101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

עובדים | תעסוקה | כוח אדם

אוריאל לין: לא כופים על עובד לעבוד בשבת ולא משנה מניעיו

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; "אך יש לבצע עקרון זה מבלי להטיל עול נוסף על המעסיקים ותוך קיום יחסי הגינות בין העובד למעסיק... אין צורך בוועדת השרים המיוחדת, כפי שמוצע בהצעת חוק, שרק תסרבל את התהליך ותוסיף עוד עומס רגולאטורי וביורוקראטי על המעסיקים. כדי לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי".
0
0
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין

“עקרון הברזל חייב להיות ברור – לא כופים על עובד לעבוד בשבת ולא משנה מה מניעיו לכך – בין אם הוא דתי, בין אם מטעמי מצפון, בין אם מטעמי כיבוד השבת ובין אם בחר בכך. יש להקפיד על עקרון זה,  אך בלי להעמיס עוד עלויות וביורוקרטיה על המעסיקים”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך אמר הבוקר (יום רביעי, י”ז באייר התשע”ח) נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין, בדיון שהתקיים ב‘וועדת הכספים של הכנסת’ ועסק בהצעת ‘חוק שעות עבודה ומנוחה’ (תיקון מספר 15) (סירוב לעבוד ביום המנוחה השבועי), התשע”ו-2016.

כידוע, זו הצעת חוק פרובלמאטית אשר מעוררת התנגדות גם בקרב משרדי העבודה והכלכלה. הצעת החוק, מאפשרת לעובד לחזור בו מהסכמתו לעבוד בשבת, מבלי שלמעסיק, יש אפשרות להפסיק את העסקתו, כדי להחליפו בעובד אחר שמוכן לעבוד ב-שבת, אף אם מדובר בצורך חיוני במקום העבודה.

אם וכאשר הצעת החוק, תעבור, היא תחול גם על עובדים שנקלטו לעבודה, טרם כניסתה לתוקף ושהסכימו ועבדו בפועל בשבת“.

 מר לין; “די לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי”.

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, מר לין; “במקרה בו עובד הסכים לעבוד בשבת ועבד בשבת, ועתה החליט שאינו רוצה לעבוד בשבת מכל סיבה שהיא, כאשר עבודתו בשבת היא חיונית לעסק, אסור שהמעסיק יצטרך להעסיק עובד בנוסף אליו.

במצב כאמור, רשאי המעסיק, אם העבודה בשבת הינה חיונית, לפתוח בהליכי פיטורים. יש לנהוג באיזון ובהגינות מול המעסיקים“.

לדעת עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; “אין צורך ב-וועדת השרים המיוחדת, כפי שמוצע בהצעת חוק, שרק תסרבל את התהליך ותוסיף עוד עומס רגולאטורי וביורוקראטי על המעסיקים.

כדי לפתור בעיה פשוטה ולכבד את רצון העובד אין אנו זקוקים לעוד ועדות ועוד עומס רגולאטורי“.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן