101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל כנסת ישראל פוליטי מדיני

אומץ, לנשיא המדינה: מנע בחירות נוספות בגלל אי-אישור התקציב

תנועת אומץ, מזהירה מהתדרדרות לאנרכיה שלטונית, עקב אי אישור תקציב המדינה ◄ ראשי תנועת אומ״ץ, כותבים לכב' הנשיא ריבלין; "מדינת ישראל נמצאת לכל הדעות במצב חירום שלטוני וכלכלי, אזרחי ישראל, צועקים חמס ומפגינים ברחובות בניסיון להציל את המצב ◄ כמי שעומד בראש מוסד הנשיאות בגאון ובכבוד, אתה מוזמן בזה לעשות ולהשקיע בקירוב הלבבות ובניסיון להשאירנו שפויים ומתפקדים בכך שימנעו בחירות רביעיות".
7
0
נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, משמאל: פנחס פליצ׳ה פלד יושב ראש התנועה תנועת אומץ | רקע: לוגו אומץ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נשיא המדינה ראובן ריבלין | פליצ׳ה פלד, אומ”ץ

ההסכמה לעניין תקציב המדינה, המחלוקת על מינוי המפכל הבא וכן כמה מבכירי מערכות המשפט ואכיפת החוק, עומדת במוקד המשבר הקואליציה שוּב והמאיים על המשך תפקודה של הממשלה ה-35 (הכנסת ה-23) שהחלה לפעול מתאריך; כ”ג באייר תש”ף, 17/05/2020, תברר רק עד ראשית השבוע הבא (שני) כאשר יתבהר האם מדובר ב”זאב זאב” שהינה תופעה שבה אדם מרבה בהתרעות שווא ולכן, חדלים בשלב מסוים של ההתרעות השגויות להאמין לו.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בתנועת אומ״ץ, יושב ראש התנועה מר פנחס פליצ׳ה פלד ועמיתו יושב ראש המועצה הציבורית שליד אומץ, עורך דין יצחק מינא, פנו שלשום ( ד׳) אל כב’ נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, בבקשה שיתערב בהתגוששוּת של שני הגושים הפוליטיים (כחול לבן, הליכוד) אשר ככל הנראה, אינם מגיעים להסכמה לעניין התקציב ובכך גוררים את מדינת ישראל ל-קטסטרופה של קיומן של בחירות רביעיות ברצף.

ראשי אומ״ץ, סבורים, כי בכוחו, כישרונו ויושרו של נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, נשיאהּ העשירי של מדינת ישראל, הוא יוכל לזמן את ראשי הקואליציה לנסות ללחוץ עליהם להגיע להבנה ואם יש צורך להפעיל את יכולת הגישור דבר שיתרום רבות למניעת פשיטת הרגל של מדינת ישראל בעת כה קשה.

ראשי התנועה, מדגישים, כי המדינה שקועה בהתמודדות עם מגיפת הקורונה ואינה מצליחה להתאושש ממנה, עסקים רבים קורסים, מערכת החינוך אינה מתפקדת, מערכת הרפואה מתמוטטת, הכלכלה במצב קשה ואנו קרובים לפשיטת רגל של המדינה.

כותבים ראשי תנועת אומ״ץ, לכב’ הנשיא ריבלין; “מדינת ישראל נמצאת לכל הדעות במצב חירום שלטוני וכלכלי, אזרחי ישראל, צועקים חמס ומפגינים ברחובות בניסיון להציל את המצב.

כמי שעומד בראש מוסד הנשיאות בגאון ובכבוד, אתה מוזמן בזה לעשות ולהשקיע בקירוב הלבבות ובניסיון להשאירנו שפויים ומתפקדים בכך שימנעו בחירות רביעיות“.

דוברת תנועת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה, כי להבנתה של תנועת אומץ, כבוד נשיא המדינה מר ריבלין, יוכל למנוע את האסון הממשמש ובא עלינו ועל כן, פנו אל כבודו בקריאה רמה לנסות ולעשות למניעת התדרדרות קטסטרופלית.

אומץ; מדינה ישראל על תקציבה כבוּלה ותלויה במחלוקת בין מפלגת ‘כחול לבן’ אודות דרישת מפלגת ‘הליכוד’

עורך דין יצחק מינא יושב ראש המועצה הציבורית של תנועת אומץ | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
יצחק מינא

יצוין, כי גם ‘הצעת החוק לדחיית הגשת תקציב המדינה’ נתקלת בחומה ובמבוי סתום מצד שתי המפלגות “כחול לבן” ומפלגת “הליכוד” אלו החלו בעקבות דרישות של יושב ראש הקואליציה (ליכוד) חבר כנסת מיקי זוהר מן הליכוד להכניס לחוק סעיפים חדשים.

וועדת הכספים סיימה (יום רביעי) את הדיון בהצעת החוק זאת ללא כל הסכמות לאחר שדנה בשינוי המנגנון התקציבי, מתוך כוונה לאפשר לממשלה גמישות תקציבית, גם בעת הביניים זאת עד לאישור התקציב העתידי, אם כך יקרה.

ההצבעה על הצעת ‘חוק דחיית אישור התקציב‘ תתקיים אם יגיעו הצדדים לפשרה, רק ביום שני הבא וזאת לא מסיבות של מחלוקות תקציביות.

יוצא מכך, כי מדינה ישראל על תקציבה כבוּלה ותלויה במחלוקת בין מפלגת ‘כחול לבן’ אודות דרישת מפלגת ‘הליכוד’ לשנות את דרך מינוי כמה מבכירי מערכות המשפט ואכיפת החוק.

ייאמר מיד; שני הצדדים, לא עמדו בהסכם, לכן בכוונת תנועת אומץ, למנוע בכוחה הדל מפני התדרדרות לאנרכיה שלטונית, זאת עקב אי אישור תקציב המדינה.

מעורבות בהליך מינוי בכירים, בפרט במערכות המשפט ואכיפת החוק, הייתה אחד מנושאי הדגל שהציגה סיעת ‘כחול לבן‘ לקראת כניסתה לממשלה. ואכן בהסכם הקואליציוני בין כחול לבן ל-ליכוד, נקבע, כי לאחר הקמת הממשלה, ינוסחו במשותף כללים למינוי בכירים בשירות הציבורי.

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן, פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי.

7
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן