101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות חדשות כאן ישראל קורונה | Covid-19

אומץ: עוד תקציב מיוחד למשרד הבריאות ותוספת להקמת בתי חולים

ראשי תנועת אומץ; העומס בבתי החולים בתקופת הקורונה היה מהגבוהים ביותר ממדינות ה-OECD. כמו כן, הפריסה של מיטות האשפוז מלמדות על חוסר שוויון בין המחוזות וגם על כך, יש לתת את הדעת ◄ נדרשת פעולה מידית של הממשלה להכליל בתקציב הקרוב תקציב מיוחד למטרה זו בנוסף לתוספת שניתנה ל'תקציב הבריאות'.
0
0
פנחס (פליצ'ה) פלד יושב ראש תנועת אומץ, ברקע: שטר כסף של 200 ₪ תקציב ומסיכה נגד קורונה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
פנחס (פליצ’ה) פלד, 200 ₪

עקב החמרת מצב הקורונה והופעת וָורִיאַנְטִים כעת ובעתיד, דורשת תנועת אומץ – אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, מראש הממשלה מר נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ, שר האוצר אביגדור ליברמן ויושב ראש ההסתדרות הרופאים בישראל פרופ׳ ציון חגי – תוספת נוספת לתקציב של משרד הבריאות לאור ריבוי מספר החולים ביחס לכמות בתי החולים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

יושב ראש תנועת אומץ, פנחס (פליצה) פלד ועורך דין יצחק מינא, פנו כבר בשבוע שעבר באיגרת מיוחדת בה נדרשת פעולה מידית של הממשלה להכליל בתקציב הקרוב תקציב מיוחד למטרה זו בנוסף לתוספת שניתנה ל’תקציב הבריאות‘.

ראשי תנועת אומץ, כותבים, כי: “מדינת ישראל מוצאת את עצמה מפעם לפעם קורסת תחת כמות חולי קורונה | Covid-19, המתרבים מדי יום ביומו ומכפילים את עצמם באופן שבתי החולים למעשה, כבר אינם מסוגלים עוד לקלוט כמות כזו של חולים.

עורך דין יצחק מינא יושב ראש המועצה הציבורית של תנועת אומץ | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
יצחק מינא

אנו עדים לכך שאמנם הממשלה, מנסה לעשות מאמצים לממן ולתקצב מחלקות שונות ונוספות לטיפול במחלת הקורונה – אולם אין בכך די” – קובעים מר פלד ועורך דין מינא.

דוברת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי להבנתה של תנועת אומץ, יש לתגבר בניית בתי חולים נוספים בפריפריה ולהכשיר צוותים רפואיים.

אומץ, אף רואה חשיבות עליונה ליכולתה של מדינת ישראל לטפל במספר החולים ההולך ומתרבה מדי יום באופן שיוכל להביא לריפוים והחזרתם אל שוּק העבודה וזאת לאור העובדה שמערכת הבריאות “הורעבה” במשך שנים.

עוד מדגישים ראשי תנועת אומץ, כי העומס בבתי החולים בתקופת הקורונה היה מהגבוהים ביותר ממדינות ה-OECD.

כמו כן, הפריסה של מיטות האשפוז מלמדות על חוסר שוויון בין המחוזות וגם על כך, יש לתת את הדעת.

זאת ועוד; יצוין, אומרים ראשי התנועה, כי על פי הנתונים של ה-OECD במדינת ישראל, יש 2.2 מיטות אשפוז כללי ל-1,000 נפש, בשעה שהממוצע בארגון הוא 3.6 במדינות בהן מערכת הבריאות דומה למערכת הישראלית.

בתנועת אומץ, מבקשים להפיק את הלקחים הנדרשים מתקופת הקורונה ולממשם בהקדם בטרם נמצא עצמנו במצבים דומים לאלה אשר היו ואף יותר גרוע מכך.

0
0דילוג לתוכן