ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

א.א.ג חדשות בריאות

איך הגיע חילזון לתוך אפו של פעוט בביהח הלל יפה, הצילו אותו מנזק

תחת הרדמה מלאה, שלפו רופאי המרכז הרפואי הלל יפה, חילזון מאפו של פעוט בן שלוש, רגע לפני שנגרם נזק ממשי ◄דר' יצחק ברוורמן, מנהל היחידה הנחשב מומחה לאף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר, בהלל יפה; " שאיפת גופים זרים זעירים בקרב ילדים, עלולה להיות אפילו קטלנית מכיוון שקיימת האפשרות לחסימה של דרכי הנשימה ו-חנק".
החילזון שנשלף על ידי רופאי המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה מאפו של פעוט בן שלוש המחזיק בו משמאל דר' יצחק ברוורמן | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
החילזון שנשלף מאף הפעוט ודר’ ברוורמן

בחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי על שם ‘הלל יפה’ בעיר חדרה, כבר פגשו במהלך “החופש הגדול” בלא מעט מקרים של בליעת והחדרת גופים זרים, ביניהם הדוממים; מטבע, חרוז וסיכה ועוד מרעין בישין – אבל בבעל חיים חי בתוך הגוף (בנחיר האף) של פעוט כבן שלוש, זה לא זכור אפילו לזקני “הלל יפה”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תחקיר ראשוני בחדר המיון, העלה, כי הפעוט כבן 3, הכניס לאחת מנחיריו של אפו חילזון חי ושלם.

האם המודאגת סיפרה, כי בנה, ניגש אליה וסיפר כי הכניס את החילזון לתוך האף. לאחר דקות ארוכות שניסו היא ובעלה להוציא את החילזון מתוך הנחיר באפו – ללא הצלחה, לא נותר להם להגיע אל חדר מיון הילדים ב’מרכז הרפואי הלל יפה‘ בחדרה.

רופאי היחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, בחנו לעומק, תרתי משמע את המקרה, והצליחו מיד לשלוף את החילזון, שהיה תקוע עמוק בתוך הנחיר הימני, בעזרת מכשוּר מיוחד ועדין ובעיקר ברגישות יתרה, רגע לפני שנשאף אל ריאותיו של הפעוט ועלול היה לגרום לו נזק ממשי.

דר’ אור דגן, רופא ביחידה, שטיפל בפעוט, ידע לספר, כי; “הפעוט הגיע לחדר המיון, נסער ולא אפשר להוציא את החילזון מאפו במרפאה ולכן, נדרשנו להבהילו אל חדר הניתוח, שם הורדם הפעוט והוצאנו את החילזון בשלמותו”, ציין בסיפוק ניכר דר’  דגן, רופא היחידה, שטיפל במסירות בפעוט.

דר’ יצחק ברוורמן, מנהל היחידה הנחשב מומחה לאף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר, ב’מרכז הרפואי על שם ‘הלל יפה’ בעיר חדרה, הוסיף וציין, כי; “אם החילזון, היה נתקע עמוק יותר, הוא היה עלול לגרום למצבים כמו; דימום, כאב וזיהום בדרכי הנשימה.

שאיפת גופים זרים זעירים בקרב ילדים, עלולה להיות אפילו קטלנית מכיוון שקיימת האפשרות לחסימה של דרכי הנשימה ו-חנק“.

דר’ ברוורמן, הוסיף, כי; “סימנים העלולים להעיד על נוכחות גוף זר בחלל האף, הם; דימום מן האף, נזלת בעלת ריח לא נעים מנחיר אחד או לחילופין, אם הילד מתלונן על כאב בצורה עקבית”.

ומה עם הפעוט והחילזון הקטן? עוזרת דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב’ לירז סבו ידעה לספר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוקכי שניהם נושמים לרווחה; הפעוט, שוחרר כעבור יממה לביתו בריא ושלם והבטיח יחד עם הוריו לשחרר את החילזון לחופשי, כדי לנשום לרווחה במקומו הטבעי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן