פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה מסים

איגוד לשכות המסחר למנהל רשות המסים דחה תשלום המעמ לסוף מאי

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר אל מנהל רשות המסים מר יעקב ערן; "דחיית תשלום המ.ע.מ בדיווח חודשי עד 26/03, לא מספיקה ותוליד בעיות נזילות חמורות. הספקים של מוצרים או שירותים אכן מחייבים את לקוחותיהם במע"מ אך הלקוחות, אינם ממהרים לשלם... ◄ אני מבין שזה פוגע בהכנסות המדינה אבל בשעה זו שמירה על יציבות העסקים הממשיכים לפעול ויציבות המשק חשוּבה ביותר".
עורך דין אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר מול מנהל רשוּת המסים, מר ערן יעקב ברקע: לוגו רשות המסים | צילום: איגוד המסחק| עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין אוריאל לין עם מר ערן יעקב

דרישה דחופה לדחות את תשלום ‘מס ערך מוסף’ לסוף חודש מאי ולא כפי שנקבע עד ה-26.3, על רקע ’תקופת חירום’ בשל המלחמה בנגיף Covid-19, היפנה אתמול (יום שני, כ”ח באדר התש”פ ) בדחיפות נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין, אל מנהל רשות המסים מר יעקב ערן.  

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

“דחיית תשלום מס ערך מוסף (מעמ) בדיווח חודשי עד לתאריך ה-26/03, לא מספיקה ותוליד בעיות נזילות חמורות. הספקים של מוצרים או שירותים אכן מחייבים את לקוחותיהם ב’מעמ‘ אך הלקוחות אינם ממהרים לשלם” – הוסיף באיגרת ששלח נשיא איגוד לשכות המסחר.

מבדיקה שנעשתה, עולה, כי פיגורים של לקוחות בתשלומי חיובי המ.ע.מ, רחבה מאוד. כל אחד שואף לשמור בזמן זה, ככל האפשר על רמת נזילות גבוהה, ואי תשלום לספקים היא הדרך הקלה.

אלה החייבים בדיווח מס ערך מוסף ביום 26/03, לא יוכלו לשלם סכומי כסף גבוהים אותם אין הם יכולים לגבות”.

על כך טוען ומוסיף נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין, כי; “מצב זה, יצור תגובת שרשרת מסוכנת שתערער את יציבות המשק ואף תוליד פיגורים בתשלום שכר לעובדים לקראת חג הפסח.

“על כן, אני מציע את  ‘דחיית תשלומי מעמ‘ בגין פעולות בפברואר עד סוף מאי, שנה זו.

אני מבין שזה פוגע בהכנסות המדינה אבל בשעה זו שמירה על יציבות העסקים הממשיכים לפעול ויציבות המשק חשוּבה ביותר.

יש להביא נושא זה להכרעה מהירה, ועד להכרעה להודיע על דחייה נוספת בשבוע ימים” – דרש בסיום פנייתו של נשיא איגוד לשכות המסחר מר לין אל מנהל רשות המסים מר ערן.

המידע לידיעה זו, הובא באדיבות סמנכל דוברות, תקשורת והסברה של איגוד לשכות המסחר הגב’ מיכל אורלי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן