פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
נדל"ן

השמאי הממשלתי: מחירי הדירות ב-2017? שאל אותי ב-2018

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר אליאב בן שמעון, תקף את תכנית מחיר למשתכן; "היא אחד הגורמים המרכזיים להמשך עליית המחירים. התוכנית היא לא הפתרון לענף ולכן, נגמור את השנה עם עליית מחירים של לא פחות מ-8%... אם הרווחים של הקבלנים היו כל כך גבוהים לא היינו רואים מבול של חברות ביצוע שקורסות...".
טל אלדרוטי, השמאי הממשלתי מה יהיה מחירי הדירות ב-2017? תשאל אותי ב-2018 | צילום: ויקיפדיה | עיבוד: שולי סונגו ©
טל אלדרוטי, השמאי הממשלתי מה יהיה מחירי הדירות ב-2017? תשאל אותי ב-2018 | צילום: ויקיפדיה | עיבוד: שולי סונגו ©

הינה תשובה/ תגובה שמן הסתם תיכנס לפנתיאון של ענף הנדל"ן בישראל שנאמרה היום (שלישי, ו’ בכסלו התשע"ז) בפאנל הפותח של עיר הנדל"ן שעורך מרכז הבנייה הישראלי במלון רויאל ביץ באילת, מפי השמאי הממשלתי הראשי ומנהל אגף שומת מקרקעין מר טל אלדרוטי; "מי שעומד עם סטופר ומצפה מדי יום שמחר המחירים ירדו משלה את עצמו זה תהליך ארוך וצריך להתאזר בסבלנות אם אתם רוצים שאגיד לכם מה יקרה למחירי הדירות ב- 2017 תשאלו אותי ב- 2018".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

חרף העובדה שקבלני הבנייה, מעריכים, כי ענף הנדל"ן, לא ימשיך לצמוח בשנת 2017, המסקנה אין שום ערובה, כי מחירי הדירות, ירדו בזמן הקרוב.

הממונה על התקציבים באוצר מר ערן ניצן, ציין בפאנל, כי; "לא נראה את פירות העשייה של הממשלה מחר בבוקר. לטענתו, האוצר, המנהל, משרד השיכון, כולם פועלים במסירות להגדלת השיווקים, הגדלת התחלות הבנייה והסרת חסמים".

שמאית מקרקעין הגב’ נחמה בוגין, אמרה, כי; "מחירי הדירות רק ממשיכים לעלות ואנחנו משחקים בנדמה לי…. תוכנית "מחיר למשתכן", מציעה פתרון למגזר מצומצם ואנחנו רואים עליית מחירים אפילו באזורים שיש בהם פרויקטים של ’מחיר למשתכן’.

שמאית מקרקעין, הגב’ בוגין, הוסיפה וציינה, כי; "מחירי הדירות עלו השנה ב-9%וכרגע לא נראה שינוי באופק…".

מר טל אלדורטי אליאב בן שמעון וירון שורק | צילום: ינאי אלפסי | עיבוד: שולי סונגו ©
מר טל אלדורטי אליאב בן שמעון וירון שורק | צילום: ינאי אלפסי | עיבוד: שולי סונגו ©

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר אליאב בן שמעון, תקף את תוכנית ’מחיר למשתכן’; "היא אחד הגורמים המרכזיים להמשך עליית המחירים. התכנית היא לא הפתרון לענף ולכן, נגמור את השנה עם עליית מחירים של לא פחות מ-8%.

מר בן שמעון, התייחס גם לטענות שעלו לאחרונה שהקבלנים הם המרוויחים מעליית מחירי הדירות וציין, כי אם הרווחים של הקבלנים היו כל כך גבוהים לא היינו רואים מבול של חברות ביצוע שקורסות…". סיכם מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, מר בן שמעון.

● במסגרת ’פאנל שמאי המקרקעין’ בהנחיית שמאי המקרקעין עו"ד חיים מסילתיובהשתתפות מ״מ ראש עיריית ירושלים מר קובי כחלון (אחיו של שר האוצר), ואחרים, שאל מסילתי את חברי הפאנל; "האם הם מאמינים שמחירי הדירות, ירדו"?

כחלון, השיב באופן מפתיע, שהמטרה של האוצר ושל שר האוצר מר משה כחלון, היא לא להוריד את המחירים אלא ’לספק דיור מוזל לזוגות צעירים’.

כאשר הפנו את השאלה לנוכחים באולם, רק משתתף אחד מהקהל, הרים את ידו לשאלה האם מחירי הדירות ירדו בשנה הקרובה? את התשובה המדויקת לשאלה הקשה ניתן לקבל בפתיחת כתבה זו.

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות…".

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים