אינטרנט חדשות חדשות כיף נעים מוזיקה רדיו | טלוויזיה

איגוד האינטרנט: היקפי שיא בתעבורת האינטרנט בישראל

ד”ר אסף וינר, סמנכל רגולציה ומדיניות באיגוד האינטרנט הישראלי; ”רוב צריכת התוכן החדשותי או הבידורי של הישראלים נעשית היום דרך האינטרנט. לא מדובר רק באתרי אינטרנט, אלא גם באפליקציות ושירותי הסטרימינג הישראליים השונים דוגמת; סלקום טי וי, פרטנר טי וי, סטינג וכיוצא באלה... באופן כללי וגם בלי קשר לאירועים הביטחוניים, תנועת האינטרנט בישראל נמצאת בעלייה מתמדת מכיוון שיותר אנשים צורכים את ה-אינטרנט".
0
0
ד"ר אסף וינר, סמנכל רגולציה ומדיניות באיגוד האינטרנט הישראלי ברקע: סמליל המבצע 'מבצע מגן וחץ' וסמל איגוד האינטרנט הישראלי | צילום: אייל טואג | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ד”ר אסף וינר

איגוד האינטרנט הישראלי, מדווח על היקפי שיא בתעבורת האינטרנט בישראל בימים האחרונים על רקע למתיחות הביטחונית ‘מבצע מגן וחץ’ של צהל ברצועת עזה נגד ארגון הטרור ‘הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני’ שהחל ביום שלישי, חג ל”ג בעומר (י”ח באייר ה’תשפ”ג, 9 במאי 2023).

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

באיגוד האינטרנט הישראלי (בראשי תיבות: ISOC-IL) מציינים ש’שיאי הגלישה‘ ברשת האינטרנט, נרשמו סביב השעה 22:00 ביום שלישי וסביב השעה 20:30 שלשום (יום רביעי).

יצוין, כי ביום שלישי, שעבר, מלבד המתיחות הביטחונית, נערך גם מופע חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון בעיר ליברפול, שבאנגליה בהשתתפות נציגת ישראל, הזמרת־יוצרת, מלחינה, רקדנית, שחקנית, דוגמנית, מנחת טלוויזיה ושופטת תוכנית מציאות נוֹעָה קִירֶל.

הערב מוצאי שבת (כ”ב באייר התשפ”ג) תייצג קירל את מדינת ישראל ב-גמר אירוויזיון 2023.

איגוד האינטרנט הישראלי, מדווח בעקבות האירועים על עלייה של כמעט 20% בממוצע ב’נפח הגלישה הפנים ישראלית‘.

לדברי ד”ר אסף וינר, סמנכל רגולציה ומדיניות באיגוד האינטרנט הישראלי; ” רוב צריכת התוכן החדשותי או הבידורי של הישראלים, נעשית היום דרך האינטרנט.

לא מדובר רק באתרי אינטרנט, אלא גם באפליקציות ושירותי הסטרימינג הישראליים השונים דוגמת; סלקום טי וי, פרטנר טי וי, סטינג וכיוצא באלה..

ד”ר וינר, הוסיף וציין בדבריו, כי; “באופן כללי וגם בלי קשר לאירועים הביטחוניים, תנועת האינטרנט בישראל נמצאת בעלייה מתמדת מכיוון שיותר אנשים צורכים את ה-אינטרנט.

וכן, את התוכן דרך הזרמת מדיה – שירותי סטרימינג ( Streaming media) טכנולוגיית אינטרנט המאפשרת העברת מדיה דיגיטלית למשתמש קצה על ידי ספק תוכן, באופן מתמשך ורציף.

ועדיין, גם אם מחשבים את הגידול הקבוע ב’תעבורת האינטרנטית בישראל‘ ראינו ‘עליה חריגה‘ במהלך הימים האחרונים”. אמר דר’ וינר, סמנכל רגולציה ומדיניות באיגוד האינטרנט הישראלי.

מטעם דוברות איגוד האינטרנט הישראלי מסר מר אביעד רייס לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי;

“הנתונים נלקחו ממחלף האינטרנט הישראלי (IIX – Israeli Internet eXchange)  שמפעיל האיגוד, ומהווה צומת מרכזי בשדרת האינטרנט הישראלית שמאפשר גישה הדדית וניתוב פנים-מדינתי בין כלל ספקיות האינטרנט במדינת ישראל“.

איגוד האינטרנט הישראלי

לוגו איגוד האינטרנט הישראלי | עיבוד צילום: שולי סונגו © איגוד האינטרנט הישראלי הינו מרשם השמות הלאומי – בסיומת; il. הוא פועל משנת 1994 כגוף טכנולוגי המוביל תשתיות קריטיות-מרכזיות, לא מסחרי וללא מטרות רווח.

האיגוד מנהל קשת רחבה של פעילויות למען הציבור בישראל. ביניהן; תפעול תשתית ה-DNS – בסיומת הלאומית, שמירה על יציבות תשתיות האינטרנט, מאבק בהצעות חוק המאיימות על אופיו הפתוח של האינטרנט הישראלי, אקדמיית אינטרנט פתוחה וחינמית לבעלי העסקים לציבור הרחב, ופעילות למען אינטרנט בטוח והוגן.

איגוד האינטרנט, מנוהל על ידי 9 חברי וועד, המכהנים בהתנדבות, ושם לו למטרה לשמור על מרחב בטוח ומוגן לאינטרנט בישראל ולעיצוב פני השימוש בו כפתוח, נייטרלי ושוויוני לכל.

חברי הוועד המנהל, מובילים את הניהול האסטרטגי של האיגוד וקביעת המדיניות והמטרות.

חברי העמותה הם אלו שבוחרים את הוועד המנהל, בהליך המתקיים מדי שנה, ובהן עומדים לבחירה 3 מתוך 9 חברים, לתקופת כהונה של 3 שנים.

פרטים נוספים, ניתן למצוא באתר איגוד האינטרנט.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן