מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות סרטן

איכילוב והאגודה למלחמה בסרטן בקמפיין למאבק ב’סרטן השד’

בית חולים איכילוב והאגודה למלחמה בסרטן בקמפיין משותף תחת הכותרת: "הקדישי שעה בשנה ותוכלי להציל את חייך!" סיסמאת חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד במהלך אוקטובר 2020; בישראל 23,583 נשים שאובחנו עם סרטן השד בשנים; 2013-2017 ושהחלימו או שעדיין מתמודדות עם המחלה ◄ סרטן השד אחראי לכשליש ממקרי הסרטן החדשים בכל שנה בכלל הנשים. זוהי המחלה הממאירה השכיחה ביותר בקרב נשים בכל קבוצות האוכלוסייה בישראל.
0
0
מימין: מלכת היופי לשעבר הגב' מירית גרינברג, העיתונאית הילה אלרואי ורופאת נשים בכירה בביהח איכילוב דר' רונית אלמוג, בקמפיין המשותף להעלות המוּדעות לגילוי המוקדם של 'סרטן השד' | צילום: איכילוב | עיבוד: שולי סונגו ©
מירית גרינברג, הילה אלרואי ו-דר’ רונית אלמוג

איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי ועמותת ‘האגודה למלחמה בסרטן’ החליטו לצאת בקמפיין משותף במטרה להעלות את המוּדעות לחשיבות הגילוי המוקדם של ‘סרטן השד’ בקרב ציבור הנשים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הקמפיין המסקרן, יתקיים במהלך חודש אוקטובר 2020, הוא חודש המודעות הבינלאומי לקידום ‘המאבק בסרטן השד‘ והוא יכלול סרטון קצר, הקורא אל נשים להקדיש שעה בשנה לטובת הגילוי המוקדם.

הסרטון, יוקרן במהלך החודש הזה על גבי המסכים בפרוזדורי בית החולים הנחשב השני בגודלו במדינת ישראל.

במסגרת הקמפיין, יעלו ל’מדיה החברתית‘ באנרים (סוג של מודעות בדף באתר אינטרנט) המספרים על נשים מוּכרות אשר מתמודדות עם סרטן השד וכן נשים המובילות את הטיפול במחלה בבית החולים.

את הפן האישי, יובילו העיתונאית הילה אלרואי, כתבת ‘חדשות 13‘ לענייני בריאות, שהייתה בעיצומה של הכנת סדרה בנושא סרטן השד כאשר אוּבחנה כחולה בעצמה וכן מלכת היופי לשעבר הגב’ מירית גרינברג, שחשפה לאחרונה, כי היא חולה בסרטן השד.

את הפן הרפואי, יובילו פרופ’ ספרא תמר, מנהלת המרכז לסרטן האישה, מערך האונקולוגיה, דר’ רונית אלמוג, רופאת נשים בכירה באיכילוב, מומחית בגינקולוגיה, מיילדות וטיפולי פריון וכוכבת סדרת הדוקו-ריאליטי “איכילוב” ששודרה לפני מספר שנים ב-yes-דוקו, הכירורגית דר’ מריאן חטיב רופאה מומחית, ודר’ אורית גולן, מנהלת היחידה לממוגרפיה במרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי.

עוד יכלול הקמפיין, המלצה לכל אישה, כי יש להיבדק אצל כירורג שד אחת לשנה וכן לבצע ‘בדיקת ממוגרפיה‘ אחת לשנתיים ובהתאם להמלצת הרופא. בית החולים, מתחייב לתת תשובה לבדיקות הממוגרפיה עד 5 ימים.

הפעילות, תלווה במדיה החברתית של איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי ושל האגודה למלחמה בסרטן, עמותה התנדבותית שהוקמה בשנת 1952, שמטרתה העיקרית להפחית את מספר החולים במחלת הסרטן ומספר המתים ממנה בארץ ישראל.

בנוסף תיעשה פנייה בנושא ל-300,000 חברי מועדון BeWell של בית החולים איכילוב, עם הפניה לדף מידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא; ‘אבחון מוקדם של סרטן השד‘ והפחתת הסיכון לחלות באמצעות אימוץ אורח חיים בריא, הרצאת on line בהובלתה של פרופ’ ספרא תמר.

 איכילוב והאגודה למלחמה בסרטן; נמשכת מגמת העלייה באבחון המוקדם – 66% מן הנשים אובחנו בשלב מוקדם…

למשך מספר ימים צוות בית החולים, יעטה מסכות ורודות. המסכות, 30,000 במספר, נתרמו במיוחד עבור הקמפיין על ידי ‘רשת הפארם Be‘. מבית החולים איכילוב, נמסר, כי; “מטרת בית החולים היא לקדם רפואה מונעת ואורח חיים בריא בקרב כלל תושבי ישראל בכלל וגוּש דן בפרט.

בית החולים, דוגל בתפיסה הוליסטית של שמירה על הבריאות בכל מעגל החיים ומעודד גם חולים ומחלימים להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא. לכן, החלטנו השנה ליזום שיתוף פעולה עם האגודה למלחמה בסרטן.

לצורך כך, הצבנו בחזית הקמפיין נשים חזקות מעוררות השראה, על מנת להעלות את חשיבות נושא הגילוי המוקדם“.

האגודה למלחמה בסרטן, לוגו

מנכל האגודה למלחמה בסרטן, רואה החשבון מר משה בר-חיים, אמר; “זו הזדמנות להזכיר לכולם גם בתקופת הקורונה | Covid-19, המאתגרת במיוחד, שיש להימנע מעישון, להגביל צריכת אלכוהול, להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא ופעיל.

מחקרים, מוכיחים, כי פעילות גופנית קשורה לירידה בסיכון לחלות בסרטן השד, בעיקר אחרי גיל המעבר וגם ומעלה את סיכויי ההישרדות של חולות סרטן שד ומסייעת בהתמודדות עם הטיפולים

במקביל, אנחנו קוראים לכל אישה, כי עליה להיבדק על פי ההנחיות בהתאם לגילה ולהכיר את גופה כך שבכל מצב, אם מתגלה שינוי בשד, תוכל לפנות מיד לרופא ולהתעקש על בירור טיבו”. סיכם מנכל האגודה למלחמה בסרטן, מר בר-חיים.

דוברת האגודה למלחמה בסרטן, הגב’ מריאנה אוליצקי, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מנתוני הרישום הלאומי לסרטן של משרד הבריאות, עולה, כי כיום 23,583 נשים חיות בישראל שאובחנו עם סרטן השד בשנים; 2013-2017 ואשר החלימו או שעדיין מתמודדות עם המחלה.

בשנת 2017, נפטרו 1,078 נשים בישראל מ’סרטן חודרני של השד‘ מהן 990 (91.8%) יהודיות ואחרות ו-91 (8.2%) ערביות.

עוד עולה מן הנתונים, כי נמשכת מגמת העלייה באבחון המוקדם – 66% מן הנשים אובחנו בשלב מוקדם. עלייה זו, מובילה לשיעורי ריפוי גבוהים והפחתה בתמוּתה.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן