בנקים חדשות כאן ישראל כסף מדבר

אומץ אל המפקח על הבנקים: השב פעילות הבנקים למתכונת הרגילה

תנועת אומץ; "המצב הקיים לפיו נדרשים לקוחות הבנקים לזמן תור מראש, טרם הגעתם לפגישה בסניף הבנק, אינו עולה בקנה אחד עם הסרת מגבלות הקורונה ו-פתיחת המשק לפעילות שגרתית. האוכלוסייה המבוגרת המהווה חלק משמעותי מציבור לקוחות הבנקים, שאינו שולט בטכנולוגיה המתפתחת, כך שנוצרת תוצאה הפוּכה – אל מול רצון הבנקים במה שמוגדר “להקל” עם ציבור לקוחותיו ולמנוע עומסים, למעשה, נוצרים קיפוח והפליה של האוכלוסייה המבוגרת בפועל".
0
0
יאיר אבידן המפקח על הבנקים של בנק ישראל, יושב ראש 'תנועת אומץ' מר פליצ׳ה פלד ברקע: שטר 200 ₪ | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אבידן, פלד

המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן, נתבקש להורות על השבת פעילות הבנקים למתכונת רגילה ולפעילות מלאה, כפי שהייתה לפני הגבלות הקורונה | Covid-19, תוך שמירת ההנחיות הנוכחיות לגבי פעילות והתקהלות במקומות סגורים – הבקשה ההגיונית והמובנת הזו, הגיעה הבוקר (יום חמישי, כ”ד באייר התשפ”א) אל שולחנו של המפקח על הבנקים, מטעם יושב ראש ‘תנועת אומץ’ מר פליצ׳ה פלד ועורך הדין עמית עוז היועץ המשפטי של התנועה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הרקע לפנייה אל המפקח על הבנקים, היו תלוּנות חוזרות ונשנות אשר הגיעו אל משרדי תנועת אומץ, אודות הקושי שמערימים סניפי הבנקים ברחבי המדינה על הגעת הלקוחות לסניפים.

ראשי “תנועת אומץ – אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי” מסבירים, כי המצב הקיים לפיו נדרשים לקוחות הבנקים לזמן תור מראש, טרם הגעתם לפגישה בסניף הבנק, אינו עולה בקנה אחד עם הסרת מגבלות הקורונה ו-פתיחת המשק לפעילות שגרתית.

בנק ישראל, לוגו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©באומץ, מדגישים ומציינים, כי האוכלוסייה המבוגרת המהווה חלק משמעותי מציבור לקוחות הבנקים, שאינו שולט בטכנולוגיה המתפתחת.

כך נוצרת תוצאה הפוּכה – אל מול רצון הבנקים במה שמוגדר “להקל” עם ציבור לקוחותיו ולמנוע עומסים, למעשה, נוצרים קיפוח והפליה של האוכלוסייה המבוגרת בפועל.

יושב ראש ‘תנועת אומץ’ מר פליצ׳ה פלד ועורך הדין עמית עוז היועץ המשפטי של התנועה, מדגישים, עוד, כי; “בתקופת הקורונה לא הססו הבנקים לסגור את הקופות נותנות השירות בערים גדולות ומרכזיות ובפריפריה“.

“הבנקים, מתברר, נטען על ידי אומץ; הנחו את הלקוחות והאוכלוסייה המבוגרת לשרך רגליהם ל’סניפי הבנקים‘ המרוּחקים עד מאד מיישובי מגוריהם, תוך כדי שימוש באמצעי תחבורה שונים.

█ אומץ; “אין הצדקה שפעילות חיונית, כמו פעילות הבנקים לא תשוב לפעילות במתכונת רגילה עם עמדות קופות ובלי זימון תורים…”

כל טענות הציבור באו על רקע צמצום הולך וגובר של סניפי בנקים ומעבר ל’שירות דיגיטלי‘ עם מספר מוגבל של עמדות בכל סניף, מה שהיה הגורם ליצירת תורים ותסכול עז בקרב לקוחות הבנקים השונים.

עורך דין עמית עוז | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עמית עוז

יושב ראש ‘תנועת אומץ’ מר פליצ׳ה פלד; “אין הצדקה שפעילות חיונית, כמו פעילות הבנקים לא תשוב לפעילות במתכונת רגילה עם עמדות קופות ובלי זימון תורים כאשר תרבות הפנאי, דוגמת בתי הקפה והמסעדות שבו אל פעילות במתכונת כמעט רגילה”.

באומץ, מסבירים, כי משקי הבית, הינו נתח שוּק מרוּבה הכנסה לבנקים והשירות למשקי הבית הולך ופוחת ובמקומו מציעים הבנקים; זימון תורים, שירות דיגיטלי במכונות מועטות ומקרטעות, מיעוט סניפים וביטול שירותי הקופה בסניפים רבים.

דוברת אומץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי אי לכך ובהתאם לכך, דורשת תנועת אומץ, מהמפקח על הבנקים להורות לבנקים לשוב לפעילות במתכונת הרגילה ולאפשר ללקוחות להגיע ספונטאנית לסניפים ללא קביעת תור מראש, להשיב את עמדות הקוּפה תוך שמירה על הנחיות הקורונה הנוכחיות.

תנועת אומץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן, פועלת ‘אומץ – למען צדק חברתי ומשפטי‘.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן