פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

נדל"ן פלילים

אורן קובי מ’חברת אדמה’ עבירות מרמה, הלבנת הון ועבירות מס

כתב אישום נגד אורן קובי בעלים ומנכל חברת "אדמה", ניר ישראלי, סימה ודן ו-3 חברות בגין עבירות מרמה, הלבנת הון, עבירות מס ועבירות נוספות ◄במסגרת תכנית המרמה ועל סמך מצגי השווא, קיבלו קובי, ישראלי וחברות אדמה וטרה, מהמתלוננים 26,481,607 ₪ במרמה ◄לאחר שהופקדו הכספים בחשבונות הבנק של החברות, גנב אותם קובי בכך שהשתמש בהם למימון הוצאותיו והוצאות החברות לתשלום חובותיו, למימון סגנון חייו הראוותני וצבירת נכסים אישיים.
0
0
אורן קובי יזם הנדלן מ'חברת אדמה' מואשם בעבירות מרמה, הלבנת הון ועבירות מס | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אורן קובי

כתב אישום נגד אורן קובי, ניר ישראלי, סימה דן ו-3 חברות בבעלותו של קובי, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (ריבוי אישומים), רישום כוזב במסמכי תאגיד (ריבוי עבירות), איסור הלבנת הון (ריבוי עבירות), מסירת מידע כוזב במטרה למנוע דיווח (ריבוי עבירות) ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. כל נאשם על פי חלקו, הוגש היום (חמישי, י”ח בטבת תש”פ) על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) אל בית המשפט המחוזי בעיר תל אביב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בהודעה מטעם פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) נאמר, כי על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי פרוסט ו-אלעד ברק מהפרקליטות, אורן קובי, הינו בעלים ומנכל בשלוש החברות המואשמות בכתב האישום; חברת א.ר. לוגיסטיקה נדלן, המכונה “חברת אדמה“, חברת צ.א.י לוגיסטיקה נדלן, המכונה חברת “טרה” וחברת “אב.צ“.

הנאשם ניר ישראלי, כיהן כסמנכל מכירות בחברות “אדמה” ו”טרה” ושימש כיד ימינו של קובי. נאשמת נוספת אמו של קובי היא סימה דן.

לפי כתב האישום, בין השנים; 2013-2016, פעל קובי למימוש תכנית מרמה, יחד עם הנאשמים, אשר במסגרתה ניצל את שאיפתם ותקוותם של אזרחים מכל שכבות האוכלוסייה להשקעת כספם בעסקת מקרקעין, נושאת פוטנציאל לרווח גדול.

זאת במטרה ליצור עבורו תזרים מזומנים גדול, ככל הניתן אשר נגנב בידיו למימון הוצאותיו והוצאות ‘חברת אדמה‘ ו’חברת טרה‘ וכן לשם תשלום חובותיו, סגנון חייו הראוותני ולשם צבירת נכסים אישיים.

בין השנים; 2012-2014, בכוונה לאפשר לגייס הון להקמת והפעלת חברת אדמה, הסתיר היזם קובי את כישלונותיו העסקיים וחובותיו בין היתר ברישום כוזב של סימה דן ו-ניסים צדוק, כבעלים ודירקטורים בחברת אדמה, אף שלא היה להם כל חלק בבעלוּת בה או בניהוּלה.

על סמך מצג זה, קיבלו אורן קובי וחברת אדמה, את הזכות לפתוח חשבונות בנק וקיבלו אשראי בנקאי והלוואות במרמה.

במסגרת תכנית המרמה, להחתים ולקבל הכספים, הובטח למתלוננים, כי כספיהם, בטוּחים בייעודם למימוש העסקה בחשבון נאמנות

דוברת מחוז תל אביב באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורכת דין ניצן שפיר, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי קובי, ישראלי וחברות “אדמה” וחב’ “טרה“, פיתו את המתלוננים להפקיד בידם כספים על אתר בהציגם במרמה את העסקאות כאפיק השקעה אשר הנו בעל רווחיות גבוהה.

זאת בדרך של מצגי שווא בדבר מהוּת העסקה, ערך הקרקע כשלעצמו, פוטנציאל עליית ערך הקרקע ובמצגי שווא, בדבר היתכנות גבוהה של הפשרת הקרקע ואפשרות בניית דירות מגורים – ומאידך בהיות העסקאות חסרות סיכון ושכספי המתלוננים, יישמרו בנאמנות.

במסגרת תכנית המרמה ועל מנת ליצור מצג שווא של ביטחון, חוסן כלכלי ואמינות לאורן קובי, לחברות ולרווחיות העסקאות, שכר ושיפץ קובי משרדים יוקרתיים עבור חברות אדמה וטרה בעלויות גבוהות ויצר מצג שקרי לפיו העסקאות והליך הפשרת הקרקע מקודמים ומלווים על ידי משרדי עורכי דין ואדריכלים מפורסמים.

במסגרת תכנית המרמה ובכוונה להגדיל ככל הניתן את מספר הקורבנות הפוטנציאלי אשר יגדיל את תזרים המזומנים שיעמוד לרשותו של קובי, על בסיס מצגי השווא, הפעילו קובי עם ישראלי והחברות מערך פרסום, איתור ומשיכת קורבנות נרחב ואגרסיבי ושכרו עובדים בעלי ניסיון בתחום המכירות.

אלו הונחו להפעיל במעמד המפגש “מכבש לחצים” בתואנות שונות ותוך הצגת מצגים כוזבים בדבר מהות העסקה, ערכה ופוטנציאל הרווח הגבוה, לשם החתמת המתלוננים על אתר.

במסגרת תכנית המרמה, במטרה להחתים ולקבל הכספים, הובטח למתלוננים, כי הכספים שיעבירו, בטוּחים בייעודם למימוש העסקה בהפקדתם בחשבון נאמנות, כי ישמשו למטרות העסקה בלבד וכי יש באפשרותם לקבל כספם חזרה במידה וישנו דעתם או כי העסקה לא תצא לפועל.

█ אורן קובי, דיווח בכזב לרשויות המס על הוצאותיו הפרטיות בהיקף של כ-4,751,342 ₪, כאילו היו אלו הוצאותיה של חברת אדמה

במסגרת תכנית המרמה, ועל סמך מצגי השווא, קיבלו אורן קובי, ניר ישראלי וחברות אדמה וטרה מהמתלוננים 26,481,607 במרמה.

לאחר שהופקדו הכספים בחשבונות הבנק של החברות, גנב אותם קובי בכך שהשתמש בהם למימון הוצאותיו והוצאות החברות, לתשלום חובותיו, למימון סגנון חייו הראוותני ולשם צבירת נכסים אישיים.

במטרה למקסם את רווחיו מהגניבה, דיווח קובי בכזב לרשויות המס על הוצאותיו הפרטיות בהיקף של כ-4,751,342 ₪, כאילו היו אלו הוצאותיה של חברת אדמה במסגרת ולשם פעילותה העסקית ובכך פעל להקטין במרמה ובכזב את חבותו וחבות חברת אדמה וא.ב.צ לתשלום מס הכנסה.

ניר ישראלי, פעל לביצוע קבלת דבר במרמה עם קובי בכך שעזר ליישם בפועל את תכנית המרמה של קובי עם “אשת קש” אמו סימה דן שביצעה למעשה עם בנה קובי, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד.

וכמו כן, מניעת דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון בכך שנרשמה ודווחה במקום בנה קובי בכזב כבעלים ומנהלת יחידה של חברת אדמה והצהירה בכזב, כי היא נהנית יחידה בחשבונות הבנק של חברת אדמה.

התיק נחקר על ידי מפלג הונאה תל אביב במשטרת ישראל בשיתוף פעולה עם פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המסים.

עורכי הדין ציון אמיר, גלעד ברון ושוקי למברג, המייצגים את היזם אורן קובי, מסרו בתגובה לתקשורת, כי; “בכל הנוגע להתנהלותו של אורן קובי והחברות, כתב האישום משקף מצב דברים שגוי.

קובי והחברות, פעלו במשך שנים רבות וסיפקו קרקעות בהצלחה למאות רוכשים. מצב הדברים הנו תוצר של קריסה כלכלית שעם כל הצער שבדבר אינה שונה בתכליתה מכל קריסה כלכלית אחרת.

זאת ועוד; הנאשם אורן קובי שיתף פעולה במהלך החקירה וגם הגיע להסדר נושים מרחיק לכת, במסגרתו ומתוקפו כבר הועברו לקופת הנוּשים סכומים של מיליוני שקלים.

עורכי הדין אמיר, ברון ולמברג, המייצגים את היזם קובי, סיכמו; “חבל שהפרקליטות, לא מצאה לנכון לבוא בדברים בעניין זה בטרם הגשת כתב אישום ואין אלא לקוות שלא יהיה בכך בכדי לפגוע בהסדר הנושים“.

אל  חברת אדמה – כתב אישום.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן