"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל צער בעלי חיים

אור יהודה חשוכה: חיות אדם ריסקו את פניו של סוס

מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר, פינו בסוף השבוע סוס במצב קשה מאוד בעיר אור יהודה. הסוס, סבל מפציעה קשה מאוד בפניו ומריקבון קשה. למרות מאמצי טיפול גדולים בבית החולים הווטרינרי, נאלץ הצוות להרדימו לאור פגיעתו הקשה◄ד"ר צביה מילדנברג, רופאת הסוסים בשירותים הווטרינרים: "אנו קוראים לציבור לפנות בכל חשד להתעללות בבעלי חיים. הפעם לצערנו, הפנייה התקבלה מאוחר מדי, אך ברוב המקרים אנו מצליחים להציל את בעלי החיים ולסייע להם למצוא בית חדש אחרי שיקומם".
אור יהודה חשוכה: חיות אדם התעללו בסוס וריסקו חצי מפניו | צילום: צביה מילדנברג, משרד החקלאות
אור יהודה חשוכה: חיות אדם התעללו בסוס וריסקו את חצי מפניו | צילום: צביה מילדנברג, משרד החקלאות

גם המנוסים שבאנשי הפיקוח של משרד החקלאות ופיתוח הכפר. נדהמו. הזדעזעו. נחרדו. כאבו. בסוף השבוע; סוס חבול על סף גסיסה, עבר סדרת טיפולים מידי חיות אדם, כן יש חיה כזו. היא גרה עימנו בעיר אור יהודה, טבריה, רמת גן תל אביב ובכל הארץ.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או ב'טוויטר'.

מפקחי משרד החקלאות, דיווחו אתמול (ראשון, כ"ז ניסן תשע"ז) כי כהגיעו בסוף השבוע האחרון, אל זירת 'הפיגוע החייתי' תרתי משמע, לאחר שבמוקד משרד החקלאות, התקבלה פנייה ובה מתואר סוס פצוע שמשוטט בעיר אור יהודה שחצי פניו מרוסקים. עם קבלת הפנייה, יצאו אל המקום מפקחי משרד החקלאות וגילו לתדהמתם סוס בוגר, כבן 10 שנים, עם פציעה חמורה וקשה מאוד.

תחילתו של הסיפור הינו בפנייה שהתקבלה במוקד משרד החקלאות, ובה מתואר סוס פצוע שמשוטט באור יהודה שחצי פניו מרוסקים. עם קבלת הפנייה, יצאו למקום מפקחי המשרד וגילו לתדהמתם סוס בוגר, כבן 10 שנים, עם פציעה קשה מאוד.

רופאת הסוסים ב'שירותים הווטרינרים במשרד החקלאות', דוקטור צביה מילדנברג; "הגענו למקום גילינו סוס עם חבלה קשה בפניו ושבר בגולגולת באזור ארובת העין. כל הפצעים עליו, היו מלאים במוגלה ומזוהמים. פינינו את הסוס באופן מידי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הווטרינרי.

מוקד משרד החקלאות לדווח על התעללות בבעלי חיים, טלפון: משרד החקלאות03-9559911

שם הוא הוכנס להליך כירורגי בהול לבדיקת עומק הבעיה, אך לצערנו, למרות המאמצים לא ניתן היה להצילו. במקרים כאלו אין ברירה, אלא לבצע 'המתת חסד'".

ד"ר מילדנברג, הוסיפה: "אנו קוראים אל הציבור לפנות בכל חשד להתעללות בבעלי חיים אל מוקד משרד החקלאות הפתוח 24/7, בטלפון: 03-9559911. הפעם, לצערנו, הפנייה התקבלה מאוחר מדי, אך ברוב המקרים אנו מצליחים להציל את בעלי החיים ולסייע להם למצוא בית חדש אחרי שיקומם. הגשת תלונה מהירה יכולה להציל את חיי בעל החיים".

עוזרת דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' יעל פרידנרייך, מסרה, כי חרף כל מאמצי טיפול גדולים בבית החולים הווטרינרי, נאלץ הצוות "להרדימו" (להמיתו) לאור פגיעתו הקשה.הסוס, פונה וחולץ במסגרת 'פרויקט חילוץ ושיקום' במשרד החקלאות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן