"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל

אומץ, נפרדה ממבקר המדינה היוצא כב' השופט בדימוס יוסף שפירא

תנועת אומץ חשפה לראשונה כי מבקר המדינה הנכנס, מר מתניהו אנגלמן, לכאורה, מונע משיקולים זרים הנוגעים לקיומה של תקופת בחירות וזאת בהעדר סמכות, את פרסומו של דין וחשבון ביקורת חמור בנושא גרעון תקציב המדינה ועוד דוחות ביקורת משמעותיים ◄ מבקר המדינה היוצא; כב' השופט בדימוס יוסף שפירא; ״מדינת ישראל, אינה מושחתת ואני בהחלט תומך בביקורת בזמן אמת... אני מבקש בהזדמנות זאת להודות ולשבח את תנועת אומ"ץ על פעילותה מסביב לשעון ועל שיתוף הפעולה והרוח הגבית שקבלתי מהתנועה במהלך כהונתי כמבקר המדינה״.
מבקר המדינה היוצא כב' השופט בדימוס מר יצחק שפירא יושב ראש תנועת אומ״ץ מר פליצ׳ה פלד ומבקר המדינה הנכנס, מר מתניהו אנגלמן ברקע בניין מבקר המדינה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
שפירא, פלד, אנגלמן

ישיבת פרידה של הנהלת תנועת אומץ והמועצה הציבורית שליד 'אומץ' ממבקר המדינה היוצא כב' השופט בדימוס יוסף שפירא, נערכה בשבוע שעבר, הייתה פרידה נעימה והחלה חזית קשה מול מבקר המדינה הנכנס מר מר מתניהו אנגלמן אשר עוד נשמע עליה בעתיד הקרוב, אחרי הבחירות, תרתי משמע.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

יושב ראש התנועה מר פליצ'ה פלד ויושב ראש המועצה הציבורית שליד אומ"ץ עורך דין יצחק מינא, ברכו את מבקר המדינה היוצא כב' השופט בדימוס מר שפירא בדברי הערכה ובתודה על שיתוף פעולה פורה בין הצדדים במאבק היום יומי אל מול השחיתות השלטונית והציבורית ואיחלו לו הצלחה בהמשך דרכו.

בסיום דברי הברכות, הוענק למר שפירא, גביע כ'אות הערכה לעשייתו והישגיו' בשם תנועת אומ"ץ.

במהלך הפגישה הלבבית, סקר המבקר היוצא את עבודת משרד מבקר המדינה וסוגיות בהן נתקל בתקופת כהונתו ואמר בין היתר, כי; ״מדינת ישראל אינה מושחתת ואני בהחלט תומך בביקורת בזמן אמת״.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי; באומ״ץ, כי עוד הוסיף המבקר היוצא כב' השופט בדימוס מר שפירא; ״במשרד מבקר המדינה, בוחנים רק את הביצוע ואני יכול להעיד על עצמי שביצעתי את תפקידי ללא מורא…״.

אני מבקש בהזדמנות זאת להודות ולשבח את תנועת אומ"ץ על פעילותה מסביב לשעון ועל שיתוף הפעולה והרוח הגבית שקיבלתי מן התנועה במהלך כהונתי כ'מבקר המדינה'". סיכם המבקר היוצא.

בהמשך הפגישה, פנה יושב ראש תנועת אומ"ץ, למען מינהל תקין, מר פליצ'ה (פנחס) פלד אל 'המבקר היוצא' וחשף לראשונה בפניו ובפני האנשים שהוזמנו לאירוע הפרידה, כי; ״לתנועת אומ״ץ, הגיע מידע חשוב וחמור, לכאורה, על כך, כי מבקר המדינה הנכנס, מר מתניהו אנגלמן בשיתוף בכירים מ-משרד האוצר, מונעים את פרסומו של דין וחשבון ביקורת חמור בנושא; גרעון תקציב המדינה.

"העניין מעורר חשש ש'מבקר המדינה' הנכנס מסתיר את הממצאים החמורים מעיני הציבור״. סיכם מר פליצ'ה פלד.

בעקבות המידע של תנועת אומץ, הזדרזו שלשום (שלישי) אנשי התנועה לאיכות השלטון ועתרו בפני בית המשפט הגבוה לצדק (בגצ) בנושא זה של דוח מבקר המדינה.

חברי הנהלת אומץ והמועצה הציבורית, מימין: מוטי שנבל שלמה טל, דר' מונסליזה מאיר, יצחק מינא, גילה הראל, יצחק שפירא, פליצ'ה פלד, עורך דין אליס גולדמן, קובי גרשוני, אילנה דלפרי וחגי קרן
חברי הנהלת אומץ והמועצה הציבורית

מאחר ויש חשש הוא מונע משיקולים זרים הנוגעים לקיומה של תקופת בחירות ובהעדר סמכות, מונע את פרסומו של דין וחשבון ביקורת חמור בנושא גרעון תקציב המדינה ועוד דוחות ביקורת משמעותיים.

מר פליציה, שאל; ״האם יש סמכות למבקר המדינה לא לפרסם דוח שהוצא על ידי קודמו בתפקיד בטרם המבקר הנוכחי נכנס לתפקידו״?

תשובתו של מבקר המדינה היוצא, כב' השופט בדימוס מר שפירא, הייתה מהירה וחד משמעית; "אין למבקר המדינה הנכנס, סמכות לעצור דוח שיצא ונחתם על ידי קודמו בתפקיד והוא חייב לפרסם את הדוח לציבור.

את המפגש, חתמו המשתתפים בתמונה משותפת ובברכות חמות למבקר היוצא בהמשך דרכו. המפגש התקיים במשרדי עורך דין יצחק מינא יושב ראש המועצה הציבורית שליד אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, העומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן