פורום כאן נעים

צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הענקת צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד. וידאו: עומר מירון, לע"מ

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
פלילים

הונתה את אמה בת ה-76 וחברתה בכ-200,000 ₪

הנאשמת הצעירה (35) שרונה בת משה יוסף אוחנה מהעיר אילת, רכשה סחורות ושרותים שונים וחייבה את החשבון באמצעות הוראות קבע, תוך זיוף חתימת אמה ◄ ביקשה מחברתה, שתיקח עבורה הלוואה לרכישת רכב וזו סירבה. אז זייפה הנאשמת את תעודת הזהות של חברתה, את תלושי המשכורת שלה, הציגה את עצמה בפני נציגי החברה בשמה של חברתה ורכשה בשמה רכב ואף רשמה אותו על שמה.
הונתה את אמה בת ה-76 וחברתה בסכום של כ-200,000 ₪ | צילום: אילוסטרציה | עיבוד: שולי סונגו ©
הונתה את אמה בת ה-76 וחברתה בסכום של כ-200,000 ₪ | צילום: אילוסטרציה | עיבוד: שולי סונגו ©

נגד צעירה תושבת אילת, אשר פתחה בשמה של אמה בת ה-76 חשבון בנק והונתה אותה במשך כשנתיים בסכום כולל של למעלה מ-100,000 ₪, הוגש בבית משפט השלום בעיר אילת, כתב אישום חמור על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עלילותיה של הנאשמת הצעירה שרונה בת משה יוסף אוחנה, בת 35, מאילת לא תמו בכך והיא על פי כתב האישום אף התחזתה לחברתה הטובה, זייפה את תעודת הזהות שלה ובשמה ביצעה פעולות בחשבון הבנק שלה, הוציאה צ’קים בסך עשרות אלפי שקלים ורכשה רכב על חשבונה ובשמה.

דוברת מחוז דרום של משרד המשפטים הגב’ ויטה זק, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות מנהלת מחלקה ומ”מ פרקליט מחוז בפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עו”ד עפרה לוי, הגיעה הנאשמת עם הוריה אל סניף בנק הדואר בעיר אשקלון על מנת לעזור להם בפתיחת חשבון ובמקום למלא את פרטי אמה בטפסי פתיחת החשבון, כפי שביקשה, מלאה הנאשמת בכזב את פרטיה האישיים, ללא ידיעתה של אמה.

בדרך זו, כאמור במשך כשנתיים, ביצעה הנאשמת מאות פעולות בחשבון הבנק, תוך שהיא מתחזה לאמה, ללא ידיעתה או הסכמתה, חתמה בשמה על כ- 1,300 צ’קים, הזמינה כרטיס אשראי וביצעה בו רכישות בסכום של כ- 92,500 ₪. כמו כן, רכשה הנאשמת סחורות ושרותים שונים וחייבה את החשבון באמצעות הוראות קבע, תוך זיוף חתימת אמה, התכתבה עם הבנק וביקשה בקשות שונות לגבי החשבון ועל מנת למנוע מצב שבו החשבון, יהיה ב-יתרת חובה והמרמה תתגלה, נהגה הנאשמת להפקיד סכומי כסף שונים לחשבון.

עם זאת, סכומים אלה לא הספיקו, כדי לכסות את חובותיה והבנק לא כיבד חלק מהצ’קים שזויפו והוראות הקבע, ומקבלי התשלומים בכרטיס האשראי לא קבלו את התמורה לשרותים ולסחורות שסיפקו לנאשמת. כתוצאה מכך, קיבלה המתלוננת מכתבי התראה רבים טרם נקיטת הליכים משפטיים.

הונתה והתחזתה לחברתה הטובה, זייפה תעודת הזהות שלה ורכשה בשמה רכב

כעבור כשנתיים, בהן פעלה הנאשמת ללא היתר בחשבון של אמה, המרמה נחשפה. הנאשמת, שהאפשרות להשתמש במרמה בחשבון אמה נחסמה בפניה, ביקשה מחברתה לפתוח עבורה חשבון בנק ולאפשר לה להשתמש בו.

חברתה הסכימה לבקשתה, אך לא אישרה לה להזמין צ’קים בחשבונה ללא ידיעתה וכן לא לחתום בשמה. עם זאת, כך על פי כתב האישום, התחזתה הנאשמת לחברתה בהזדמנויות רבות, הזמינה בשמה פנקסי צ’קים מהבנק וזייפה את חתימתה על גבי למעלה מ-110 צ’קים בסכום כולל של 55,297 ₪.

במועד מאוחר יותר, ביקשה הנאשמת מחברתה שתיקח עבורה הלוואה לרכישת רכב וזו סירבה. אז, זייפה הנאשמת את תעודת הזהות של חברתה, את תלושי המשכורת שלה, הציגה את עצמה בפני נציגי החברה בשמה של חברתה ורכשה בשמה רכב ואף רשמה אותו על שמה.

חלק מהסכום עבור הרכב שילמה הנאשמת בצ’קים מזויפים מחשבון הבנק של חברתה ועל שאר הסכום לקחה בשמה הלוואה, קיבלה את הרכב שנרשם על שם חברתה ונהגה בו כבעלת הרכב. בנוסף, פתחה הנאשמת חשבון מזויף בבנק אוצר החייל, תוך שהיא מתחזה לחברתה, זייפה את חתימתה, הזמינה במסגרת החשבון כרטיס אשראי וקנתה במרמה מכשירי טלפון ניידים מחשבונה של חברתה.

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות רבות של זיוף מסמכים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמכים מזויפים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות לאדם אחר.

הודעה לנאשמת עפ”י סעיף 21 ל’חוק הסניגוריה הציבורית התשנ”ו – 1995’ הנך רשאי לבקש שימונה לך סניגור ציבורי אם מתקיים בך אחד התנאים לזכאות לייצוג המנויים בסעיף 18(א) לחוק. הודעה לבית המשפט על פי סעיף 15א לחוק סדר הדין הפלילי התשמ”ב – 1982, המאשימה (הפרקליטות) מודיעה בזאת, כי קיימת אפשרות, כי תבקש מבית המשפט הנכבד להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל אם יורשע.

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 63, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-אוריאן. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים