ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון

שר הביטחון מר אביגדור ליברמן; אנו עומדים כאן היום בידיעה שחירותנו נשענת על הנחישות להמשיך להילחם על הארץ שלנו באומץ, בהקרבה ובמסירות נפש. אנו זוכרים כי ללא הבנות והבנים שנפלו לא הייתה קמה מדינת ישראל ◄ כל מילות הנחמה מחווירות מול אובדנכם הכבד. אני שותף לתחושה הקשה, לכאב ולגעגוע, ונושא אתכם בליבי ובמחשבותיי תמיד.
0
0

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, שיחול בחודש אייר התשע”ז, מאי 2017, פרסם שר הביטחון מר אביגדור ליברמן, איגרת מיוחדת אל המשפחות השכולות. יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, הוא יום להנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה לאורך כל שנות היישוב החדש בארץ ישראל.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר‘.

יום הזיכרון, נחשב יום אבל לאומי של מדינת ישראל. יום זה חל בתאריך ד’ באייר, יום לפני יום העצמאות. כידוע, החל משנת 1951, שימש יום זה להנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל ובשנת 1963, נקבע ייעודו זה ב’חוק יום הזיכרון לחללי מלחמת הקוממיות וצבא-הגנה לישראל‘. בשנת 1998, החליטה ממשלת ישראל להוסיף ליום הזיכרון את הנצחת חללי פעולות האיבה.

█ יקיריי, בני המשפחות השכולות,

יום הזיכרון מחזיר אותנו אל לוחות האבן. שם ומספר אישי, גיל ותאריכים חקוקים על המצבות הדוממות, שבעבורנו הם זיכרונות וגעגועים, חום, חיבוק אחרון ותקווה שנקטעה, מאגר אינסופי של חיים שהיו ואינם עוד.

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון התשע"ז 2017
איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון התשע”ז, 2017

טורי המצבות נפרשים ונמשכים מהעיר לכפר, לקיבוץ, למושב ולעיירת הפיתוח. נחים בהם בנות ובנים ממזרח וממערב, עולים חדשים וילידי הארץ, דתיים וחילונים, יהודים, דרוזים, מוסלמים, נוצרים, צ’רקסים ובדואים.

עשרות אלפי המצבות הן תזכורת אילמת ליקירינו האהובים, ששירת חייהם נקטעה בטרם עת, ושהודות למסירותם ואמונתם בצדקת דרכנו יזכה עם ישראל לחגוג 69 שנים של עצמאות, שגשוג ועוצמה.

דגל ישראל אשר מורד ביום הזיכרון לחצי התורן, הדגל שמכסה את חללינו בדרכם האחרונה, מתנוסס מעל מרפסות הבתים לקראת יום העצמאות, מסמל את תמצית שאיפתו של עם ישראל לבית לאומי, את התקווה להיות עם חופשי בארצנו ואת המחיר הכבד שאנו ממשיכים לשלם בעבור הפיכת התקווה למציאות.

לא בכדי, נסמך יום הזיכרון ליום העצמאות, אלא על מנת להמחיש את פסוקו הנכפל של הנביא יחזקאל; “וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי“.

אנו עומדים כאן היום בידיעה שחירותנו נשענת על הנחישות להמשיך להילחם על הארץ שלנו באומץ, בהקרבה ובמסירות נפש. אנו זוכרים כי ללא הבנות והבנים שנפלו לא הייתה קמה מדינת ישראל.

ביום הזיכרון נחנוך את היכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל אשר הוקם בהר הרצל, שבו חקוקים שמותיהם של הנופלים, ולצד כל אחד מהם יידלק נר זיכרון כאש התמיד לזכרם של יקיריכם – יקירינו לעולם ועד.

יקיריי,

כל מילות הנחמה מחווירות מול אובדנכם הכבד. אני שותף לתחושה הקשה, לכאב ולגעגוע, ונושא אתכם בליבי ובמחשבותיי תמיד.

דעו כי גם בצמתים מכריעים של קבלת החלטות, אני נזכר ביקיריכם האהובים ובכם, שנתתם למען הארץ הזו את היקר מכול, ושואב מכם את הכוחות להמשיך ולצעוד במעלה הדרך.

את תפילתי האישית אבטא במילותיו של הנביא ישעיהו: “כְּאִישׁ אֲשֶׁר אִמּוֹ תְּנַחֲמֶנּוּ כֵּן אָנֹכִי אֲנַחֶמְכֶם וּבִירוּשָׁלַיִם תְּנֻחָמוּ“.

יהי זכרם של הנופלים ברוך. מי ייתן ונהיה ראויים להם ולזכרם.

ברגשי כבוד,
אביגדור ליברמן, שר הביטחון

0
0אודות הכותב

שולי סונגו

שולי סונגו, ממשתתפות מערכת אתר כאן ישראל (כאן נעים) עיסוקה העיקרי מנהלת חשבונות מדופלמת עשרות שנים בתחום.

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן