הבחירות לכנסת ה-23 חדשות כאן ישראל משה נעים

אורלי לוי-אבקסיס; לא לממשלה הנשענת על הרשימה המשותפת

אורלי לוי-אבקסיס, חברת כנסת מטעם 'מפלגת גשר' ברקע: כנסת ישראל | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אורלי לוי-אבקסיס
חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, גשר, הדהימה את המערכת הפוליטית כשהודיעה; "לא אתמוך בממשלה הנשענת על "בלד" ו-הרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם "כחול לבן" ◄ "אזרחי ישראל זכאים לצפות מנציגיהם לנהוג באחריות ובאמינות בקיום הבטחותיהם בעבורן קיבלו את המנדט".
אורלי לוי-אבקסיס, חברת כנסת מטעם 'מפלגת גשר' ברקע: כנסת ישראל | צילום: פייסבוק | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אורלי לוי-אבקסיס

הינה נולד זן חדש של פוליטיקאי. אם נדייק וחובה מיד לעשות כך; אישה/פוליטיקאית בשמי הפוליטיקה הישראלית שאצלה באמת; “מילה זו מילה” והעונה לשם; אורלי לוי-אבקסיס, חברת הכנסת מטעם ‘מפלגת גשר’ מול פוליטיקאים רבים שמילה שלהם לא שווה דבר ואם נדייק, אינם עומדים בהבטחותיהם ומשקרים במצח נחושה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אורלי לוי-אבקסיס היא פוליטיקאית, “סיעת גשר” בסיעת העבודה-גשר ובעבר מטעם מפלגת ישראל ביתנו, לשעבר יושבת ראש הוועדה לזכויות הילד של הכנסת. אם שוב נמצא עצמנו בקלפי בקרוב (ספטמבר 2020) יש מצב שנמצא אותה או צופה הליכות ביתה ואו מצטרפת / תומכת בגוש הימין/ הליכוד, מחוללת את המהפכה האמיתית לקיבוּע שלטון הימין והופכת לשרה בממשלת ישראל. אם תפעל כך, אין ראוי ממנה להיות כזאת.

למעשה, כל הדרמה, החלה אמש (יום שלישי, י”ד באדר תש”ף) כשחברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס פרסמה את ההודעה הבאה בדף הפייסבוק שלה אשר זכתה לעשרות אלפי כניסות ולכ- 25 אלף “לייקים” ושיתופים.

וכך כתבה לוי-אבקסיס; “לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, כאשר לנגד עינינו מוּפרים נורמות ועקרונות בסיסיים, ברצוני להבהיר מספר דברים.

כולנו עדים לכך שמנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ.

מדאיגה לא פחות העובדה שהחלטות מרחיקות לכת, כמו משא ומתן עם הרשימה המשותפת, לרבות ברית לאומית דמוקרטית (בערבית: التجمع الوطني الدّيمقراطي, ידועה בשם “א-תג’מוע” – הברית) או בראשי תיבות “בלד” מתקבלות בחוג מצומצם מאוד הסובר שקביעותיו תחייבנה את כל חברי הכנסת השותפים לגוּש.

אני מבהירה; אותי זה לא מחייב“.

לוי-אבקסיס ממשיכה ומצהירה כְּהַאי לִשְנָא; “לא אתמוך בממשלה הנשענת על “בלד” ו-הרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם “כחול לבן“.

אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן. הבהרתי זאת גם לשותפי, יושב ראש מפלגת העבודה, חבר כנסת עמיר פרץ, מיד לאחר הבחירות.

אזרחי ישראל זכאים לצפות מנציגיהם לנהוג באחריות ובאמינות בקיום הבטחותיהם בעבורן קיבלו את המנדט“. סיכמה חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, ראשת סיעת “גשר”.

ציפורי שיר חסרות איפוק בליכוד, צייצו, כי מאחורי המהלך עומד לא אחר מראש עיריית בית שאן, מר ז’קי לוי, שכיהן כחבר הכנסת העשרים ושימש בתפקיד סגן שר במשרד הבינוי מטעם מפלגת הליכוד.

█ “נקמה היא מנה מצוינת כשהיא מוגשת קרה…”

איני יכול שלא לראות גם בערפל הכבד של צעדיה של לוי-אבקסיס, כי בדיוק כשבמוחו של “מילה זו מילה” מר איווט ליברמן, רצו “סרטים” איך הוא מפיל את בנימין נתניהו, גם במחיר ממשלה בתמיכת “הרשימה המשותפת” והשמאל עם ניצן הורוביץ (“מרצ”), עמיר פרץ (“מפלגת העבודה”) ו-אורלי אבקסיס (“גשר”).

אך הגברת, הוכיחה שהיא קורצה מחומר של “ווינרית” כשבאה לו מהכיוון, הכי לא צפוי, יש הרואים בה רק כהתנגדות לרשימה המשותפת אך גם סוג של נקמה מדויקת ויחסית לפגיעה המקורית שבה פגע מיודענו יושב ראש “ישראל ביתנו” בחברת תנועתו לשעבר לוי-אבקסיס.

הרקע לנקמה של חברת הכנסת  אורלי לוי-אבקסיס, הוא כאמור “חשבון קטן” שיש לה על פגיעתו בכבודה כחברת הכנסת, כאשר בסוף מאי 2016 , ניהל ליברמן, משא ומתן קואליציוני עם מפלגת הליכוד והגיע להסכמה על הצטרפות סיעתו לקואליציה ומינויו לתפקיד שר הביטחון.

בדרך ליוקרה ולצמרת הפוליטית שלו רמס ליברמן, את מעמדה כחברתו לסיעה. לוי אבקסיס, שנחשבת לחברת כנסת מוערכת ואהוּדה מאוד אז וגם כיום בקרב חבריה לסיעות אחרות וכשהיא ראתה את עצמה כמספר 2 במפלגת “ישראל ביתנו“.

ככזו היא הייתה מועמדת ראויה לקבל תיק בממשלה או לחלופין את ראשוּת ועדת עבודה ורווחה בכנסת, משלא ניתן לה אף תפקיד, היא פרשה בזעם במאי 2016, כשעזבה את “ישראל ביתנו” ונותרה חברה בסיעה בכנסת.

במרץ 2017, הוכרזה כפורשת מסיעתה, אך המשיכה לכהן בכנסת כחברת כנסת יחידה, ללא זכויות של סיעה.

עתה, ככל הנראה, הגיע הרגע; של הגב’ אורלי לוי-אבקסיס, שעשתה זאת כדברי פילוסוף אמריקאי ג’ורג’ הרברט מיד; “נקמה היא מנה מצוינת כשהיא מוגשת קרה…”.

About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן