קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כסף מדבר פסיכולוגיה

אומץ: לסגן שר הבריאות לאן נעלמו מיליארד ₪ למערך הפסיכיאטרי

תנועת אומ״ץ העמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק, מבקשת להגן על האינטרס הציבורי ומנהל תקין, מבקשת לברר ולחקור בדחיפות היעלמותם של מיליארד השקלים שהועברו, לכאורה, למערך הפסיכיאטרי של בתי החולים ברחבי ישראל; "לאן נעלם הכסף וזאת על מנת לשקול המשך את צעדי התנועה בעניין. לא יתכן שהכסף, יעלם כך סתם!".
סגן שר הבריאות מר יעקב ליצמן ברקע: שקלים ולוגו של תנועת אומץ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן

תנועת אומ״ץ, בראשות מר פנחס (פליצ׳ה) פלד, פנתה היום (יום שלישי, כ"ט בסיון התשע"ט) בדחיפות אל סגן שר הבריאות מר יעקב ליצמן בבקשה לחקור את היעלמותם של מיליארד השקלים שהועברו, לכאורה, ל'מערך הפסיכיאטרי של בתי החולים' ברחבי מדינת ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אומץ, טוענת, כי בקשתה מתבססת על דברי שר האוצר חבר כנסת משה כחלון בראיון שנתן לעיתון ״ישראל היום״ בתאריך 19.3.2019, שם צוטט השר כחלון; ״הכסף לא הגיע ליעדו ונעלם בדרך… העברתי את הסכום אל מנכל משרד הבריאות אבל תהרגו אותי, אינני יודע לאן הלך הכסף…״.

בתנועת אומ״ץ, בראשות היושב ראש מר פלד, טוענים, כי; "אין הדעת סובלת שכספי ציבור שהועברו ממנכל משרד האוצר למשרד הבריאות, אבדו בדרך ומקום קבורתם לא נודע עד עצם היום הזה…".

יושב ראש תנועת אומ״ץ, מר פליצ׳ה (פנחס) פלד | עיבוד: שולי סונגו
פליצ׳ה (פנחס) פלד

הבקשה הדחופה של תנועת אומץ מושתתת על העובדה שמדובר בכספי משלם המסים המיועדים למטרה ציבורית מובהקת בתחום הסובל מהזנחה כללית חמורה במשך שנים וגורם סבל איום לאנשים שזקוקים ל'שירותי המערך הפסיכיאטרי' מזה שנים.

שיקום פסיכיאטרי, הידוע גם כשיקום פסיכו-סוציאלי, הוא שיקום העוסק במתן עזרה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות הנובעות מהפרעה נפשית, במטרה לאפשר תפקוד רציף בחייהם ורווחה נפשית, למרות המוגבלויות.

הזכאים לשירותים המוענקים על פי חוק שיקום נכי נפש בקהילה, הם אנשים שמלאו להם 18 שנה לפחות, המתמודדים עם מוגבלות פסיכיאטרית, שהופנו על ידי פסיכיאטר לוועדת שיקום אזורית, וזו אישרה את זכאותם.

ועדת השיקום האזורית, רשאית לאשר סיוע שיקומי לנפגע הנפש בתחום או במספר תחומים.

'אומץ' מבקשת לברר בדחיפות לאן נעלם הכסף וזאת על מנת לשקול המשך את צעדיה

קביעת מדיניות בריאות הנפש ויישומה במערך הארגוני והטיפולי בכל רצף השירותים (שיקום, אשפוז, … הנחייה ותיאום לפעילות הפסיכיאטרים האזוריים, המחוזיים והוועדות הפסיכיאטריות … רכישת שירותים מספקי חוץ בתחום בריאות הנפש (שיקום, אשפוז, אמבולטורי, התמכרויות וחירום).

דברי שר האוצר חבר כנסת כחלון, בראיון שנתן לעיתון ״ישראל היום״ נאמרו כבר לפני 3 חודשים וטרם נחשף לציבור הרחב, מה עלה בגורל מיליארד השקלים שיועדו למערך הפסיכיאטרי.

יועצת התקשורת הגב'מיכל אדר, מ-'אדר-מדיה' סוכנות דיגיטל המסייעת לארגונים ומותגים בפרסום ברשת, יחסי צבור, ניהול מוניטין אישי ברשת וניהול תכנים, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים' כי; "לכן, מבקשת 'אומץ' לברר בדחיפות לאן נעלם הכסף וזאת על מנת לשקול המשך את צעדי התנועה בעניין חמור זה. לא יתכן שהכסף יעלם כך סתם!".

תנועת אומ״ץ "אומ"ץ" (או "תנועת אומ"ץ") היא עמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק, מבקשת להגן על האינטרס הציבורי ומנהל תקין.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן