מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

אילת מדינה ירוקה

אילת: קצאא העבירה את רצועת החוף האקולוגי לידינו

ראש עיריית אילת, יצחק הלוי: "אין נרגש ממני להעניק לתושבי אילת ומבקריה, עוד רצועת חוף המתווספת לרצועת קצאא הדרומית שנפתחה לציבור בקיץ האחרון. נמשיך לפעול בנחישות לפנות עוד ועוד חופים התפוסים על ידי מוסדות וגופים כדי לפתוח אותם לציבור הרחב" ◄ יושב ראש קו צינור אילת אשקלון מר חלפון; "אני גאה להעביר היום לרשות עיריית אילת רצועת חוף נוספת, שתשמש את תושבי אילת והמבקרים בה. בחוף האקולוגי השתמר מגוון ימי נדיר ואני מבקש מהציבור לשמור עליו ולהבטיח את המשך קיומו".
0
0
ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי ויושב ראש קצאא מר ארז חלפון 
ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי ויושב ראש קצאא מר ארז חלפון

בטקס צנוע, שהתקיים השבוע (א’) בנוכחות בכירים בעירייה ובחברת קו צינור אילת אשקלון בעמ (Eilat Ashkelon Pipeline Company), העביר יושב ראש חברת קצאא מר ארז חלפון, לידי ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי את האישור לחלקה השני של רצועת החוף של קצאא, שנחשבת לרצועת החוף האקולוגי והבתולית והיפה בחוף אילת לידי עיריית אילת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, לאחר שנפתחה לציבור רצועת חוף בת 300 מטרים שהייתה סגורה בבעלות חברת קו צינור אילת אשקלון, משך 50 שנים, כאמור, העבירה השבוע חברת קצאא, רצועת חוף סמוכה נוספת בת 200 מטרים, דרומית ל”ריף הדולפינים“.

דוברות עיריית אילת, הגב’ דנה זנטי, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; בכוונת העירייה כמפעילת החוף להגדיר את החוף כ’חוף אקולוגי’ הממוקד בשמירת ערכי הטבע הייחודיים שלו ואף יהווה בסיס לפעילות הסביבתית של קבוצת הנוער “שומרי המפרץ”.

עוד כחלק מפיתוח החוף בעתיד, יוקם בו מרכז חינוך סביבתי ויחודש גם המזח הישן ששימש להובלת נפט ויהפוך לאטרקציה תיירותית וסביבתית ייחודית המקדמת את ערכי הטבע של המקום.

ברצועת החוף האקולוגי, מצויה שמורה ימית ובה שוניות אלמוגים מרהיבות, אשר נשמרו כל השנים. בהתאם להחלטת העירייה, ישמש החוף האקולוגי גם לפעילותם של שומרי המפרץ – ארגון נוער שמפעילה העירייה לתלמידי כיתות ט’-י”ב מבתי ספר באילת ו-קיבוצי הערבה הדרומית, אשר עוסקים בשימור הסביבה הימית וטיפוחה.

כאמור, ביולי השנה, העבירה קצאא לשימוש עיריית אילת גם את “חוף קצאא” רצועת חוף דרומית, בת 300 מטרים, שהפך לחוף רחצה המשמש יעד אטרקטיבי לתושבים ולתיירים כאחד. במהלך משותף של עיריית אילת עם רשות הטבע והגנים – הרשות הממשלתית האמונה מטעם החוק הישראלי על שמירת ערכי הטבע והמורשת במדינה, הרואים במשאבי הטבע, כ-נכס לאומי הוגדר החלק הימי כשמורת טבע ימית.

 עצים, פעמוני רוח וסוכות מטפסים, יחליפו את הנפט שזרם בצינורות 

המהלך התאפשר בזכות מאמצים נרחבים שנעשו מצד יושב ראש קצאא מר ארז חלפון וראש העירייה מר מאיר יצחק הלוי, בהנחייתו של שר האוצר מר משה כחלון ובמסגרתו העבירה חברת קו צינור אילת אשקלון במהלך השנה אל עיריית אילת רצועת חוף באורך של כ-500 מטרים, אשר נפתחה לשימוש ציבורי של תושבי העיר והמבקרים בה.

חוף אקולוגי אילת מזח מספר 1 - הדמיה של עיריית אילת
חוף אקולוגי אילת מזח מספר 1 – הדמיה של עיריית אילת

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר: “אין נרגש ממני להעניק לתושבי אילת ומבקריה, עוד רצועת חוף המתווספת לרצועת קצאא הדרומית שנפתחה לציבור בקיץ האחרון. נמשיך לפעול בנחישות לפנות עוד ועוד חופים התפוסים על ידי מוסדות וגופים על מנת לפתוח אותם לציבור הרחב”.

עוד ציין ראש העירייה מר הלוי, כי בחוף האמור שישמש חוף אקולוגי, תפעל קבוצת הנוער האיכותית של “אילת – שומרי המפרץ” שתשמש מודל לערי חוף נוספות בארץ, במטרה להפוך אותה לתנועת נוער סביבתית לאומית.

כחלק מהתכנית לפיתוח חוף אילת מ-טאבה ל-עקבה, שמובילה העירייה בביצוע משרד האדריכלים מייזליץ כסיף,  ובניהול מהנדס העיר – אסף אריכא, בכוונת העירייה לפתח בחוף האקולוגי מעין מרכז חינוך סביבתי, שיאפשר לציבור הרחב ללמוד על אוצרות הטבע של הסביבה הימית כחלק משימורם.

עוד במסגרת התכנית מתוכנן מזח 1 המצוי בחוף להפוך לאייקון תיירותי בינלאומי של העיר אילת. במסגרת זו, יהפוך המזח ששימש להובלת נפט למרחב סביבתי יחידי מסוגו בעולם של גן ירוק שצומח על הים, המזמין את מבקריו ללכת על המים ולחוות את הטבע הייחודי של ים סוף והמפרץ.

עצים, פעמוני רוח וסוכות מטפסים, יחליפו את הנפט שזרם בצינורות והמתקן ההנדסי העצום, יהפוך למרחב מרתק המציע מגוון חוויות.

יושב ראש קו צינור אילת אשקלון מר ארז חלפון, אמר, כי; “קצאא היא תושבת אילת כבר למעלה מ- 70 שנה, ומשקיעה מאמצים רבים בקיום מערכת יחסים חמה עם תושבי העיר. אני גאה להעביר היום לרשות עיריית אילת רצועת חוף נוספת, שתשמש את תושבי אילת והמבקרים בה. בחוף האקולוגי השתמר מגוון ימי נדיר ואני מבקש מהציבור לשמור עליו ולהבטיח את המשך קיומו”.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן