101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אילת חדשות צרכנות

אילת: ב-18% מבתי העסק הפקיעו מחיר ובמשקל עבדו עליך בעיניים

במסגרת המבצע המיוחד שנמשך 3 ימים באילת, נבדקו הפקעות מחירים של מוצרים בפיקוח ממשלתי, בוצעו 55 ביקורות בבתי עסק (פיצוציות ו-מרכולים). נפתחו עשרה תיקי חקירה פליליים ובוצעו מאות אִימּוּתִי דיוּק מחדש ל-מאזני דלפק, פיות תדלוק בתחנות דלק ול-מאזני גשר ◄ אנו קוראים לציבור הצרכנים לפנות אלינו בכל מקרה של הפרה. פניה באמצעות האתר שלנו במרשתת מינהל אכיפה ומדידה; או ישירות בדואר האלקטרוני; Achifamishar@economy.gov.il“.
0
0
נאוה זקן, מנהלת מינהל אכיפה ומדידה והמפקחת על המשקולות ומידות במשרד הכלכלה והתעשייה ברקע: העיר אילת | צילום: ישראל סאן | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נאוה זקן, אילת

חוק אזור סחר חופשי בעיר אילת (פטורים והנחות ממסים), תשמ”ה-1985 הוא חוק המעניק הקלות מס אחדות לתושבים ולעסקים באילת והוא נכנס לתוקף ב-1 בנובמבר 1985, אבל אין מהווה רשות לרמות ו/או גם לצפצף על הצרכנים והתיירים פוקדים אותה. ממבצע אכיפה רחב היקף של משרד הכלכלה שביצעו מפקחי מינהל אכיפה ומדידה במשרד, בעיר אילת, נחשף היום (יום ראשון, ‏י”ט סיון תשפ”א) כי ; ב-18% מבתי העסק נמצאו הפקעות מחירים, מאות מאזני דלפק, פיות דלק ומ’אזני גשר’ נדרשו לדיוק מחדש.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

מנהלת מינהל אכיפה ומדידה והמפקחת על המשקולות ומידות במשרד הכלכלה והתעשייה הגב’ נאוה זקן, אמרה בתגובה, כי; “מחירים בפיקוח, מנפקות תדלוק, מאזניים מסחריים מדויקים ועמידה בהוראות החוק, אינם על תקן המלצה.

כל אלו, הן תנאי הכרחי למסחר הוגן, ונועדו להגן הן על הצרכנים והן על העסקים. אנו מזמינים את הצרכנים לדווח על כל חשד להפרה, כאשר אנחנו מתחייבים להגיע לבדוק בכל מקום בארץ“.

ראש אגף בכיר תקשורת והסברה של משרד הכלכלה הגב’ שירה קוה, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי עולה, שבמסגרת המבצע המיוחד שנמשך 3 ימים באילת, נבדקו הפקעות מחירים של מוצרים בפיקוח ממשלתי, בוצעו 55 ביקורות בבתי עסק (פיצוציות ו-מרכולים).

נפתחו עשרה תיקי חקירה פליליים ובוצעו מאות אִימּוּתִי דיוּק מחדש ל-מאזני דלפק, פיות תדלוק בתחנות דלק ול-מאזני גשר.

נאוה זקן, מנהלת מינהל אכיפה ומדידה והמפקחת על משקולות ומידות במשרד הכלכלה והתעשייה מציינת, כי “המינהל, ערך ביקורות להפקעת מחירים בעסקים וב-רשתות השיווק.

בעסקים אשר נמצאו ליקויים והפקעות מחירים נאספו ממצאים, נערכו חקירות ובסיומם גם נפתחו תיקים פליליים.

כמו כן, נערכו ביקורות בתחום המשקולות והמידות, וזאת על מנת להבטיח רמה נאותה של אמינות בתוצאות המדידה, המתקבלות בעיקר ממכשירים המשמשים למסחר.

קרי; שהלקוח משלם על פיהם, כתנאי הכרחי למסחר הוגן, הגנה על ציבור הצרכנים ותפקוד תקין של מערכות הכלכלה והחברה.

במקרים המתאימים במקרה של הפרות על פקודת המשקלות והמידות (כגון; משקלים/מכשירי מדידה מעוולים לרעת הצרכן ועוד) יינקטו בהליכים פליליים“.

ההפרות על פקודת המשקלות והמידות הבולטות שנמצאו;

  • הפקעת מחירים של מוצרים בפיקוח ממשלתי (כמו; חלב, גבינות ,ביצים, חמאה, מלח, לחם אחיד, חלות וכו’) .
  • משקלים מעוולים במשותף, כיול מכשירי מדידה ( מאזני דלפק, מאזני משטח, מנפקות בתחנות דלק ו-מאזני גשר).
  • בוצעו 212 אימותי דיוק מחדש ל-מאזני דלפק, מתוכם נמצאו 16 מאזניים פסולים (שהן 7.5%).
  • בוצעו 244 אימותי דיוק מחדש ל-פיות בתחנת דלק, לא נמצאו סטיות.
  • בוצעו 10 אימותי דיוק מחדש ל”מאזני הגשר” כמו כן, נערכו 7 ביקורות, לא נמצאו סטיות.
  • בוצעו בדיקות למחיר מוצרי צריכה בפיקוח. בוצעו 55 ביקורות והוגשו 10 תלונות (שהן 18%) ויוגשו כנגדם כתבי אישום פליליים והם עלולים להיענש על ידי בתי המשפט בקנסות עונשים כבדים.

מנהלת מינהל אכיפה ומדידה והמפקחת על משקולות ומידות במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב’ נאוה זקן; “המינהל, ימשיך לבצע מבצעים משולבים בתחום האכיפה במסחר ובתחום משקולות ומידות.

המבצעים המשוּלבים בתחום האכיפה במסחר ובתחום משקולות ומידות, יערכו בכל ימות השנה בכל ערי ישראל כנגד מפרי החוק, יינקטו בכל האמצעים הדרושים לרבות הגשת כתבי אישום וימוצה עימם הדין בבתי המשפט“.

לוגו מינהל אכיפה, מסחר ומדידה

עוד אומרת הגב’ זקן, כי “על מנת להגביר את ההרתעה ולטייב אותה, המבצעים שנועדו להגן הן על הצרכנים והן על העסקים, יהיו משוּלבים ויתמקדו בעיר אחת, בכל פעם.

אנו קוראים לציבור הצרכנים לפנות אלינו בכל מקרה של הפרה. פניה באמצעות האתר שלנו במרשתת מינהל אכיפה ומדידה; או ישירות בדואר האלקטרוני; Achifamishar@economy.gov.il“. סיכמה הגב’ נאוה זקן.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן