חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אוניברסיטה | מכללה חדשות בריאות חדשות המדע חדשות עסקים

אוניברסיטת בן-גוריון וחב’ Vaxil Bio ישתפו פעולה בטיפול ב-סרטן

BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב וחברת Vaxil Bio, חתמו של הסכם לשיתוף פעולה בפיתוח טיפול ממוקד בסרטן; ה'פולימר' שפותח על ידי החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון, מתמקד רק בכלי דם מודלקים, ומאפשר בכך לשגר תרופות בצורה סלקטיבית לרקמות מודלקות וסרטניות, מבלי לפגוע ברקמות בריאות".
0
0
פרופ' איילת דוד מחלקה לביוכימיה ופרמקולוגיה קלינית, הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ברקע תאי דם אדומים | צילום: דני מכליס | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ איילת דוד

BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הודיעה לאחרונה, כי חתמה על הסכם רישוי עולמי עם Vaxil Bio) TSX VENTURE: VXL), חברת ביוטק שמתמקדת בטיפולי אימונותרפיה חדשניים לטיפול בסרטן ובמחלות מידבקות, עבור הפיתוח והמסחור של טיפול ממוקד בסרטן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

 הטכנולוגיה, שהומצאה על ידי פרופ’ איילת דוד, מהמחלקה לביוכימיה ופרמקולוגיה קלינית, פרופ’ גונן אשכנזי מהמחלקה לכימיה והדוקטורנט המשותף שלהם, יוסי שמאי, כולם מאוניברסיטת בן-גוריון, כוללת פולימר חדש שמכוון כלפי החלבון E-selectin לצורך עיכוב הצמיחה והתפשטות הגרורות של גידולים סרטניים.

הסלקטינים הם משפחת חלבונים שחשובים ליצירת קשר בין תאים שנעים בזרם הדם לבין דפנות כלי הדם.

רמת הביטוי של E-סלקטין, עולה בעקבות אותות מציטוקינים מעוררי דלקת והוא מתבטא רק על דפנות כלי דם מודלקים, שמניידים תאי דם לבנים ותאים סרטניים אל תוך אזורים מודלקים או סרטניים תוך קידום תהליך יצירת הגרורות.

החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון, פיתחו פולימר סינתטי חדש שנקשר בחוזקה ל-E-סלקטין ומאפשר שיגור ממוקד של תרופות לגידולים סרטניים ולגרורות .

ניסויים במודלים בבעלי חיים לגידולים סרטניים ולגרורות, הראו שגישה זו, מובילה לתוצאות תרפויטיות מבטיחות, מגבירה הצטברות של התרופה בגידולים הסרטניים, מורידה באופן משמעותי את קצב צמיחת הגידולים בניסויים פרה-קליניים ומאריכה בצורה דרמטית את ההישרדות של עכברים עם גרורות ריאתיות של סרטן העור האלים מלנומה . 

דר’ אורה הורוביץ, סמנכלית בכירה לפיתוח עסקי ב-BGN Technologies; “אחד האתגרים הגדולים ביותר בפיתוח תרופות לטיפול בסרטן הוא שיגור התרופה אל התאים הסרטניים מבלי לפגוע בתאים ובאיברים בריאים.

ה‘פולימר’ שפותח על ידי החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון מתמקד רק בכלי דם מודלקים, ומאפשר בכך לשגר תרופות בצורה סלקטיבית לרקמות מודלקות וסרטניות, מבלי לפגוע ברקמות בריאות”.

 פרופ’ דוד: “האסטרטגיה הטיפולית של שימוש בפולימר ללא תרופות נחשבת בטוחה ביותר, מכיוון שאין לפולימר מרכיבים תרפויטים קונבנציונליים”

יועצת תקשורת וקשרי עיתונות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הגב’ ציפי חיטובסקי, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי יישום נוסף עם תוצאות מבטיחות, כרוך בשימוש בפולימר החדשני בפני עצמו, ללא מטען תרופתי, כדי לחסום אינטראקציות חלבוניות שמתווכות על ידי E-סלקטין ולעכב בצורה כזו את הגיוס של תאי דם לבנים ושל תאים סרטניים אל תוך רקמות מודלקות וסרטניות.

גישה זו מפחיתה את החדירה של תאים סרטניים מזרם הדם אל הריאות והיא גם מעכבת גיוס של תאי דם לבנים והתפתחות דלקת במודלים בבעלי חיים לפגיעה בכבד ולטרשת עורקים .

פרופ’ איילת דוד: “האסטרטגיה הטיפולית של שימוש בפולימר ללא תרופות נחשבת בטוחה ביותר, מכיוון שאין לפולימר מרכיבים תרפויטים קונבנציונליים.

יתר על כן, מכיוון שהפולימר נטול התרופות יעיל מבלי להיכנס אל תוך התאים, הפשטות שלו, בהשוואה למערכות פולימריות אחרות שצריכות לחדור את תוך התא, צופנת הבטחה גדולה לטיפול בסרטן ובדלקות”.

מנכל Vaxil Bio, מר דוד גורן; “אנחנו מאוד נרגשים על ההזדמנות לעבוד עם פרופ’ דוד ולחזק ביחד את היכולת שלנו לעזור למטופלים עם צרכים רפואיים משמעותיים שאין להם מענה באונקולוגיה ובתחומים נוספים.

פרופ’ דוד וקבוצת המחקר שלה פיתחו פלטפורמה טכנולוגית מבטיחה, שבשילוב הפלטפורמה, הידע והניסיון שלנו יאפשרו לנו לקדם את מדע הטיפול בסרטן ב-אימונותרפיה“.

 אודות BGN Technologies 

BGN Technologies היא חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה ממסחרת את המצאות חוקרי האוניברסיטה ומטפחת שיתופי פעולה ויזמות בקרב חוקרים וסטודנטים.

BGN Technologies הקימה מעל 100 חברות הזנק במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים כגון; ביופארמה, סייבר, קלינטק, מכשור רפואי, אופטיקה ועוד.

בנוסף, הקימה BGN Technologies חממות ומאיצים טכנולוגיים בשיתוף עם גופים מובילים בשוק הישראלי.

בעשור האחרון, יצרה החברה שותפויות ארוכות טווח עם חברות רב-לאומיות, כגון; Deutsche Telekom , Merck Sigma, Dell-EMC, PayPal ו-Cincinnati Children’s Medical Center ובכך היא מסייעת ליצירת ערך ולצמיחת אוניברסיטת בן-גוריון, כמו גם הנגב כולו.

למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של  BGN Technologies

אודות Vaxil Bio

Vaxil Bio היא חברת אימונותרפיה אשר מפתחת גישה חדשה להתמקדות ב-סמנים סרטניים בולטים.

מוצר הדגל שלה, Immucin™ הוא מקטע חלבוני שמקורו ב-חלבון MUC1.

vaxil-bio-logo

המוצר מוגן בסדרה של פטנטים ברחבי העולם ו-Vaxil Bio היא בעלת מלוא הזכויות עליו.

כפי שהוצג לאחרונה על ידי החברה, הפעילות האימונולוגית והקלינית הייחודית של Immucin נובעת, ככל הנראה, מהיותו ניאו-אנטיגן, כלומר; פפטיד שמפעיל את מערכת החיסון אך לא קיים בגוף באופן רגיל.

החברה השלימה בעבר בהצלחה ניסוי קליני Phase 1/2 בחולי מיאלומה נפוצה – Multiple myeloma, שלאחריו ,Immucin קיבל מעמד של תרופת יתום על ידי ה-FDA וה-EMA, עבור אינדיקציה זו.

Vaxil מקדמת כעת ניסויים קליניים באינדיקציות נוספות של גידולים מוצקים https://vxlbio.com/

מאמרים;

Shamay, Y., Paulin, D., Ashkenasy, G., David, A. E-selectin Binding Peptide-Polymer-Drug Conjugates and Their selective Cytotoxicity Against Vascular Endothelial Cells. Biomaterials, 200930, 6460-8,

Shamay, Y., Raviv, L., GolanM., Voronov, E., ApteR.N., David, A., Inhibition of primary and metastatic tumors in mice by E-selectin-targeted polymer-drug conjugates. J Control Release 2015; 217:102-12.

. Milošević, N., Ruetter , M., Ventura, Y., Kezerle, Y., Feinshtein, V., David, A., Inhibition of neutrophil inltration and alcohol-induced liver Injury by drug-free E-selectin targeted polymer, Submitted

. Tsoref O., Tyomkin D., Amit U, Landa N., Rosenboim-CohenO., Kain D., Golan M., David A., Leor, J., E-selectin-targeted nano-sized polymer attenuates atherosclerosis, vascular inflammation, and adverse cardiac remodeling, J. Control. Release, 2018; 288, 136-147.

 

0
0דילוג לתוכן