101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות חדשות עסקים מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מסחר | תעשייה קורונה | Covid-19

אוריאל לין, איגוד לשכות המסחר: קבינט הקורונה, הוא כשל תפקודי

נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין; "קבינט הקורונה, מקבל החלטות שגויות כתוצאה מלא פחות מ-5 כשלים בדרך החשיבה" ◄ "דרך החשיבה של קבינט הקורונה וחוסר נכונות מספקת מצד אחד, לבלום מוקדי התפשטות של נגיף הקורונה ומצד שני לבנות מחדש נורמליזציה של החיים, תוך הקפדה על מניעת ההתפשטות המגיפה, הם שמולידים החלטות שגויות הגורמות נזקים כלכליים וחברתיים אדירים וללא תועלת של ממש".
0
0

“גבירותיי ורבותיי, חברי קבינט הקורונהאם הייתם משכילים להפנים את המשמעות של נטילת פרנסתו של אדם אשר השקיע את כל הון המשפחה ועמל שנים רבות בבניית קיום עצמאי בלתי תלוי, לא הייתם דוחים את ההכרעות. הייתם יושבים עד חצות ומקבלים את ההחלטות הנכונות” – כך אמר וביקר בחריפות, שלשום (שני, ח’ בחשון התשפ”א) נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר על קבינט הקורונה ו-5 כשלים בדרך החשיבה למוע התפשטות מחלת נגיף קורונה COVID-19 | עיבוד: שולי סונגו ©
עורך דין אוריאל לין

לין, ציין, עוד בדבריו, כי; “קבינט הקורונה (ועדת השרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו היא ועדת שרים של ממשלת ישראל ה-35 שמוּנתה לשם התמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה בישראל וההשפעות שלה על מדינת ישראל, מקבל החלטות שגויות כתוצאה מלא פחות מ-5 כשלים בדרך החשיבה, ואלה הם;

  1. אין קשר בין נתוני התחלואה הארציים לבין ההחלטה אותה צריך לקבל איזה עסקים לפתוח ובאיזה קצב. מה שצריך להכריע בשאלה זו, היא מידת הסיכון בהתפשטות הקורונה.
  2. במקום להתמודד עם מוקדי התפשטות הקורונה המוכרים לחברי הקבינט, מתמודדים במגזר שאין שום נתוני אמת על סכנת ההתפשטות של המחלה.
  3. לאורך זמן, שום תכנית סיוע של הממשלה, לא תוכל להציל עסקים. שעון הזמן אוזל. לקצב קבלת ההחלטות חשיבות מכרעת.
  4. אם באמת קיימת סכנה בפתיחת המסחר לקבלת קהל, בתנאי ‘התו הסגול‘ מה זה יעזור אם נדחה את פתיחתם בעוד שבוע או שבועיים או בעוד חודש. הרי את נגיף הקורונה לא השמדנו, ואם קיימת סכנה בפעילות מסוימת, היא תשוב גם את תהיה דחייה בפתיחת המגזר העסקי.
  5. התמודדות האמת צריכה להיות איך נבטיח בתוך פעילות עסקית נורמטיבית מניעת התפשטות הקורונה; שכן, בסופו של דבר, זה בדיוק מה שנצטרך לעשות עם חלוף הזמן. הפתיחה ההדרגתית, משוללת כל ערך וגורמת להרס מיותר לעשרות אלפי עסקים.

לטענת עורך דין אוריאל לין, נשיא לשכת המסחר תל אביב והמרכז ונשיא ‘איגוד לשכות המסחר‘. כיהן כחבר הכנסת, כמנהל רשות ההשקעות לצפון אמריקה, כ-ממונה על הכנסות המדינה, כמנכל משרד האנרגיה והתשתיות וכיושב ראש מועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. עורך דין לין, פעיל בתחום העסקי והציבורי, נשיא ובעלים של חברת רשת לין בעירבון מוגבל.

“דרך החשיבה של קבינט הקורונה וחוסר נכונות מספקת מצד אחד, לבלום מוקדי התפשטות של נגיף הקורונה ומצד שני לבנות מחדש נורמליזציה של החיים, תוך הקפדה על מניעת ההתפשטות המגיפה, הם שמולידים החלטות שגויות הגורמות נזקים כלכליים וחברתיים אדירים וללא תועלת של ממש” – סיכם נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן