101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות חדשות עסקים פלילים

אילן כרמית, ממ מנכל מכון התקנים, מואשם בעבירות עדות שקר לשימוע

"בהמשך לכך, במהלך עדותו של מר כרמית בבית המשפט, נמסר על ידו בכזב, כי הוא  נכח ב-10 ניסויי שדה שערכה המעבדה הלאומית בהולנד, וכי ב-490 ניסויים נוספים, נכח עוזרו ממכון התקנים. זאת, שעה שהתברר שכלל לא נערכו ניסויים, כאמור בהולנד וממילא לא נכח כל גורם ממכון התקנים בניסויים שנערכו כביכול".
0
0
אילן כרמית, ממלא מקום מנכל מכון התקנים, לשעבר | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אילן כרמית

אילן כרמית, ממלא מקום מנכל מכון התקנים, לשעבר, מואשם, לכאורה, בגין עבירות של עדות שקר ושיבוש הליכי משפט, ב’פרשת מצלמות המהירות א-3′ ואי לכך נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע – כך הודיעה היום (רביעי, ט”ו אדר תש”פ) פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) אל בא-כוחו של מר כרמית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בתחילת שנת 2012, ערך אילן כרמית לבקשת משטרת ישראל, חוות דעת מומחה המתייחסת לאמינות מערכת א-3 שהינה מערכת אכיפה אלקטרונית אוטומטית, שיועדה לגלות ולתעד עבירות תנועה ומצויה בשימוש של משטרת ישראל.

בין השנים; 2015 – 2017, יחידת התביעות של משטרת ישראל, ניהלה בבית המשפט לתעבורה בעיר עכו, תיק פלילי נגד נאשם שהואשם בעבירה של נהיגה במהירות שעולה על המותר ואליו צורפו 9 תיקים נוספים שעסקו באותן עבירות.

במהלך שנת 2016, לצורך הוכחת תקינות תו התקן של מערכת א-3, הוגשה אל בית המשפט, חוות דעת של מר אילן כרמית, שלימים, התברר, כי הכילה מספר פרטים כוזבים.

דובר מחוזות חיפה והצפון, אחראי תקשורת ערבית באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורך דין אמיר סגייר, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; “בהמשך לכך, במהלך עדותו של מר כרמית בבית המשפט, נמסר על ידו בכזב, כי הוא  נכח ב-10 ניסויי שדה שערכה המעבדה הלאומית בהולנד, וכי ב-490 ניסויים נוספים, נכח עוזרו ממכון התקנים.

זאת, שעה שהתברר שכלל לא נערכו ניסויים, כאמור בהולנד וממילא לא נכח כל גורם ממכון התקנים בניסויים שנערכו כביכול”.

נדגיש, כי בעקבות חשיפת הדברים ולאחר התייעצות עם הפרקליטות, הודיעה המדינה אל ביהמש לתעבורה בעיר עכו, כי כרמית, מסר בעדותו עובדות שאינן נכונות ומסרה לסנגורי הנאשמים את הראיות הנוגעות לכך.

בהמשך לכך, זוּכו הנאשמים בעשרת התיקים.

בהנחיית המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פלילים), הושהתה פעילות המערכת עד לחודש יולי 2019, אז בתיאום עם פרקליטות המדינה חודשה האכיפה באמצעות המערכת לאחר שנערכו בדיקות מקיפות והתקבלו חוות דעת שמצאו אותה אמינה ומדויקת.

התיק בפרשה זו, נחקר על ידי להב 433 – היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאחה).

0
0דילוג לתוכן