פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

כאן חדשות ישראל פלילים

יוסף וסרמן מזכ”ל הסתדרות המורים מואשם בקבלת שוחד

כתב אישום חמור נגד יוסף וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים שנחשב איש חינוך, כולל, סעיפי אישום; מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. נאשמים נוספים, הם; יוסף אפרת, יו"ר אגף התרבות ויו"ר ארגון המורים לחינוך גופני ובתו ליאת כהן (אפרת).
יוסף וסרמן מזכ"ל הסתדרות המורים מואשם בקבלת שוחד
יוסף וסרמן מזכ”ל הסתדרות המורים מואשם בקבלת שוחד

החינוך בישראל בבעיה קשה? הינה ככל הנראה אחת הסיבות; כתב אישום חמור ביותר נגד יוסף וסרמן, מזכ”ל ויו”ר אגף הכספים של הסתדרות המורים, ונגד יוסף אפרת, יו”ר אגף התרבות ויו”ר ארגון המורים לחינוך גופני ובתו ליאת כהן (אפרת) הוגש הבוקר (רביעי, ז’ בכסלו תשע”ז) על ידי פרקליטות מחוז ת”א (פלילי) בביהמ”ש המחוזי בעיר תל אביב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דוברת מחוז תל אביב של משרד המשפטים עו”ד עדי לבני, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; מכתב האישום הקשה, עולה, כי וסרמן, נאשם בלקיחת שוחד, סחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד.

אפרת וכהן, נאשמים בסחיטה באיומים שהיא אשר הביאה לידי מעשה וקשירת קשר לביצוע פשע. זאת ועוד; יוסי אפרת גם נאשם בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד.

על פי כתב האישום, וסרמן, שנחשב איש חינוך, נבחר לתפקיד מזכ”ל הסתדרות המורים בישראל בשנת 2002, כשלפני בחירתו לתפקיד זה, שימש וסרמן כיו”ר אגף הכספים, תפקיד בו המשיך לשמש גם לאחר בחירתו למזכ”ל, באופן שאפשר לו להחליט, לאשר ולהוציא לפועל כל החלטה על הוצאה תקציבית, ללא פיקוח מהותי.

על פי פרקליטות מחוז ת”א (פלילי), כפל תפקידים זה למעשה, העצים את כוחו המנהלי והפוליטי עד כדי שליטה מלאה ויכולת להשפיע על כל החלטה שתתקבל במוסדות ההסתדרות וגופים אחרים שבשליטתה.

שליטה זו, אפשרה לוסרמן להשפיע על קבלת החלטות בנוגע ל-הסתדרות המורים ולו באופן אישי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים בין תפקידיו בהסתדרות לאינטרסים האישיים שלו, תוך דחיקת טובת ההסתדרות באופן התואם את האינטרסים שלו.

מכתב האישום הראשון, מתברר, כי בשנת 2003, הקימה ’הסתדרות המורים’ את מִנהל תיירות ונופש, שאמור היה לרכז את פעילות הרווחה של הסתדרות המורים בתחום תיירות הפנים והחוץ. המִנהל פעל, בין היתר, באמצעות; הגב’ בטי דהאן, שפרנסתה הייתה תלויה בפעילות מול הסתדרות המורים.

בנוסף, הנאשמת, בתו של יוסי אפרת, הגב’ ליאת כהן, הצטרפה לבטי והועסקה על ידי המנהל. כל הנאשמים היו מודעים לתלותה הכלכלית של בטי במִנהל וניצלו זאת לטובתם.

וסרמן; לקיחת שוחד וסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה

לאחר הצטרפות בטי למִנהל, גמלה בלבו של וסרמן, החלטה לנצל את כוחו ושליטתו בהסתדרות המורים ולדרוש מהגב בטי, טובת הנאה בעד פעולה הקשורה בתפקידו כמזכ”ל הסתדרות המורים.

לשם כך, פנה לבטי בבקשות להזמנת חופשות, תוך שעמד על כך שתבהיר למלונות, כי מדובר במזכ”ל הסתדרות המורים ובכך יקבל “מחיר מיוחד וטיפול VIP“. הגב בטי, יידעה את וסרמן לגבי הצעות המחיר שהתקבלו והוא אישר אותן.

מתברר, כי במספר מקרים, המִנהל שילם את מחיר ההזמנות למלונות, ולאחר שובו מהחופשות פנתה בטי אל וסרמן, וביקשה ממנו לשלם את עלותן, מבלי שהוסיפה עמלת סוכן למחיר ששולם למלון.

בתגובה לבקשות בטי, אמר לה וסרמן, כי העלות גבוהה מדי עבורו ולכן שילם סכום מופחת, מהסכום ששולם בפועל ע”י בטי והמנהל. במהלך שנת 2012, הוחלט להפסיק את פעילותה של בטי במסגרת המנהל. בעקבות כך, דרשה בטי מ-וסרמן, כי ישיב לה את כספי השוחד ששילמה לו. בהמשך, כתבה לו מכתב בו קבלה על מעשיו והצהירה, כי החליטה לגבות את הסכומים המגיעים לה.

בעקבות דין ודברים בין בטי ובין וסרמן והסתדרות המורים, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה ההסתדרות תשלם לבטי עבור כל פעילות הקניינות שביצעה עבורה עד לסוף 2012. ב

מטרה למנוע מבטי לחשוף את דבר השוחד, וביודעו, כי בטי זקוקה לכספים, סחט ממנה וסרמן, באמצעות אחרים, שתחתום על מסמך הממוען אליו, בו היא מאשרת, כי תשלום חלקי בלבד מחובותיו, האמורים, יהווה סילוק סופי ומוחלט של “כל חובותיו” כלפיה.

עוד הכריח אותה וסרמן להצהיר במסמך, כי יתרת חובו האישי נתגלתה בדיעבד לאחר בדיקה בספרי החשבונות, וכי בטי לא דרשה ממנו את פירעונו בעבר. המסמך כלל גם התחייבות לסודיות והתחייבות שלא לעשות שימוש בטענות שהעלתה נגדו בטי במכתב.

אפרת וכהן; סחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה וקשירת קשר לביצוע פשע

סמוך לאחר צירופה של בטי למִנהל, קשרו אפרת וכהן קשר לסחוט מבטי חלק מרווחיה מפעילות המנהל הקשורה בהסתדרות המורים. עוד סוכם, ביניהם, כי כהן, תערוך טבלאות בהן יחושבו רווחיה של בטי מהפעילות הקשורה בהסתדרות המורים וחלק מהרווחים יעברו אליהם.

בשל רצונה לשמור על עבודתה במִנהל, נאלצה הגב בטי להסכים לתנאי אפרת וכהן. במסגרת זו, ובעודה עובדת עבור בטי במנהל, יצרה כהן טבלאות בהן חושבו רווחי בטי מפעילות הקשורה ב’הסתדרות המורים’.

משנקבע הסכום שעל בטי להעביר לאפרת וכהן, העבירה אותו בטי לאפרת בדרך של מימון חופשות פרטיות בארץ ובחו”ל שלו ושל בני משפחתו ובאמצעות שיק בסך 30,000 ש”ח לידי כהן.

וסרמן; מרמה והפרת אמונים

על פי האישום השני, במסגרת תביעות דיבה הדדיות בין הסתדרות המורים ווסרמן לבין גב’ ענת שניידר, ניתן פס”ד על ידי ביהמ”ש, בו נקבע, כי על וסרמן לפצות באופן אישי את גב’ שניידר בסך 20 אלף ש”ח וכן לשאת בהוצאות ההליך בסך 7000 ש”ח. בנוסף, נפסק, כי הסתדרות המורים לא חבה בפיצוי, אך עליה לשאת בהוצאות ההליך בסך 9000 ש”ח.

וסרמן, שהיה מודע לתוצאות ההליך ולחיובו האישי, גרם להסתדרות המורים לשלם, בהתאם להוראתו, סך של 36,112 ש”ח לפירעון החוב בהמחאה, כאשר הוא עצמו חתם על אישורה.

בתאריך ה-5.8.13 לאחר שנשלחה להסתדרות המורים שאילתה עיתונאית בנושא, שילם הנאשם 29,469 ש”ח לפקודת הסתדרות המורים. במעשיו אלה, גרם וסרמן לכך, כי הסתדרות המורים, תישא בחיובו האישי, ורק לאחר שנתגלו מעשיו, פעל לשיפוי הסתדרות המורים באמצעות פניה של עו”ד רונאל פישר לחברת הביטוח שביטחה את הסתדרות המורים.

על פי האישום השלישי ב- 28.8.13, ביקש וסרמן את אישור ההנהלה המצומצמת להגיש שתי תביעות לשון הרע נגד 2 עיתונאים וכלי התקשורת בהם הם מועסקים, בעקבות פרסומים שונים שנגעו להסתדרות המורים ולוסרמן באופן אישי.

בסופו של דיון, אישרה ההנהלה המצומצמת את בקשתו תוך שנקבע במפורש, כי התובעים יהיו הסתדרות המורים ווסרמן וכי וסרמן, יממן מכיסו הפרטי את עלויות הייצוג הנוגעות לדברים שנכתבו עליו ועל יוסי אפרת באופן אישי.

לאחר אישור תקציב כאמור, הוכנו במשרד עו”ד פישר טיוטת קובלנה פלילית וטיוטת כתב תביעה, שהתייחסו גם לפרסומים שנגעו לוסרמן באופן אישי.

בגין הכנת הטיוטות גבה משרד עו”ד פישר, שכר טרחה בגובה 141,600 ש”ח. חרף החלטת ההנהלה המצומצמת, וסרמן, לא שילם כל תמורה על הכנת הטיוטות ואת שכר הטרחה כולו שילמה… הסתדרות המורים.

וסרמן, מרמה והפרת אמונים ופגיעה בפרטיות

על פי האישום הרביעי, במועד שאינו ידוע במדויק, סמוך לתחילת שנת 2013, החליט מיודענו וסרמן לבדוק מי מחברי הסתדרות המורים, מוסר מידע לעיתונאים וכן מי מהם מבקש להתמודד מולו. לשם מימוש החלטתו, הורה למנהלת לשכתו ולמזכירה בלשכה לבדוק את פלטי שיחות הטלפון של שני מנויים, עובדי הסתדרות המורים.

וסרמן ואפרת; שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד

על פי האישומים החמישי ו-השישי, לה”ה וסרמן ולאפרת מיוחסות באישומים נפרדים עבירות של שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד, לאחר שכל אחד מהם, הטריד עדות שמסרו הודעות במשטרה במסגרת החקירה על מנת להכשיל הליך שיפוטי וזאת לאחר שנחשפו לחומרי החקירה בעניינם במסגרת הליך השימוע.

כתב האישום הוגש על ידי עוה”ד יוסי קורצברג ו-רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז ת”א (פלילי).

יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה להארכת התנאים המגבילים של וסרמן ואפרת עד תום ההליכים בהן; איסור כניסה ל-בניין הסתדרות המורים בעיר ת”א וכן איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה.

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים