101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל חדשות עסקים כסף מדבר מסחר | תעשייה

אוריאל לין: מלוא האחריות לסגר 3 מוטלת על הממשלה וקבינט הקורונה

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; "היעדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של סבבי סגר, במקום לתקוף ישירות מוקדים מיצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע שיחל מהערב (חמישי)" ◄ קבינט הקורונה כשל בטיפול. אין די בהטלת סגר. צריך לדעת כיצד ליישמו ואף לקבוע אסטרטגיית יציאה מהסגר... יש לנהל מאבק חסר פשרות במוקדים מיצרי קורונה, ולשנות דפוסי התנהגות אחרי תום הסגר, כדי שלא נגרר ל-סגר רביעי...".
0
0
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ברקע: איש עסקים מדוכא לנוכח התוצאות העסקיות של עסקו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין אוריאל לין

“אין כיום ברירה, אלא להטיל סגר הרמטי ומוחלט על כלל המשק והאוכלוסייה. יחד עם זאת, ניתן היה להימנע מסגר אם אכן הממשלה, קבינט הקורונה ורשויות האכיפה, היו מנהיגים מהלכים נכונים וממוקדים למניעת התפרצות ‘נגיף הקורונה’ באותם מוקדים מייצרי קורונה, בהם עיקר התחלוּאה. העדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של ‘סבבי סגר’ במקום לתקוף ישירות מוקדים מייצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע היום” – כך אמר (אתמול, רביעי, כ”ב בטבת התשפ”א) עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נשיאות איגוד לשכות המסחר, התכנסה שלשום (ג’) לאור החלטת הממשלה להטיל ‘סגר שלישי‘ החל מהלילה (חמישי, כ”ג בטבת התשפ”א) לדיון חירום במהלכו הטילה את מלוא האחריות של ההגעה לסגר על הממשלה ו’קבינט הקורונה‘.

“אין כיום ברירה אלא להטיל סגר הרמטי ומוחלט על כלל המשק והאוכלוסייה. יחד עם זאת, ניתן היה להימנע מסגר אם אכן הממשלה, קבינט הקורונה ורשויות האכיפה, היו מנהיגים מהלכים נכונים וממוקדים למניעת התפרצות נגיף הקורונה (Covid-19) באותם מוקדים מיצרי קורונה, בהם עיקר התחלוּאה.

העדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של סבבי סגר, במקום לתקוף ישירות מוקדים מייצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע היום”.

על מנת שלא נגיע אל סגר רביעי, קוראת נשיאות איגוד לשכות המסחר, אל הממשלה לנקוט בשלושה מהלכים מרכזיים;

  • המהלך הראשון, לוודא, כי ההחלטה על סגר הרמטי ומוחלט, אכן תבוצע ותיושם;
  • המהלך השני, כי תקופת הסגר, לא תעלה על שבועיים ימים, כפי שנקבע;
  • המהלך השלישי, קביעת אסטרטגיית יציאה מהסגר והנהגת דפוסי התנהגות בקרב כלל האוכלוסייה והמשק, שיבטיחו, כי התחלוּאה לא תפרוץ מחדש.

אם הממשלה לא תנקוט במהלכים אלה, היא תישא באחריות ישירה שתוביל את המשק אל ‘סגר רביעי‘.

איגוד לשכות המסחר; ענפי האוכל והאירוח, יספגו פגיעה של כ-80%

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין; “הנזק של סגר כללי והרמטי לתקופה קצוּבה הוא ברור ומוחלט. אלו נזקים אדירים למגזר העסקי, למערכת החינוך, לחברה ולכל המשק.

על פי ניתוח של אגף כלכלה ומסים באיגוד לשכות המסחר, הטלת סגר על כלל ענפי המסחר והשירותים (פרט לממכר; מזון, פארם, דלק, אופטיקה, תקשורת ומוצרים חיוניים לבית) יגרום להפסד פדיון יומי של כ- 1.8 מיליארד ₪ בממוצע.

כאשר הפסד פדיון של שבועיים, יעמוד על כ- 20 מיליארד ₪; וזאת כשהערכת הנזק מתייחסת לכך שהסגר, יהיה תואם למודל שהוטמע בחגים (מרץ/אפריל, ספטמבר/אוקטובר).

מהניתוח, עולה, כי מגזר המסחר והשירותים, המהווה 69% מהתוצר העסקי, ומעסיק כ- 73% מן המועסקים במגזר העסקי, שהם כ-2 מיליון עובדות ועובדים, מרביתו צפוי להיפגע כתוצאה מן המשבר, לאור היקפו ואופי פעילותו.

על פי הניתוח הכלכלי, הענפים העסקיים העיקריים שיפגעו מן הסגר השלישי בעקבות התפשטות קורונה | Covid-19, יהיו; ענפי התיירות, שירותי אוכל ואירוח, שירותים כלליים וכמובן מסחר סיטונאי וקמעונאי.

על פי ההערכה, ענפי האוכל והאירוח, יספגו פגיעה של כ-80%, מסחר סיטונאי וקמעונאי (Non Food) – פגיעה של 80% ו-ענפי השירותים – פגיעה של 85%.

0
0דילוג לתוכן