איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות טבריה לב וכלי דם

אין יותר שלם מטלאי בלב שהציל חיי גננת מהעיר טבריה

הפציינטית-הגננת הגב' אורה דאדו, הובהלה מיד לחדר ניתוח של המרכז הרפואי פדה-פוריה ונותחה על ידי דוקטור קכל ודוקטור סרגי אמונץ . דוקטור קכל; "חיברנו אותה למכונת לב ריאה ולאחר שרוקנו את הלב מ'דם' הצלחנו להגיע לאזור הקרע, עשינו הטרייה של שולי הקרע, תפרנו סביב הקרע טלאי שעשוי מ...קרום הלב".
אורה דאדו הגננת מטבריה עם דוקטור ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה ב'מרכז הרפואי פדה-פוריה' לאחר הניתוח שהציל את חייה | צילום: מיה צבן
אורה דאדו הגננת מטבריה עם דוקטור ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה’ לאחר הניתוח שהציל את חייה | צילום: מיה צבן

הודות לניתוח מורכב מאד באישה שהובהלה אל חדר ניתוח משהתברר כשהיא סובלת ממקרה נדיר של קרע בדופן הלב, במהלכו תפר מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה’ דוקטור ארז קכל, סביב הקרע טלאי העשוי מקרום הלב ניצלו חייה הודות לניתוח מורכב מאד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

הגב’ אורה דאדו, הובהלה לחדר ניתוח לאחר שהתברר, כי היא סובלת ממקרה נדיר של קרע בדופן הלב. חייה ניצלו הודות לניתוח מורכב מאד במהלכו דוקטור ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי פדה-פוריה בעיר טבריה, תפר סביב הקרע טלאי העשוי מ… קרום הלב.

בסוף חודש יוני שנה זו, הגברת אורה דאדו (56) במקצועה גננת מן העיר טבריה, הגיעה בבוקר ליום שגרתי של פעילות בגן הילדים, היא מספרת שמעבר לכך, אינה זוכרת  פרטים לגבי אותו יום. רק מספר ימים אחרי, סיפרו לה שהתמוטטה בגן הילדים והובהלה למרכז הרפואי פדה- פוריה.

דוקטור ארז קכל, מנהל היחידה לניתוחי לב וחזה ב’מערך הקרדיו ווסקולארי‘ של המרכז הרפואי פדה-פוריה, מסביר, “הגב’ דאדו, הגיעה אלינו במצב של שוק קרדיוגני – עם לחץ דם מאד נמוך. תפקוד הלב היה 20% (אחוז)! עשינו מיד צנתור ו-אקו לב והתברר, שכתוצאה מחסימה של אחד העורקים הראשיים בלב, נוצר קרע בדופן האחורית של הלב. זה מצב נדיר, שבו הסיכון למוות מאד גבוה“.

 “החיים ניתנו לי במתנה. זה היה ממש נס! אני חייבת את המתנה הזו לדוקטור ארז קכל מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה ב’מרכז הרפואי פדה-פוריה’.

הפציינטית הגננת דאדו, הובהלה מיד לחדר ניתוח ונותחה על ידי דוקטור קכל, ודוקטור סרגי אמונץ . דוקטור קכל, מסביר; “חיברנו אותה למכונת לב ריאה ולאחר שרוקנו את הלב מ’דם‘ הצלחנו להגיע לאזור הקרע, עשינו הטרייה של שולי הקרע, תפרנו סביב הקרע טלאי שעשוי מ…קרום הלב“.

דוקטור ארז קכל, ציין, כי מדובר בניתוח ארוך ומורכב מאד שנמשך כחמש שעות.

חודשיים מאז הניתוח, עם חיוך מספרת הגב’ אורה דאדו; “עברתי תקופה של התאוששות ולאחר מכן שיקום בבית לבנשטיין, היום אני שמחה להגיד שאני מרגישה טוב.

אני מרגישה שעברתי משהו מאד גדול והחיים ניתנו לי במתנה. זה היה ממש נס! אני חייבת את המתנה הזו לדוקטור ארז קכל מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה ב‘מרכז הרפואי פדה-פוריה’.

אני יודעת שאם לא היה כאן בבית החולים פוריה – ניתוחי לב, לא הייתי שורדת. אין לי מלים להגיד כמה אני מודה ומעריכה את כל מה שעשו בשבילי כאן ביחידת ניתוחי לב וחזה“.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן