פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל חדשות עסקים כסף מדבר מסחר | תעשייה

אוריאל לין: מלוא האחריות לסגר 3 מוטלת על הממשלה וקבינט הקורונה

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; "היעדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של סבבי סגר, במקום לתקוף ישירות מוקדים מיצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע שיחל מהערב (חמישי)" ◄ קבינט הקורונה כשל בטיפול. אין די בהטלת סגר. צריך לדעת כיצד ליישמו ואף לקבוע אסטרטגיית יציאה מהסגר... יש לנהל מאבק חסר פשרות במוקדים מיצרי קורונה, ולשנות דפוסי התנהגות אחרי תום הסגר, כדי שלא נגרר ל-סגר רביעי...".
0
0
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ברקע: איש עסקים מדוכא לנוכח התוצאות העסקיות של עסקו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין אוריאל לין

“אין כיום ברירה, אלא להטיל סגר הרמטי ומוחלט על כלל המשק והאוכלוסייה. יחד עם זאת, ניתן היה להימנע מסגר אם אכן הממשלה, קבינט הקורונה ורשויות האכיפה, היו מנהיגים מהלכים נכונים וממוקדים למניעת התפרצות ‘נגיף הקורונה’ באותם מוקדים מייצרי קורונה, בהם עיקר התחלוּאה. העדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של ‘סבבי סגר’ במקום לתקוף ישירות מוקדים מייצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע היום” – כך אמר (אתמול, רביעי, כ”ב בטבת התשפ”א) עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נשיאות איגוד לשכות המסחר, התכנסה שלשום (ג’) לאור החלטת הממשלה להטיל ‘סגר שלישי‘ החל מהלילה (חמישי, כ”ג בטבת התשפ”א) לדיון חירום במהלכו הטילה את מלוא האחריות של ההגעה לסגר על הממשלה ו’קבינט הקורונה‘.

“אין כיום ברירה אלא להטיל סגר הרמטי ומוחלט על כלל המשק והאוכלוסייה. יחד עם זאת, ניתן היה להימנע מסגר אם אכן הממשלה, קבינט הקורונה ורשויות האכיפה, היו מנהיגים מהלכים נכונים וממוקדים למניעת התפרצות נגיף הקורונה (Covid-19) באותם מוקדים מיצרי קורונה, בהם עיקר התחלוּאה.

העדר מדיניות נכונה והבחירה ללכת בדרך הקלה של סבבי סגר, במקום לתקוף ישירות מוקדים מייצרי קורונה, היא שהובילה לסגר הבלתי נמנע היום”.

על מנת שלא נגיע אל סגר רביעי, קוראת נשיאות איגוד לשכות המסחר, אל הממשלה לנקוט בשלושה מהלכים מרכזיים;

  • המהלך הראשון, לוודא, כי ההחלטה על סגר הרמטי ומוחלט, אכן תבוצע ותיושם;
  • המהלך השני, כי תקופת הסגר, לא תעלה על שבועיים ימים, כפי שנקבע;
  • המהלך השלישי, קביעת אסטרטגיית יציאה מהסגר והנהגת דפוסי התנהגות בקרב כלל האוכלוסייה והמשק, שיבטיחו, כי התחלוּאה לא תפרוץ מחדש.

אם הממשלה לא תנקוט במהלכים אלה, היא תישא באחריות ישירה שתוביל את המשק אל ‘סגר רביעי‘.

איגוד לשכות המסחר; ענפי האוכל והאירוח, יספגו פגיעה של כ-80%

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין; “הנזק של סגר כללי והרמטי לתקופה קצוּבה הוא ברור ומוחלט. אלו נזקים אדירים למגזר העסקי, למערכת החינוך, לחברה ולכל המשק.

על פי ניתוח של אגף כלכלה ומסים באיגוד לשכות המסחר, הטלת סגר על כלל ענפי המסחר והשירותים (פרט לממכר; מזון, פארם, דלק, אופטיקה, תקשורת ומוצרים חיוניים לבית) יגרום להפסד פדיון יומי של כ- 1.8 מיליארד ₪ בממוצע.

כאשר הפסד פדיון של שבועיים, יעמוד על כ- 20 מיליארד ₪; וזאת כשהערכת הנזק מתייחסת לכך שהסגר, יהיה תואם למודל שהוטמע בחגים (מרץ/אפריל, ספטמבר/אוקטובר).

מהניתוח, עולה, כי מגזר המסחר והשירותים, המהווה 69% מהתוצר העסקי, ומעסיק כ- 73% מן המועסקים במגזר העסקי, שהם כ-2 מיליון עובדות ועובדים, מרביתו צפוי להיפגע כתוצאה מן המשבר, לאור היקפו ואופי פעילותו.

על פי הניתוח הכלכלי, הענפים העסקיים העיקריים שיפגעו מן הסגר השלישי בעקבות התפשטות קורונה | Covid-19, יהיו; ענפי התיירות, שירותי אוכל ואירוח, שירותים כלליים וכמובן מסחר סיטונאי וקמעונאי.

על פי ההערכה, ענפי האוכל והאירוח, יספגו פגיעה של כ-80%, מסחר סיטונאי וקמעונאי (Non Food) – פגיעה של 80% ו-ענפי השירותים – פגיעה של 85%.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן