מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עובדים | תעסוקה | כוח אדם

אוריאל לין: לא כופים על עובד לעבוד בשבת ולא משנה מניעיו

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; "אך יש לבצע עקרון זה מבלי להטיל עול נוסף על המעסיקים ותוך קיום יחסי הגינות בין העובד למעסיק... אין צורך בוועדת השרים המיוחדת, כפי שמוצע בהצעת חוק, שרק תסרבל את התהליך ותוסיף עוד עומס רגולאטורי וביורוקראטי על המעסיקים. כדי לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי".
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין

“עקרון הברזל חייב להיות ברור – לא כופים על עובד לעבוד בשבת ולא משנה מה מניעיו לכך – בין אם הוא דתי, בין אם מטעמי מצפון, בין אם מטעמי כיבוד השבת ובין אם בחר בכך. יש להקפיד על עקרון זה,  אך בלי להעמיס עוד עלויות וביורוקרטיה על המעסיקים”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך אמר הבוקר (יום רביעי, י”ז באייר התשע”ח) נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין, בדיון שהתקיים ב‘וועדת הכספים של הכנסת’ ועסק בהצעת ‘חוק שעות עבודה ומנוחה’ (תיקון מספר 15) (סירוב לעבוד ביום המנוחה השבועי), התשע”ו-2016.

כידוע, זו הצעת חוק פרובלמאטית אשר מעוררת התנגדות גם בקרב משרדי העבודה והכלכלה. הצעת החוק, מאפשרת לעובד לחזור בו מהסכמתו לעבוד בשבת, מבלי שלמעסיק, יש אפשרות להפסיק את העסקתו, כדי להחליפו בעובד אחר שמוכן לעבוד ב-שבת, אף אם מדובר בצורך חיוני במקום העבודה.

אם וכאשר הצעת החוק, תעבור, היא תחול גם על עובדים שנקלטו לעבודה, טרם כניסתה לתוקף ושהסכימו ועבדו בפועל בשבת“.

 מר לין; “די לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי”.

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, מר לין; “במקרה בו עובד הסכים לעבוד בשבת ועבד בשבת, ועתה החליט שאינו רוצה לעבוד בשבת מכל סיבה שהיא, כאשר עבודתו בשבת היא חיונית לעסק, אסור שהמעסיק יצטרך להעסיק עובד בנוסף אליו.

במצב כאמור, רשאי המעסיק, אם העבודה בשבת הינה חיונית, לפתוח בהליכי פיטורים. יש לנהוג באיזון ובהגינות מול המעסיקים“.

לדעת עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; “אין צורך ב-וועדת השרים המיוחדת, כפי שמוצע בהצעת חוק, שרק תסרבל את התהליך ותוסיף עוד עומס רגולאטורי וביורוקראטי על המעסיקים.

כדי לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי“.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן