חדשות נגישות-נט מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מינויים במגזר הציבורי נגישות כאן ישראל

אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מסיים תפקידו

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היוצא, שהתמנה לתפקיד 'ראש הרשוּת לניצולי השואה' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אברמי טורם
מר אברמי טורם, מסיים את תפקידו לאחר 5 שנות כהונה וימונה ל'ראש הרשוּת לניצולי השואה' ◄ מר טורם; "אני מוקיר את ההזדמנות שנפלה בחיקי, זהו אחד התפקידים החשובים והמשמעותיים שעשיתי עד כה בחיי המקצועיים ◄בעבר כיהן ‏לשעבר חבר מועצת דרום השרון‏ ו-‏מנכל עמותת בית הגלגלים‏ ◄ מיוזמי הקמת גוף התארגנות המנכלים – גוף מרכזי המשמש לייצוג 'עמותות במגזר השלישי'.
אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היוצא, שהתמנה לתפקיד 'ראש הרשוּת לניצולי השואה' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אברמי טורם

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מר אברמי טורם, הודיע אתמול (יום רביעי, ד’ בניסן התשפ”א) לממלאת מקום מנכל משרד המשפטים, עורכת דין סיגל יעקבי, על רצונו להקדים את מועד סיום תפקידו כנציב בחודשים הקרובים, עקב זכייתו בתפקיד ‘ראש הרשוּת לניצולי השואה‘.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל נגישות-נט‘ ב’פייסבוק‘ או ב’טוויטר‘.

מר אברמי טורם, מכהן כ’נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות‘ מחודש מרס בשנת 2016, כתב לממ מנכל משרד המשפטים, עורכת דין יעקבי, כי; “נכנסתי לתפקיד החשוב כנציב בחרדת קודש בהבנה אמיתית של גודל האחריות המונחת על כתפי ורצון רב לעשות שינוים מרחיקי לכת בכל הנוגע לזכויות אנשים עם מוגבלות במדינת ישראל.

“אני מוקיר את ההזדמנות שנפלה בחיקי” – הוסיף והמשיך מר טורם; “זהו אחד התפקידים החשובים והמשמעותיים שעשיתי עד כה בחיי המקצועיים.

תפקיד בו יכולתי להשפיע על תהליכים רחבים שנעשים כיום ועל כאלו שיעשו גם בשנים הבאות בישראל בעיקר מתוך תפיסה שניתן וצריך לעשות שינוי של ממש במצבם של אנשים עם מוגבלות וליצור פה חברה טובה יותר, כזו שתכיל את כל אזרחיה״.

“המשימה לא הושלמה ויש עדין לא מעט לעשות, סומך על כולכם שתדעו להמשיך מכאן עד לסיום המהפכהמהפיכת שוויון הזכויות של אנשים עם מוגבלות בחברה.

אני אמשיך מכל מקום שאגיע אליו לפעול ליצירת חברה אזרחית טובה יותר, חברה כזו שנתגאה בה ונרצה לגדל את ילדנו לתוכה”. סיכם מר טורם, המכהן כ’נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

על בחירתו לתפקיד ראש רשות לניצולי השואה כתב נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היוצא מר אברמי טורם, כי הוא; “הוא התפקיד היחיד שכנראה, יכול היה לגרום לי לעשות שינוי שכזה 9 חודשים טרם המועד, זהו תפקיד חשוב וקריטי והמחויבות של כולנו כלפי ניצולי השואה היא לפעול על מנת ששארית חייהם, תתבצע בכבוד הראוי להם”.

אברמי טורם: מחלוצי “קואליציית השולחן העגול” שפעלה לקדם העסקה של אנשים עם מוגבלות

מר טורם, פעל בתחום שנים רבות בטרם מינויו ופעל ל’קידום שוויון זכויות לאנשים וילדים עם מוגבלות‘. במשך 14 שנה שימש כמנכל עמותת “בית הגלגלים“, עמותה חברתית הפועלת ברחבי הארץ לקידום שוויון זכויות לילדים ובוגרים עם נכות פיזית בכל הארץ.

מר אברמי, עסק בפעילות רחבה בתחום, כולל קידום זכויות, חקיקה והעלאת מודעות והיה מחלוצי “קואליציית השולחן העגול” שפעלה לקדם העסקה של אנשים עם מוגבלות.

הוא נחשב מיוזמי הקמת גוף התארגנות המנכלים – גוף מרכזי המשמש לייצוג עמותות במגזר השלישי.

טורם, עבד שנים רבות כמנכל וסמנכל במגוון תפקידים במגזר הפרטי. לפני מינויו כ’נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות‘ שימש חבר מועצה במועצת דרום השרון.

מר אברמי טורם, הינו בעל תואר ראשון במנהל עסקים מטעם ‘המכללה למנהל‘ ובוגר תוכנית העמיתים “מעוז” ותוכנית “וקסנר” בשיתוף אוניברסיטת הרווארד לפיתוח מנהיגות ציבורית בישראל.

אל מכתב פתוח לציבור מאת נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מר אברמי טורם, לקראת סיום תפקידו.

About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן