איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות חדשות כאן ישראל

אומץ דורשת ליישם החוק להקמת בתי קברות לישראלים לא יהודים

אומץ; "קיים חוק בו אמורים היו לקום לפני שנים בתי קברות לישראליים לא יהודים אשר יאפשרו קבורה חינמית לנפטרים. מעבר לקושי של מציאת מקום קבורה בישראל למי שאינו יהודי נוסף גם העול הכלכלי הבלתי אפשרי של מימון מקום הקבורה ◄הפונים אל שר לשירותי דת, מר וקנין; "מצב זה, מהווה משום פגיעה חמורה בעיקרון השוויון בפני החוק ומהווה כשעצמו ניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו וכמובן פגיעה בערכי היהדות, המעניקים "מקום לגר בקרבנו" ו... חמלה".
שר לשירותי דת, יצחק וקנין ויו״ר תנועת אומ״ץ, פליצ׳ה פלד ברקע: בית הקברות הבריטי בירושלים, גם קברי חיילים יהודים | צילום: עמית אבידן | אילוסטרציה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
השר יצחק וקנין ופליצ׳ה פלד

“הליקויים שעלו בדוח זה, ובכלל זה הסחבת המתמשכת לאורך שנים רבות ביישומו של החוק מעלים ספק אם נכון שהמשרד לשירותי דת ימשיך להיות הגורם האחראי על הקבורה האזרחית במדינה. עולה החשש ש”מה שהיה הוא שיהיה ומה שנעשה הוא שייעשה ואין כל חדש תחת השמש” – כך סיכם מבקר המדינה לפני 3 שנים את הדוח שלו בנושא “הקמת בית עלמין לקבורה אזרחית” – בתנועת אומץ, לא מתייאשים ופנו השבוע אל שר לשירותי דת, מר יצחק וקנין, בדרישה ליישם את ‘חוק בניית בתי קברות לישראלים שאינם יהודים’. על המכתב חתומים יושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה פלד, עורך הדין עמית עוז, חבר בצוות המשפטי של התנועה ודר’ מאיר מונסליזה חבר הנהלת התנועה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בפנייה, מציינים השלושה, כי בעקבות פרשת פטירתו של אמן הגיטרה הבין לאומי רוני פיטרסון, שב ועלה לכותרות הקושי הניכר העומד בפני אזרחים ישראליים שאינם יהודים הנזקקים לקבוּרה בישראל, המשלמים דמי ביטוח לאומי כחוק וחלקם הגדול משרת במערכת הביטחון.

עוד טוענים שלושת חברי תנועת אומץ, כי; ״על פי הקיים, נדרש מי שאינו יהודי לשלם סכומים של עשרות אלפי שקלים לצורך מימון הוצאות קבורתו נתון שאינו עולה בקנה אחד עם חוק קבורה 1996״.

להבנתם קיים חוק בו אמורים היו לקום לפני שנים בתי קברות לישראליים לא יהודים אשר יאפשרו קבורה חינמית לנפטרים. מעבר לקושי של מציאת מקום קבורה בישראל למי שאינו יהודי נוסף גם העול הכלכלי הבלתי אפשרי של מימון מקום הקבורה.

רוני פיטרסון 'מלך הבלוז המקומי' בישראל, המוזיקאי-יוצר וגיטריסט בלוז רוק ישראלי ממוצא אמריקאי-גרמני שהלך לעולמו בספטמבר 2019 | צילום דף הפייסבוק | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
רוני פיטרסון, זכרו לברכה

הפונים אל שר לשירותי דת, מר וקנין, מדגישים, כי מיותר לציין, כי מצב זה, מהווה משום פגיעה חמורה בעיקרון השוויון בפני החוק ומהווה כשעצמו ניגוד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו וכמובן פגיעה בערכי היהדות, המעניקים “מקום לגר בקרבנו” ו… חמלה.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בתנועת אומץ, מבקשים מהשר לשירותי דת לפעול בדחיפות לתיקון מצב בלתי אפשרי זה למען הצדק האנושי, היהודי ובהתאם לחוק.

יצוין, כי תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן, פועלת תנועת אומץ למען צדק חברתי ומשפטי.

█ מבקר המדינה; הליקויים העיקריים אי-הכרזה על בתי עלמין אזרחיים

יאמר מיד, כי מאחרי טענות תנועת אומץ – הפועלת בין היתר למען הקניית ערכי המנהל התקין, יש בסיס איתן ומוצק, אותו סיפק כבר בעבר משרד ‘מבקר המדינה’ שבחודשים מרץ עד אוקטובר 2016, בדק את פעולותיהם של משרדי הממשלה בתחום ‘הקבורה האזרחית’ ושל רשויות נוספות הנוגעות בדבר.

אף ש‘חוק הקבורה האזרחית’ מטיל על ‘השר לשירותי דת’ לקבוע מקומות שיועדו לשמש כ-בתי עלמין אזרחיים באזורי הארץ השונים ואף שתקנות הקבורה האזרחית, קובעות במפורש, כי על בית עלמין אזרחי להימצא “במקום שהכריז עליו, השר ב-צו“.

הועלה, כי במועד סיום הביקורת – כיום עשרים ושלוש שנה, לאחר חקיקת החוק – אף לא אחד מהשרים לשירותי דת שכיהנו בתקופה ארוכה זו, הכריז על אתר בארץ כמיועד להקמת בית עלמין לקבורה אזרחית.

עורך דין עמית עוז, חבר בצוות המשפטי של תנועת אומץ | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין עמית עוז

עם זאת, המשרד לשירותי דת העניק עד לפני 3 שנים לכ-21 תאגידי קבורה רישיונות לקבורה אזרחית באתרי קבורה, אשר לא הוכרזו.

דהיינו, אף שהפעלת בתי עלמין אזרחיים מוסדרת ברישיון, ה-קבוּרה, מתבצעת בפועל באתרים שהשר, לא הכריז, כי הם מיועדים לכך.

פעילות זו, אינה מתיישבת עם הוראות החוק וכי אינה תקינה מהבחינה המינהלית.

בפועל, הועלה, כי במועד סיום הביקורת של המבקר, כעשרים שנה (כיום, 23 שנים) לאחר שנחקק ‘חוק הקבורה האזרחית’ מסתמן מחסור של ממש במקומות לקבורה אזרחית ברוב אזורי המדינה.

הדבר פוגע בזכותם הבסיסית של אזרחי המדינה לקבורה על פי השקפתם ואמונתם.

כזכור במרץ 2014, הוקמה בהתאם להחלטת ממשלה; ועדת מנכלים בראשות מנכל המשרד לשירותי דת לבחינת הצעדים הנדרשים “למתן מענה מיטבי בכל הנוגע לקבורה אזרחית“.

הצוות הבין-משרדי, שהיה אמור להגיש לוועדה המלצות להסדרת הסוגיות הנוגעות לקבורה אזרחית עד אוקטובר 2014, טרם גיבש המלצות אלה ועקב כך, נפגעה יכולתו של הציבור לממש את הזכות לקבורה אזרחית.

אל דוח מבקר המדינה 67ב ״הבטחת זכות אזרחי המדינה לקבורה אזרחית״.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן