חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל נדל"ן

אומץ: שחיתות לכאורה בהגרלת פרוייקט פינוי-בינוי בקריית אונו

לאחרונה, הגיע, מידע מדאיג, אל אומץ בראשות מר פליצ׳ה פנחס פלד, ואל יושב ראש ועדת השלטון המקומי ב-אומץ, דר' שמעון זילברשלג, המעלה חשד, לכאורה, כי חלק לא קטן מן הזוכים בהגרלה, הינם "מקורבים" אל חברי מועצת העיר קריית אונו. מכיוון שהרשימה לא פורסמה ברבים כמתחייב עד היום, ב'אומץ' סוברים, כי מן הראוי לקיים בדיקה יסודית כדי לוודא, כי בביצוע ההגרלה ב'פרויקט פינוי בינוי' נשמרו כל כללי המינהל התקין וטוהר המידות ◄ על פי המידע, חברת 'אאורה נדלן' המציגה את עצמה לחברה הגדולה והמובילה בתחום ההתחדשות העירונית, ועיריית קִרְיַת אוֹנוֹ, לא פרסמו את רשימת הזוכים בהגרלה ובעתירת חברי אופוזיציה לחשיפת הרשימה.
0
0
דר' שמעון זילברשלג, יושב ראש ועדת השלטון המקומי ב"אומץ", ברקע חברת "אאורה נדלן" פרויקט של פינוי-בינוי בקריית אונו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דר’ שמעון זילברשלג

חשד, לכאורה, כי חלק מהזוכים בהגרלה ב’פרויקט פינוי בינוי’ בעיר קִרְיַת אוֹנוֹ, הינם “מקורבים” לחברי מועצת העיר – כך עולה מפנייתה החמורה של “תנועת אומץ” עמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק אל היועץ המשפטי לממשלה, דר’ אביחי מנדלבליט, באמצעות יושב ראש ועדת השלטון המקומי באומץ, דר’ שמעון זילברשלג, בדרישה לבדוק את ההגרלה ב’פרויקט פינוי בינוי בקריית אונו’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

קִרְיַת אוֹנוֹ בבקעת אונו, הוכרזה כעיר בשנת 1992, הגובלת בעיר גבעת שמואל מצפון, בעיר רמת גן ממערב, סביון ו-גני יהודה מדרום וממזרח, גני תקווה במזרח ובעיר פתח תקווה מצפון מזרח.

לידי תנועת אומץ (אומץ) אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה.

לאחרונה, הגיע, מידע מדאיג, אל אומץ בראשות מר פליצ׳ה פנחס פלד ואל יושב ראש ועדת השלטון המקומי ב-אומץ, דר’ שמעון זילברשלג, המעלה חשד, לכאורה, כי חלק לא קטן מן הזוכים בהגרלה, הינם “מקורבים” אל חברי מועצת העיר קריית אונו.

מכיוון שהרשימה לא פורסמה ברבים כמתחייב עד היום, ב’אומץ‘ סוברים, כי מן הראוי לקיים בדיקה יסודית כדי לוודא, כי בביצוע ההגרלה ב’פרויקט פינוי בינוי‘ נשמרו כל כללי המינהל התקין וטוהר המידות.

על פי המידע, חברת ‘אאורה נדלן’ המציגה את עצמה לחברה הגדולה והמובילה בתחום ההתחדשות העירונית, ועיריית קִרְיַת אוֹנוֹ, לא פרסמו את רשימת הזוכים בהגרלה ובעתירת חברי אופוזיציה לחשיפת הרשימה.

ב-2019, הושגה פשרה בין הצדדים, בה הוחלט, כי היועץ המשפטי של עירית קריית אונו, ידווח לעותרים, כי כל הזוכים עונים לקריטריונים שנקבעו כתנאי לזכייה בהגרלה.

קריית אונו מבצעת בשנים האחרונות סדרת פרויקטים של פינוי-בינוי, אחד מהם הוא מתחם בר-יהודה בקריית אונו, בו זכתה חברת “אאורה נדלן” בשנת 2014.

במהלך שיווק דירות הפרויקט, קיימה החברה בשנת 2016, הגרלה בנוכחות היועץ המשפטי של עירית קריית אונו, בה הוגרלו 60 דירות שנמכרו בהנחה של כ-150 אלף ₪ כשלהשתתפות בהגרלה, הוזמנו רק תושבי העיר המתגוררים בה חמש שנים לפחות, במטרה לעודד צעירים להישאר ולגור בעיר.

דוברת תנועת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי באומץ, כאמור, מבקשים לציין, שהם מאמינים שמן הראוי לקיים בדיקה יסודית, כדי לוודא, כי בביצוע ההגרלה נשמרו כללי המנהל התקין וטוהר המידות.

אל דרישה לחקירה בנושא התחדשות עירונית בקריית אונו ליועמש לממשלה 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן