בנקים חדשות כסף מדבר מסחר | תעשייה

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, מתנגד להעלאת הריבית

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר: "תהיה זו שגיאה כיום להעלות שוב את הריבית. להעלאות תכופות של הריבי תהיה השפעה שלילית מעבר לנחוץ. אין להמשיך ולמהר בהעלאות הריבית, מה שיגדיל את החובות של המגזר העסקי כולו ואף יגרום לייקור של מוצרים. עדיף להמתין ולבצע העלאה נוספת רק במצב של אין ברירה. במיוחד, יש לזכור שבשלב זה עליית האינפלציה בישראל התמתנה ועדיף לעקוב אחר ההתפתחויות ורק אז להגיב כנדרש".
0
0
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, ברקע גרף עליית המחירים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אוריאל לין, פרופ’ אמיר ירון

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר היום (יום ראשון, ז’ בתשרי התשפ”ג) כי הוא מתנגד להעלאת הריבית בעת הזו, על ידי נגיד בנק ישראל פרופ אמיר ירון, שיודיע מחר (שני) על החלטתו; האם ובאיזה שיעור יש להעלות את הריבית במשק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לין, סבור שאין זו העת להעלאת ריבית נוספת וקודם לכך, יש לבחון את מצב האינפלציה בישראל שנמצאת במגמת התמתנות בחודשיים האחרונים.

נשיא איגוד לשכות המסחר, הוסיף, כי; “תהיה זו שגיאה כיום להעלות שוב את הריבית. להעלאות תכופות של הריבית בישראל תהיה השפעה שלילית מעבר לנחוץ.

אין להמשיך ולמהר בהעלאות הריבית, מה שיגדיל את החובות של המגזר העסקי כולו ואף יגרום לייקור של מוצרים.

זאת ומאחר, והעלויות הישירות המוטלות על ‘המגזר העסקי‘ תעלנה, הצמיחה תיפגע, כל חובות משקי הבית יעלו וכמובן שהפגיעה הקשה ביותר תהיה לכל הזוגות הצעירים שקיבלו הלוואות משכנתא לצורך רכישת דירות.

דובר לשכת המסחר, אגף דוברות והסברה של איגוד לשכות המסחר מר דרור זרסקי, מסר לאתר כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; נשיא איגוד לשכות המסחר, הוסיף והדגיש שהעלאת הריבית בארצות הברית, לא מחייבת במיידית העלאת ריבית בישראל.

עדיף להמתין ולבצע העלאה נוספת רק במצב של אין ברירה. במיוחד, יש לזכור שבשלב זה עליית האינפלציה בישראל התמתנה ועדיף לעקוב אחר ההתפתחויות ורק אז להגיב כנדרש”. סיכם אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

איגוד לשכות המסחר

איגוד לשכות המסחר נחשב ארגון עסקים ומעסיקים ישראלי, הפועל למען קידום האינטרסים העסקיים של חבריו במגזר המסחר והשירותים. הארגון, נוסד בשנת 1919.

מטרות האיגוד, הן קידום המגזר העסקי בישראל, קידום כלכלת שוק ותחרות חופשית, ליברליזציה וגלובליזציה וצמצום מעורבות השלטון בעולם העסקים.

מאז 2002, עומד בראש האיגוד חבר הכנסת לשעבר אוריאל לין בתפקיד נשיא, ולצדו הנהלה מצומצמת הנבחרת מתוך נשיאות בת 22 חברים, על ידי האספה הכללית.

מספר העסקים והארגונים החברים באופן ישיר באיגוד בכל רחבי הארץ עומד על כ-5,000, ובאופן עקיף עוד כ-10,000 חברות עסקיות המאוגדות בלשכות המסחר באמצעות הארגונים החברים בו.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן