קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כסף מדבר

אומ"ץ: ביטוח המשכנתא מקפחת חולים במחלות קשות גזירת חמורה

תנועת אומ״ץ, פנתה אל הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון דר' משה ברקת, בבקשה לבטל את קיפוח החולים במחלות קשות ◄דר' משה גורדון ומר פליצ׳ה (פנחס) פלד, טוענים, כי חברות הביטוח לא מתנהלות לפי החוק החדש ויש גורמים לא מעטים הן בקרב נציגי בנקים והן בקרב סוכני ביטוח שאינם יודעים כלל על קיומו ◄אומ״ץ, מבקשת לדעת בהקדם כיצד ומתי תבוטל הגזירה הבלתי מוסרית הזו, על מנת לבחון ולשקול את המשך צעדיה.
דר' משה ברקת הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פליצ׳ה (פנחס) פלד יושב ראש תנועת אומץ ודר' משה גורדון | עיבוד: שולי סונגו
דר' משה ברקת, פליצ׳ה פלד ודר' משה גורדון

תנועת אומ״ץ, פנתה באחרונה במכתב חריף אל הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דר' משה בָּרֶקֶת, בו אנשיה, מציינים בחומרה רבה את ההתנהלות הבלתי מוסרית של חברות הביטוח המסרבות לבטח בביטוח משכנתא חולים במחלות קשות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

באמצעות יושב ראש תנועת אומץ, מר פליצ׳ה (פנחס) פלד ודר' משה גורדון, יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ, כותבים השניים ומציינים, כי הם מודעים להוראה לכאורה של הממונה להוזיל את תעריפי ביטוח החיים ובכלל זה, גם את ביטוח החיים למשכנתא.

באומ״ץ, מציינים שהם מודעים להוראה לכאורה של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, להוזיל את תעריפי ביטוח החיים ובכלל זה, גם את ביטוח החיים למשכנתא.

כמו כן, בוצע תיקון בחוק, שאושר בוועדת הכספים, כבר ב- א' באדר תשע"ז, 27 בפברואר 2017, פרי יוזמתם של חברי הכנסת קארין אלהרר ומשה גפני, המאפשר על החוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 ל'נכים ובעלי מוגבלויות-מקצרת חיים לרכוש ביטוח חיים' למשכנתא לצורך רכישת דירה לקבל משכנתא בבנקים אף אם לא יבוטחו בביטוח חיים, בהתאם לסעיפים המפורטים בחוק.

להבנתה של אומ״ץ, מסתבר, כי למרות הנוהל הברור, לכאורה, רבים מהמחלימים מ'מחלת הסרטן' נתקלים בחומת אדישות. יוצא אפוא, שחוק לחוד ומציאות לחוד והחוק החדש הזה, לא לגמרי הוטמע בשטח.

אומ״ץ, מבקשת לדעת בהקדם כיצד ומתי תבוטל הגזירה הבלתי מוסרית הזו, לבחון ולשקול את המשך צעדיה.

דוברת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; דר' משה גורדון ומר פליצ׳ה (פנחס) פלד, טוענים, כי חברות הביטוח לא מתנהלות לפי החוק החדש ויש גורמים לא מעטים הן בקרב נציגי בנקים והן בקרב סוכני ביטוח שאינם יודעים כלל על קיומו.

באומ״ץ, חושבים, כי תחושת 'מסורבות ביטוח משכנתא' במיוחד בגיל צעיר יחסית, פירושו, עצירת עתידו של זוג צעיר.

משמעות הגזירה, שאנשים הסובלים ממחלה כרונית או כאלה שחולים במחלה קשה כמו גידולי סרטן או מחלות לב, מסורבים, לכאורה, לביטוח. לא זו בלבד, גם מי שהיו בעבר חולים בסרטן והבריאו, עלולים להיות מסורבים לביטוח.

תנועת אומ״ץ, רואה עניין זה בחומרה רבה ומבקשת לדעת בהקדם כיצד ומתי תבוטל הגזירה הבלתי מוסרית הזו, כדי לבחון ולשקול את המשך צעדיה.

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה.

כמו כן, פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן