ערוץ הכנסת | עובדים בכנסת, יוצאים לפגרה

ערוץ הכנסת - עובדים בכנסת, 23.3.17, מתוך שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ריו בהופעה

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ליאון מארי ניקולס ריו לפני פחות מחודש עם נעימות לשנת הלילה ואחר הצהרים.

הפועל ב"ש נגד מכבי חיפה 19.3.2017 / 0:4

הפועל באר שבע ש נגד מכבי חיפה, ב- 19.3.2017 | השערים | הועלה ביו טיוב על-ידי עדכוני ספורט בלבד.

הגרלת הלוטו מפעל הפיס

הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי

העיתונאי אמנון לוי בתחקיר מזעזע מפחיד ומאיים על הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי.

השף ארז קומורובסקי: חלה חמימה ומפנקת לשבת

השף ארז קומורובסקי ילמד אתכם להכין חלה חמימה ומפנקת שתאיר לכם את השבת.

פורום גינון אורגני ואקולוגי כאן נעים

נדל"ן

השמאי הממשלתי: מחירי הדירות ב-2017? שאל אותי ב-2018

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר אליאב בן שמעון, תקף את תכנית מחיר למשתכן; "היא אחד הגורמים המרכזיים להמשך עליית המחירים. התוכנית היא לא הפתרון לענף ולכן, נגמור את השנה עם עליית מחירים של לא פחות מ-8%... אם הרווחים של הקבלנים היו כל כך גבוהים לא היינו רואים מבול של חברות ביצוע שקורסות...".
טל אלדרוטי, השמאי הממשלתי מה יהיה מחירי הדירות ב-2017? תשאל אותי ב-2018 | צילום: ויקיפדיה | עיבוד: שולי סונגו ©
טל אלדרוטי, השמאי הממשלתי מה יהיה מחירי הדירות ב-2017? תשאל אותי ב-2018 | צילום: ויקיפדיה | עיבוד: שולי סונגו ©

הינה תשובה/ תגובה שמן הסתם תיכנס לפנתיאון של ענף הנדל"ן בישראל שנאמרה היום (שלישי, ו’ בכסלו התשע"ז) בפאנל הפותח של עיר הנדל"ן שעורך מרכז הבנייה הישראלי במלון רויאל ביץ באילת, מפי השמאי הממשלתי הראשי ומנהל אגף שומת מקרקעין מר טל אלדרוטי; "מי שעומד עם סטופר ומצפה מדי יום שמחר המחירים ירדו משלה את עצמו זה תהליך ארוך וצריך להתאזר בסבלנות אם אתם רוצים שאגיד לכם מה יקרה למחירי הדירות ב- 2017 תשאלו אותי ב- 2018".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

חרף העובדה שקבלני הבנייה, מעריכים, כי ענף הנדל"ן, לא ימשיך לצמוח בשנת 2017, המסקנה אין שום ערובה, כי מחירי הדירות, ירדו בזמן הקרוב.

הממונה על התקציבים באוצר מר ערן ניצן, ציין בפאנל, כי; "לא נראה את פירות העשייה של הממשלה מחר בבוקר. לטענתו, האוצר, המנהל, משרד השיכון, כולם פועלים במסירות להגדלת השיווקים, הגדלת התחלות הבנייה והסרת חסמים".

שמאית מקרקעין הגב’ נחמה בוגין, אמרה, כי; "מחירי הדירות רק ממשיכים לעלות ואנחנו משחקים בנדמה לי…. תוכנית "מחיר למשתכן", מציעה פתרון למגזר מצומצם ואנחנו רואים עליית מחירים אפילו באזורים שיש בהם פרויקטים של ’מחיר למשתכן’.

שמאית מקרקעין, הגב’ בוגין, הוסיפה וציינה, כי; "מחירי הדירות עלו השנה ב-9%וכרגע לא נראה שינוי באופק…".

מר טל אלדורטי אליאב בן שמעון וירון שורק | צילום: ינאי אלפסי | עיבוד: שולי סונגו ©
מר טל אלדורטי אליאב בן שמעון וירון שורק | צילום: ינאי אלפסי | עיבוד: שולי סונגו ©

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר אליאב בן שמעון, תקף את תוכנית ’מחיר למשתכן’; "היא אחד הגורמים המרכזיים להמשך עליית המחירים. התכנית היא לא הפתרון לענף ולכן, נגמור את השנה עם עליית מחירים של לא פחות מ-8%.

מר בן שמעון, התייחס גם לטענות שעלו לאחרונה שהקבלנים הם המרוויחים מעליית מחירי הדירות וציין, כי אם הרווחים של הקבלנים היו כל כך גבוהים לא היינו רואים מבול של חברות ביצוע שקורסות…". סיכם מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר בן שמעון.

● במסגרת ’פאנל שמאי המקרקעין’ בהנחיית שמאי המקרקעין עו"ד חיים מסילתיובהשתתפות מ״מ ראש עיריית ירושלים מר קובי כחלון (אחיו של שר האוצר), ואחרים, שאל מסילתי את חברי הפאנל; "האם הם מאמינים שמחירי הדירות, ירדו"?

כחלון, השיב באופן מפתיע, שהמטרה של האוצר ושל שר האוצר מר משה כחלון, היא לא להוריד את המחירים אלא ’לספק דיור מוזל לזוגות צעירים’.

כאשר הפנו את השאלה לנוכחים באולם, רק משתתף אחד מהקהל, הרים את ידו לשאלה האם מחירי הדירות ירדו בשנה הקרובה? את התשובה המדויקת לשאלה הקשה ניתן לקבל בפתיחת כתבה זו.

תגובות  • שינוי גודל גופנים