מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות צרכנות

אין חמאה? תאפו עם נטורינה על בסיס שמן קוקוס ‘שמרית’

יעלה קרויטורו, מנהלת השיווק של חברת "שמרית"; "בכל העולם, יש מחסורים בחמאה שנובעים מביקוש יותר גבוה לחמאה, כולל ביקוש תעשייתי ◄ "ה'נטורינה' מציגה עלייה עקבית לאורך כל השנה, על רקע היותה מוצר מעולה לאפייה התורם למרקם הבצק ובעל ערכים תזונתיים מוספים. צרכנים רואים ב'נטורינה' מוצר טוב ואיכותי וללא שומן טרנס - וממשיכים להשתמש בו".
יעלה קרויטורו, מנהלת השיווק של חברת שמרית ברקע: נטורינה, תחליף חמאה ומרגרינה על בסיס שמן קוקוס לאפיה ובישול | צילום: טופ טאץ | עיבוד: שולי סונגו
יעלה קרויטורו | רקע: נטורינה

קיים זינוק משמעותי במכירות של ה’מרגרינה’ ו’תחליפי החמאה’ מאז פרץ המחסור בחמאה בישראל – על כך מדווחת חברת “שמרית” חברת מוצרי האפייה מהגדולות והמובילות בישראל בקטגוריית המרגרינה ותחליפי החמאה. על פי נתוני המכר של סטורנקסט (StoreNext) המחסור ב-חמאה, החל כבר בשבוע 52 של שנת 2018 (בין ה-23 עד 29 בדצמבר).

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ‘פורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

התברר, כי מכירות החמאה, ירדו מאז אותו שבוע דרמתי ב-15%, ממכירה של כ-800 אלף יחידות בשבוע, לכדי –673 אלף יחידות, לעומת ממוצע מכירות של כ-740 אלף יחידות בחודש, ירידה של כ-10%.

מנגד, מרגע המשבר של “המחסור בחמאה” המרגרינה ותחליפי החמאה – צומחות ב-7%.

מנהלת יחסי ציבור חברת “שמרית” הגב’ מירב בורמד, הוסיפה לפורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ כי; אם משווים את מכירות החמאה בשבוע השני של ינואר 2019, בהשוואה לשבועיים לפני שהחל המחסור, מכירות קטגוריית המרגרינה, עלו מ-197.18 אלף יחידות ל-230.02 אלף יחידות בשבוע השני של ינואר – צמיחה של 16%.

על פי חברת “שמרית“, הצמיחה הדרמתית מגיעה מנטורינה, שהם תחליפי חמאה ומרגרינה הם עשירים בשמן קוקוס ובשמן זית המתאימים לאפייה ולבישול שהיא למעשה, תחליף חמאה ומרגרינה על בסיס שמן קוקוס לאפיה ובישול, הנמצאת במקררים כשנה (ומופצת על ידי חברת שטראוס).

כלומר, יש מעבר של צרכנים לתחליפים צמחיים לאפייה, שאינם המרגרינה המסורתית. נטורינה, קופצת בכ-14% במכירות הכספיות בינואר 2019 לעומת כלל 2018, וב-9% כמותית.

 מנהלת השיווק של חב’ שמרית, יעלה קרויטורו; “הנטורינה, מציגה עלייה עקבית לאורך כל השנה, על רקע היותה מוצר מעולה לאפייה”

בהשוואה בין השבוע בו החל משבר החמאה לבין השבוע השני של ינואר, המכר של נטורינה קפץ ב-5,000 יחידות – גידול של 17%.

לדברי יעלה קרויטורו, מנהלת השיווק של חברת שמרית“; “בכל העולם, יש מחסורים בחמאה, אשר נובעים מביקוש יותר גבוה לחמאה, כולל ביקוש ל‘חמאה בתעשייה’.

“הנטורינה, מציגה עלייה עקבית לאורך כל השנה, על רקע היותה מוצר מעולה לאפייה, התורם למרקם הבצק ובעל ערכים תזונתיים מוספים.

צרכנים רואים בנטורינה, מוצר טוב ואיכותי וללא שומן טרנס – וממשיכים להשתמש בו”.

לדברי קרויטורו; “הנטורינה, מעניקה יתרונות רבים, מעולה לאפייה ובישול, ללא שומן מוקשה, ללא חומרים משמרים, טבעונית ומועשרת ב‘שמן קוקוס’ – אך ללא טעם הקוקוס

מרקם הנטורינה הוא חלק, והיא מתאימה לשימוש במגוון רב של מאפים, כ-תחליף לחמאה או מרגרינה ביחס זהה במתכון“.

מנהלת השיווק של חברת “שמרית” הגב יעלה קרויטורו, מסכמת בקריצה עם חיוך; “אם אין חמאה? תאפו עם… קוקוס“.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן