"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

איכות השלטון ליועץ המשפטי חקור את פרשת המסרונים

היועצת המשפטית של התנועה עורכת דין צרויה מידד-לוזון אל היועץ המשפטי לממשלה דר' עורך דין אביחי מנדלבליט; לצערנו, אי אפשר שלא לראות בהתנהלות מערכת אכיפת החוק, הבוקר, המשך גישה המעדיפה לנסות להצניע את הדברים ולהימנע מלחקור חשדות כנגד מי שמהווים חלק ממערכת המשפט. זאת, במקום להבין את הנזק שיש בניסיון להימנע מבדק בית אמתי ונוקב, ולפתוח בחקירה במטרה לעקור תופעות כאלו מהשורש, וליצור נורמות ראויות והרתעה אמתית.
השופטת רונית פוזננסקי-כץ, עורך דין ערן שחם-שביט והיועצת המשפטית של התנועה לאיכות השלטון, עורכת דין צרויה מידד-לוזון
השופטת רונית פוזננסקי-כץ, עורך דין ערן שחם-שביט והיועצת המשפטית של התנועה לאיכות השלטון, עורכת דין צרויה מידד-לוזון

התנועה לאיכות השלטון, פנתה היום (שני, י"א אדר, תשע"ח) באמצעות היועצת המשפטית של התנועה עורכת דין צרויה מידד-לוזון אל היועץ המשפטי לממשלה דר' עורך דין אביחי מנדלבליט בקריאה להורות על פתיחה בחקירה פלילית כנגד השופטת רונית פוזננסקי-כץ וכנגד עורך דין ערן שחם-שביט מרשות ניירות ערך, נוכח החשדות לפלילים העולים מ'פרשת המסרונים' שפורסמה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במכתב הפנייה אל היועץ המשפטי לממשלה דר' מנדלבליט, נאמר, כי הפנייה נעשית בשם התנועה למען איכות השלטון בישראל; "אנו קוראים לך להורות על פתיחה בחקירה פלילית כנגד השופטת רונית פוזננסקי-כץ וכנגד עורך דין  ערן שחם-שביט, נוכח החשדות לפלילים העולים מ"פרשת המסרונים" שפורסמה, כמפורט להלן;

אמש (ראשון) ארעה רעידת אדמה נוספת במערכת אכיפת החוק הישראלית, ערוץ 10, פרסם חשדות לכך, שבין עורך דין ערן שחם-שביט מ'רשות ניירות ערך' לבין השופטת רונית פוזננסקי-כץ, מבית משפט השלום בעיר תל אביב, הוחלפו מסרונים בעניין התיק, ערב הדיון בהארכת מעצרם של חשודים בעבירות שחיתות.

היועצת המשפטית של התנועה לאיכות השלטון, עורכת דין מידד-לוזון, מדגישה בפנייתה, כי; "החלפת מסרונים כזו, עלולה לעלות כדי עבירה פלילית, בין השאר, של שיבוש הליכי משפט (סעיף 244 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977); הפרת אמונים (סעיף 284 לחוק); וכן השפעה על הליך שיפוטי (סעיף 250 לחוק).

חשדות אלו, מטילים צל כבד ביותר על חקירת פרשת שחיתות חמורה, והינם בעלי השלכות מרחיקות לכת. אך מעבר לנזק לחקירה עצמה, החשדות פוגעות פגיעה חמורה ביותר באמון הציבור במערכת אכיפת החוק וב-רשות השופטת. 

█ לפעול למיצוי הדין כנגד מי שנחשד בזיהום הליכים אלו ולבצע חקירה מעמיקה

עורכת דין מידד-לוזון, מוסיפה; "לא בכדי שיננו חכמנו זיכרונם לברכה; "קְשֹׁט עַצְמְךָ וְאַחַר כָּךְ קְשֹׁט אֲחֵרִים" (בבא בתרא ס ע"ב) מערכת אכיפת החוק, אינה יכולה להרשות לעצמה לאכוף את הדין הפלילי כנגד אזרחים מן השורה כמו גם כנגד אנשי ציבור, מבלי להקפיד על קלה כבחמורה בכל הנוגע לאותם אנשים שהמדינה הפקידה בידיהם את הסמכויות הכרוכות באכיפת הדין.

לצערנו, אי אפשר שלא לראות בהתנהלות מערכת אכיפת החוק, הבוקר, המשך גישה המעדיפה לנסות להצניע את הדברים ולהימנע מלחקור חשדות כנגד מי שמהווים חלק ממערכת המשפט.

זאת, במקום להבין את הנזק שיש בניסיון להימנע מבדק בית אמתי ונוקב, ולפתוח בחקירה במטרה לעקור תופעות כאלו מהשורש, וליצור נורמות ראויות והרתעה אמתית. 

התנועה לאיכות השלטון, מקווה שפרשה חמורה ועגומה זו לא תפגע במיצוי החקירה הפלילית והדין הפלילי בכל הנוגע לפרשת בזק – אלוביץ' הנחקרת ("פרשת 4000").

דווקא נוכח חשיבות מיצוי פרשת בזק-אלוביץ' וכדי להשיב למערכת אכיפת החוק ולרשות השופטת את אמון הציבור ואת הלגיטימציה למלא את יעודה, יש לפעול למיצוי הדין כנגד מי שנחשד בזיהום הליכים אלו ולבצע חקירה מעמיקה של כלל ההודעות שהוחלפו, כמו גם הרקע להתנהלות הזו, בין היתר על ידי תפיסת מכשירי הטלפון הניידים.

לאור החשיבות הציבורית הרבה של הנושא הנדון, נודה לטיפולך ולעדכונינו בהקדם". סיכמה את פנייתה היועצת המשפטית של התנועה עורכת דין מידד-לוזון אל היועץ המשפטי לממשלה דר' עורך דין מנדלבליט.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן