קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

אומ"ץ מזהירה את סגן שר הבריאות מהצפיפות בביה"ח

לדעת של תנועת אומץ והעומד בראשה פליצ'ה פלד; "מדובר בתופעה של צפיפות מזעזעת, ההולכת ומחמירה ומקרבת את ישראל למצבן של מדינות עולם שלישי" ◄ אומץ, סבורה, כי נושא עמידתם של 'חדרי המיון' במטלות להן הם נדרשים וצפיפותן של מחלקות האשפוז ההולכת ומחמירה למרות דיווחים אודות הוספת מיטות ו-הרחבת המחלקות, הפכו לנושאים שבשגרה והדיווחים עליהם בעיתונות ובאמצעי התקשורת האחרים, חדלה, כנראה, לזעזע.
סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן  ויושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה פלד, ברקע העומס בחדרי המיון | צילום ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו
השר ליצמן עם פליצ׳ה פלד

תנועת אומץ, העמותה הפועלת ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק, פנתה השבוע אל סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן באמצעות יושב ראש הצוות הרפואי של אומץ, דר' משה גורדון והזהירה מפני מצב הולך ומחמיר של צפיפות משפילה ומזעזעת בבתי החולים לאור ריבוי מתאשפזים עקב 'מחלות החורף'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עולה, כי בסיורים שקיים יושב ראש תנועת אומץ מר פליצ'ה פלד, ברחבי הארץ בבתי חולים שונים, התברר, למשל, כי בבית החולים רמב"ם בעיר חיפה, הגיעה תפוסת החולים המאושפזים הגיעה לכדי 200% (אחוזים!) מעל האפשרות לאשפז חולים באופן סביר ובכלל.

דוברת תנועת אומץ, הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; לדעת של תנועת אומץ והעומד בראשה מר פלד; "מדובר בתופעה של צפיפות מזעזעת, ההולכת ומחמירה ומקרבת את ישראל למצבן של מדינות עולם שלישי".

אומץ, סבורה, כי נושא עמידתם של 'חדרי המיון' במטלות להן הם נדרשים וצפיפותן של מחלקות האשפוז ההולכת ומחמירה למרות דיווחים אודות הוספת מיטות ו-הרחבת המחלקות, הפכו לנושאים שבשגרה והדיווחים עליהם בעיתונות ובאמצעי התקשורת האחרים, חדלה, כנראה, לזעזע.

״האם המצב הבלתי נסבל בבתי החולים הפך להיות מבחינת גזירת גורל?״  – מקשים בתנועת אומץ.

להשקפתה של תנועת אומץ, הפועלת בין היתר להקניית ערכי המנהל התקין; "הדרך האופיינית לפרסום שיפורים בתחום המצב בבתי החולים, לכאורה, היא הצגת נתונים בעניין תוספת שנתית של 'מיטות אשפוז' והרחבתן של מחלקות והוספת צוותים רפואיים מבלי שיוזכר באותו הקשר קצב גידול האוכלוסייה באותה שנה, הארכת תוחלת החיים וכתוצאה תוספת הקשישים, העולה בהרבה על מספר המיטות לאשפוזם ויותר מכך, חדרי האשפוז הסיעודיים.

אומץ, הפועלת בין השאר למען הקניית ערכי המנהל התקין וכן צדק חברתי ומשפטי, אף צרפה הוכחות אשר פורסמו באמצעי התקשורת המבטאות את הכאוס בתחום ומדגישות את חובתו של שר הבריאות וחובת משרדו לא להרפות ולא להסתפק בפרסום נתונים שאינם מציגים באופן מלא את המצב האמיתי ואת חומרת הבעיה, בפועל.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן