ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כנסת ישראל

אומץ קוראת אל ראש הממשלה מר בנימין נתניהו לצאת ל’נבצרות’

תנועת אומץ, כתבו לראש הממשלה מר בנימין נתניהו; "היום יותר מתמיד, נראה, כי אך צודק הוא ונכון, כי תשעה את עצמך ותכריז על נבצרות... זו הדרך למנוע מעם ישראל את האנדרלמוסיה וחוסר התפקוד השוררים בכל מערכות השלטון ומבקשים לאפשר תפקוד מלא במשרה מלאה של ראש ממשלה - כך סבורים בתנועת אומץ, יוכל ראש הממשלה להתפנות ולטפל בענייניו האישיים.
יושב ראש תנועת אומץ מר פליצ׳ה פנחס פלד וראש הממשלה מר בנימין נתניהו | רקע: לוגו אומץ | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פליצ׳ה פלד ובנימין נתניהו

תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה, פנתה היום (יום רביעי, י”ג בכסלו התש”פ) אל ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, בבקשה, כי ישעה עצמו ויצא ל’נבצרות’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

פניית תנועת אומץ, נעשתה באמצעות יושב ראש התנועה, מר פליצ׳ה פלד, ויושב ראש המועצה הציבורית שליד אומץ, עורך דין יצחק מינא.

אנשי אומץ, כתבו לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, כי; “היום יותר מתמיד, נראה, כי אך צודק הוא ונכון, כי תשעה את עצמך ותכריז על נבצרות” (ראו הסבר למטה בדף זה למטה).

בתנועת אומץ, סבורים, כי זו הדרך למנוע מעם ישראל את האנדרלמוסיה וחוסר התפקוד השוררים בכל מערכות השלטון ומבקשים לאפשר תפקוד מלא במשרה מלאה של ראש ממשלה וזאת לאור החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, דר’ אביחי מנדלבליט, על הגשת כתב אישום חמור נגד ראש הממשלה בפרשיות שונות ובעבירות של שוחד והפרת אמונים.

כך סבורים בתנועת אומץ, יוכל ראש הממשלה להתפנות ולטפל בענייניו האישיים.

מהי נבצרות

המונח נבצרות על פי לקסיקון אתר הכנסת מתאר מצב שבו נושא משרה שלטונית אינו יכול למלא את תפקידו מסיבות שונות. היעדר היכולת למלא את התפקיד יכול להיות זמני, אם נושא המשרה עתיד לשוב ולמלא את תפקיד​​ו, או קבוע, אם ברור, כי נושא המשרה לא ישוב למלא את תפקידו.

לעניין נבצרות ראש הממשלה, סעיף 16 לחוק-יסוד; הממשלה, קובע הוראות לעניין מילוי מקומו של ראש הממשלה​. לפי סעיף קטן (א) אם ראש הממשלה נעדר מהארץ, ממלא מקומו, יזמן את ישיבות הממשלה וינהל אותן.

לפי סעיף קטן (ב), אם נבצר מראש הממשלה למלא את תפקידו באופן זמני, ימלא את מקומו ממלא מקום ראש הממשלה. אם חלפו 100 ימים רצופים שבהם כיהן ממלא מקום ראש הממשלה במקום ראש הממשלה, רואים את ראש הממשלה כמי שנבצר ממנו דרך קבע למלא את תפקידו.

לפי סעיף 20(ב) לחוק-היסוד, אם נבצר מראש הממשלה למלא את תפקידו דרך קבע, רואים את הממשלה כאילו התפטרה ביום ה-101 שבו מכהן ממלא מקומו במקומו.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן