אינטרנט חדשות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

איך תגנ/י על המידע האישי שלך | מדריך תוכנות האבטחה ESET

עשו כל מה שצריך על מנת להגן על המידע שלכם חברת ESET ישראל, ריכזה עבורכם טיפים חשובים. חשוב לציין, את הטיפים שאנחנו מציעים לכם כעת, חשוב שתבצעו באופן קבוע, תסמכו עלינו, זה יעזור לכם להגן על המידע שלכם; השתמשו בתוכנת הגנה (גם בסמארטפון!) ◄גבוּ המידע שלכם ◄ עדכנו מערכת ההפעלה.
8
0
לוגו חברת ESET ישראל, כך תגנו על המידע שלכם, ברקע: האקר בפעולה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חברת ESET ישראל

אם זזתם באי נוחות באחרונה, עקב הידיעות על הניסיונות של גורמים זדוניים לדלות את המידע האישי שלכם, בשבועיים האחרונים בהן נחשפנו ל’מתקפת כופר’ בהיקף משמעותי שאינה יורדת מן הכותרות וזוכה לסיקור נרחב, כאשר אותם הפצחנים (האקרים) ואחרים מסוגם, עדיין מחזיקים בידם מידע רב עליך, יש לנו חדשות טובות בהמשך וגם את החדשות הלא טובות, הן כבר כעת; ‘המתקפה’ טרם הסתיימה – כך קובעים ומתריעים מומחי צוות ESET ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אמנם לצרכן הפרטי אין כרגע הרבה מה לעשות במידה והמידע שלו נפל לידיים של הפצחנים (“האקרים“) אשר מאחורי המתקפה, אבל באופן שוטף, יש לנו הרבה מאוד דברים שאנחנו כן, יכולים לעשות, כדי להגן על המידע שלנו.

ריכזנו עבורכם כאן טיפים חשובים. חשוב לציין, את הטיפים שאנחנו מציעים לכם כעת, חשוב שתבצעו באופן קבוע, תסמכו עלינו, זה יעזור לכם להגן על המידע שלכם

איך תגנ/י על המידע האישי שלך;

זהירות, דיוּג “פישינג”;

מתקפות פישינג, הן הונאה שאנו רואים הרבה בשטח, בעיקר מאז פרוץ הקורונה והמעבר ל’רכישות אונליין‘.

עברייני הרשת מנסים לגשת למידע האישי שלנו באמצעות מיילים ודפי אינטרנט מתחזים, הודעות טקסט ומסרים מידיים באפליקציות שונות שנשלחים לאנשים תמימים ומנסים לגרום להם למסור מידע דוגמת; שמות משתמש, סיסמאות, מספרי אשראי ועוד. כאשר אתם מקבלים מייל, חשוב שתבדקו;

  • האם אתם מכירים את השולח? שולח שאינכם מכירים עלול להיות גורם זדוני שמנסה לדלות מכם פרטים אישיים.
  • לעתים ניסיון הונאה עלול להגיע גם מאנשים שאתם מכירים, אנשי קשר שלכם במייל או בסמארטפון. לכן, חשוב שתגלו ערנוּת במידה ואתם מקבלים בקשה מעט מוזרה, או אם פתאום הפניה מגיעה באנגלית כאשר אתם מדברים בינכם בעברית בלבד.
  • אם הפניה כוללת קישור, תוכלו לרחף מעליו עם העכבר, ולראות את הכתובת אליה הוא מוביל. כתובת ארוכה מדי או עמוּסה בתווים, עלולה להיות דף מתחזה.
  • קיבלתם פניה מספק שירות לעדכן את הפרטים שלכם על מנת להמשיך להשתמש בשירות? גשו באופן עצמאי לאתר ובדקו האם קיימת שם בקשה כזו. או שאפילו “תרימו טלפון” לבדוק.

רצוי להשתמש בסיסמאות חזקות;

הקפידו להשתמש בסיסמאות מורכבות ושונות עבור כל שירות. במקרה בו האקר ישיג שם משתמש וסיסמה שלכם לשירות אחד, הוא ילך וימשיך לנסות את הפרטים האלו בשירותים נוספים וכשזה יצליח, פוטנציאל הנזק, יהיה גדול יותר.

חשוב לרענן את הסיסמאות לעתים תכופות.  קראו עוד – כך תיצרו סיסמה חזקה.

אל תנדבו יותר מדי מידע עליכם;

אם אתם נמנים על אלה שמשתפים הכל ברשתות החברתיות? החל מהדירה החדשה שלכם, הטיול עם הילדים וגם את המיקום שלכם? חשוב שתבינו, כי מה שאתם מעלים ל’רשתות החברתיות‘ ומשתפים באינטרנט לרוב יישאר שם.

גורמים זדוניים שירצו לקבל מידע עליכם, יוכלו למצוא אותו כך באינטרנט ומשם הדרך לגניבת הזהוּת שלכם, היא לא ארוכה בכלל.

מה זה אימות דו שלבי;

כידוע, מאד קל יותר לגנוב את הסיסמה שלך, ממה שאתה חושב. על פי “גוגל” כל אחת מהפעולות הנפוצות הבאות עלולה להגביר את הסיכון עבורך מבחינת גניבת סיסמה;

  • שימוש באותה סיסמה ביותר מאתר אחד,
  • הורדת תוכנות מהאינטרנט,
  • לחיצה על קישורים בהודעות דואר אלקטרוני.

אימות דו-שלבי, יכול למנוע מה”רעים” להיכנס, גם אם יש להם את הסיסמה שלך. בעזרת אימות דו-שלבי, ניתן להגן על החשבון באמצעות הסיסמה וגם באמצעות הטלפון.

האימות, הוא שימוש בשני רכיבים, כדי להתחבר למערכת; האחד הוא משהו שהמשתמש יודע, כמו; סיסמה או מספר זיהוי אישי והשני הוא משהו שהמשתמש מחזיק, כמו; טלפון נייד, התקן פיזי או זיהוי ביומטרי כמו טביעת אצבע.

משמעות השימוש באימות דו שלבי היא שיש עוד משהו שמגן עליכם חוץ מהסיסמה עצמה. ככל הנראה, כבר יצא לכם להשתמש במנגנוני אימות דו-שלבי כשניסיתם להיכנס לחשבון הבנק שלכם וקיבלתם קוד גישה ישר למכשיר הנייד שלכם – קוד שאתם מוכרחים להזין, כדי שהמערכת תדע מי באמת נכנס לחשבון.

אמנם מדובר בסך הכל בשכבת הגנה נוספת, אבל היא גורמת לחבר’ה הרעים לקשיים רציניים בהשגת גישה לחשבון שלכם, גם אם יש להם כבר את הסיסמה שלכם ממקור כלשהו.

השתמשו בתוכנת הגנה (גם בסמארטפון!);

התקינו תוכנת אנטי וירוס מהימנה, שתסייע לכם בהגנה על המידע שלכם. כמו שבבית שלכם אתם סוגרים את הדלת ונועלים במנעול ומערכות הגנה,

כך אתם צריכים להתייחס גם למחשב שלכם שהיום הוא חלון גישה כמעט לכל המידע והנתונים שלכם.

בסקר ESET באוגוסט האחרון, עולה, כי ל-72% מהאוכלוסייה, יש מערכת הפעלה של אנדרואיד בסמארטפון, ורק ל-25%, מהם ישנה תוכנת הגנה מותקנת במכשיר.

חשוב להבין, כי היום הנייד שלנו, הוא פתח גישה לכל הנתונים שלנו, אפליקציית הבנק, פתקים ו-רשתות חברתיות. לכן, חשוב מאוד להגן גם על הנייד.

גבוּ המידע שלכם;

הכוונה בגיבוי היא לשמור את המידע שלכם במקום נוסף שאינו המחשב עצמו. גיבוי כזה יוכל לסייע במידה והמידע שלכם הוצפן במתקפת כופר למשל. במידה ואתם בוחרים להגן על המידע שלכם ב”ענן” הקפידו להגן עליו גם שם (תוכלו לקרוא מאמר קצר של ESET על הצעדים הדרושים להגנה על המידע ב”ענן“).

עדכנו מערכת ההפעלה;

מערכת ההפעלה היא שכבת הגנה בפני עצמה אך היא אינה חסינה לפרצות. תפקידם של העדכונים השוטפים הם לסגור דלתות כניסה נסתרות למחשב והם שומרים על המחשב טוב יותר.

החברות השונות משחררות עדכונים שכוללים בתוכם גם עדכוני הגנה לפרצות וחולשות חדשות. עליכם להקפיד להיות מעודכנים.

טפחו את המוּדעות;

  • קיבלתם מייל חשוד שמבקש מכם לעדכן פרטים או להשיב עם מידע אישי? ממש אל תעשו זאת.
  • קיבלתם הודעת SMS שאומרת שאם תקליקו, תוכלו לזכות באחד מ-3,000 זוגות נעליים של המותג האהוב עליכם או בסמארטפון שווה? אין מתנות חינם.
  • מתקשרים אליכם ומבקשים מכם בטלפון כרטיס אשראי לטובת תשלום חוב שלא ידעתם על קיומו? אל תשלמו והיכנסו לאתר האינטרנט של אותו גוף שפנה אליכם או התקשרו אליו באופן יזום על מנת לבדוק, האם מדובר בפניה אמיתית או הונאה אפשרית.

 אודות ESET;

ESET היא חברה סלובקית שהוקמה בשנת 1992 בעיר ברטיסלאבה, הגדולה במדינה ובירת סלובקיה כסטארט-אפ העוסק בפיתוח ובמכירה של תוכנות אבטחה ובפיתוח תוכנת אנטי-וירוס בשם; NOD32.

בשנת 1998, הוקם המטה הראשי של החברה בארצות הברית, לאחר מכן, התרחבה והקימה סניפים גם במדינות; אירלנד, בריטניה, ארגנטינה ו-צ’כיה.

המוצר לראשונה של חברת ESET, הופץ בתחילת שנות ה-2000, באופן מסחרי ברחבי העולם. את פעילותה בישראל, התחילה בשנת 2004 באמצעות ESET ישראל המשמשת נציגות מקומית.

עוד בנושאESET ישראל: כך תגן על מחשבך ממתקפת סייבר.

ESET ישראל: כך תגן על מחשבך ממתקפת סייבר

 

8
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן