פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
כאן חדשות ישראל קהילה

אירלנד: אוסרת צריכת זנות בישראל 12500 עוסקים בזנות

הפרלמנט באירלנד מצטרף לשורה של מדינות שאוסרות על צריכת זנות. בצפון אירלנד אושר החוק כבר ב- 2015. בישראל פעלו בשנת 2016 כ-12,500 אנשים בזנות, מתוכם 95% נשים ונערות ו-5% גברים. למעלה מעשירית מהם, כ-1,500 הנם קטינות וקטינים. כ-80% מהנשים במעגל הזנות הביעו את רצונן לצאת מהזנות לו היו להן הכלים והאפשרות לכך.
אירלנד: אושר חוק לאיסור צריכת זנות בישראל 12500 עוסקים בזנות
אירלנד: אושר חוק לאיסור צריכת זנות בישראל 12500 עוסקים בזנות

‘המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות בישראל’ הגיב על ההחלטה של אירלנד באמצע השבוע שחלף (שלישי, כ”א בשבט התשע”ז, 15.2.17) לאשר את החוק לאיסור צריכת זנות ואמר, כי; “השעה בשלה לאימוץ חוק איסור צריכת זנות גם בישראל. הציבור מוכן, הנתונים הקשים מדברים בעד עצמם, הגיע העת שגם הכנסת וממשלת ישראל, יפעלו כנדרש”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הפרלמנט באירלנד מצטרף בכך אל שורה של מדינות שאוסרות על צריכת זנות. בצפון אירלנד, אושר החוק כבר ב- 2015. בישראל, פעלו בשנת 2016 כ-12,500 אנשים בזנות, מתוכם 95% נשים ונערות ו-5%גברים. למעלה מעשירית מהם, כ-1,500 הנם קטינות וקטינים. כ-80% מהנשים במעגל הזנות הביעו את רצונן לצאת מהזנות לו היו להן הכלים והאפשרות לכך.

כידוע ביום רביעי שעבר (15.2.17), אישר הפרלמנט באירלנד את ‘החוק לאיסור צריכת זנות’. בכך אירלנד מצטרפת לשורה של מדינות של ביניהם; צרפת, קנדה, שוודיה, נורבגיה, ומדינות בארצות הברית ועוד אשר אוסרות על צריכת זנות ומטילות אחריות על הלקוחות כגורם שמניע את התעשייה ומייצר את הביקוש. יצוין, כי בצפון אירלנד אושר החוק כבר בשנת 2015. במדינות בהן אומץ החוק, הוכח, כי צמצום הביקוש לזנות הוביל לבלימה בהיקף התופעה, לצמצום הסחר בבני אדם ובשינוי משמעותי בעמדות הציבור כנגד התופעה.

 המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: השעה בשלה לאימוץ חוק איסור צריכת זנות גם בישראל

ייאמר מיד, ברוב המדינות, העונש המוטל על צרכני הזנות כולל קנסות כספיים גבוהים וכן חובת השתתפות בסדנאות מונעות “ג’ון סקול“, המלמדים את המשתתפים בהם על המציאות הקשה של הכלואים במעגל הזנות. החוקים כוללים; סלי שיקום וסיוע לנשים במעגל הזנות, ומבטאים את ההשקפה כי הזנות היא אמצעי הישרדותי וברוב המכריע של המקרים ביטוי למצוקה קשה.

80% מהנשים במעגל הזנות בישראל רוצים לצאת ממנו אם היתה להן אפשרות לכך
80% מהנשים במעגל הזנות בישראל רוצים לצאת ממנו אם היתה להן אפשרות לכך

בישראל, נמצאות על שולחן הכנסת מספר הצעות חוק לאיסור צריכת זנות. שרת המשפטים חבר הכנסת איילת שקד, הקימה לפני כעשרה חודשים צוות בין משרדי שתפקידו לבחון את אימוץ החוק גם בישראל.

מאז ראשית שנת 2017 בישראל שתי נשים שעסקו בזנות; נפטרו. מ’ בת 21 במותה, ו-נ’ בת 46 במותה. שתי הנשים היו מוכרות לרשויות הרווחה והתמודדו עם ניסיונות חוזרים לצאת ממעגל הזנות. בעשור האחרון מתו בישראל 51 נשים ב‘מעגל הזנות’ שהיו מוכרות לגופי הסיוע. גילם הממוצע היה 39.5 שנים.

לפי נתוני הסקר הלאומי של משרד הרווחה אודות הזנות שפורסם בשנת 2016, יש בישראל כ-12,500 אנשים בזנות, מתוכם 95% נשים ונערות ו-5% גברים. למעלה מעשירית מהם, כ-1,500 הנם קטינות וקטינים. לפי הסקר 97% מהנשים בזנות הן אזרחיות ישראל ו- 86% מתוכן יהודיות.

נוסף על כך, בסקר דווח, כי כ-80% מהנשים במעגל הזנות הביעו את רצונן לצאת מהזנות לו היו להן הכלים והאפשרות לכך. הסקר הלאומי מצא, שלמעלה מ 70% מהציבור מצפים מהריבון לפתור את תופעת הזנות. “השעה בשלה לאימוץ חוק איסור צריכת זנות גם בישראל”. אומרים אנשי מטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, ומוסיפים לסיכום; “הציבור מוכן, הנתונים הקשים מדברים בעד עצמם, הגיע העת שגם הכנסת והממשלה, יפעלו בהתאם”.

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא פרויקט משותף בין עמותת עצו”מ – עבודות צדקה ומשפט ומשרד עורכי הדין כבירי-נבו-קידר. המטה פועל בתחומי המשפט, קידום המדיניות והפעילות הציבורית במטרה למגר את תופעת הסחר בנשים בישראל ובמטרה לצמצם את תופעת צריכת הזנות.

תגובות  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר’ אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; “אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות…”.

    שינוי גודל גופנים