ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

אור עקיבא | Or Akiva גבר | Man לאישה פלילים

אור עקיבא: גבר חשוד שדקר את אשתו ופצע אותה באורח קל-בינוני

מהחקירה ראשונית, עולה, כי החשוּד, תושב המקום בן 41, דקר את אשתו בת 35, עקב סכסוך שהתגלע ביניהם ופצע אותה באורח קל עד בינוני (על פי גורמי רפואה). שוטרי תחנת חדרה, היו הם שהוזעקו למקום, עצרו את החשוד לחקירה בתחנת המשטרה המקומית. לשאלה מה הרקע והנסיבות לאירוע זה, נמסר, כי הנסיבות נבדקים בשלב זה.
0
0
איש כועס מחזיק סכין וצורח על אישה בבית היושבת על הרצפה ליד מיטתה | צילום: הדמיה Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גבר מחזיק סכין וצורח

אלימות במשפחה. תושב אור עקיבא, נעצר היום (יום רביעי, י”ט בניסן התשפ”ב) בחשד, כי דקר את אשתו ופצע אותה באורח קל-בינוני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר.

ב’מוקד 100‘ של משטרת ישראל, התקבל דיווח בדבר אירוע דקירה בעיר אור עקיבא. עם קבלת הדיווח, לפני זמן קצר פתחה לפני זמן בחקירה .

מן החקירה ראשונית, עולה, כי החשוּד, תושב המקום בן 41, דקר את אשתו בת 35, עקב סכסוך שהתגלע ביניהם ופצע אותה באורח קל עד בינוני (על פי גורמי רפואה).

שוטרי תחנת משטרת חדרה, היו הם שהוזעקו למקום, עצרו את החשוד לחקירה בתחנת המשטרה המקומית.

לשאלה מה הרקע והנסיבות לאירוע דקירה זה, נמסר מטעם דוברות משטרת ישראל (מנשה) נמסר על ידי ענאן לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הנסיבות נבדקים בשלב זה.

אלימות בין בני זוג

אלימות בין בני זוג, מופעלת בכמה אופנים; פיזי, נפשי, מילולי, ומיני. ההתנהגויות כוללות; איומים, השפלות מילוליות ופיזיות, מעקבים, הטרדות, הצרת צעדים, בידוד חברתי, מניעת שליטה על משאבים כלכליים, השלכת חפצים, הפחדות, גָזְלַייטִינְג (Gaslighting) סוג של התעללות רגשית, אונס או פגיעה מינית, פגיעות פיזיות שונות, ובמקרים קיצוניים רצח.

מטרתו של התוקף היא להשיג כוח ושליטה על האחר. הצורך בשליטה, יכול לנבוע מחולשה, מרגש נחיתות וחוסר הערכה עצמית.

לפעמים נובעת האלימות מדחפים אגרסיביים שה-אַלִּים, אינו יודע כיצד לשלוט בהם. אלימות, קשורה גם עם הפרעת אישיות אנטי סוציאלית והפרעות אישיות אחרות.

לפעמים נובעת האלימות ממניע של נקמה על בגידה (למשל; במקרים של רצח על חילול כבוד המשפחה).

גם מעמד חברתי המקנה לאשה מעמד נחוּת על פני בעלה, ומקבל בהבנה מקרים של הכאת האישה, מעודד אלימות כזו.

אלימות בין בני זוג, יכולה להתפרש כהרגל וצורך ילדותי להשיג דבר באמצעות הפעלת כוח, בלי להיות מודע לנזק הנגרם.

לאלימות בתא משפחתי, ישנה השפעה גם על הילדים והיא שמה אותם בקבוצת סיכון. עוד על אלימות במשפחה.

מוקד מידע וסיוע אלימות בין בני זוג; 118. המוקד נותן מענה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 364 ימים בשנה (למעט יום הכיפורים). שפות; עברית, ערבית, רוסית, אמהרית, ואנגלית.
0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן