פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת

דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בדיון ביום שני, 13-11-17 לאחר שנאספו 40 חתימות בכנסת.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

מדהים? תשפטו בעצמכם

מדהים? תשפטו בעצמכם רק אל תנסו בבית וגם לא ברחוב.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
הריון | לידה | תינוקות

פוריות הגבר: חוסר/עודף שעות שינה מוביל לירידה באיכות הזרע

גברים שהתקשו לישון פחות מ-6 שעות או העדיפו לישון יותר מדי 9 שעות או יותר, גם נטו פחות להפרות את בת זוגם מאשר אלו שלא ◄ הסובלים מהפרעות שינה מספקים איכות הזרע נמוכה, רוצים טיפ טוב מאד לפוריות, חפשו את "הנקודה המתוקה" הגבירו ו/או החסירו משעות השינה שלכם, מבולבלים; מחקר חדש; ישנם שני זמני משך שינה, להביא להפריה; לישון בין 7 עד 8 שעות שינה בלילה".
פוריות הגבר: חוסר/עודף שעות שינה מוביל לירידה באיכות הזרע
פוריות הגבר: חוסר/עודף שעות שינה מוביל לירידה באיכות הזרע

גברים רוצים טיפ טוב מאד לפוריות, עזבו את נקודת הג’י בזאת אנו כבר מסכימים שאתם נהדרים, אך האישה/בת הזוג מוטרדת משום שהיא לא מצליחה להיכנס להריון? יש פתרון, חפשו את “הנקודה המתוקה” (“sweet spot”) והגבירו ו/או החסירו משעות השינה שלכם, מבולבלים?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מיעוט בשעות שינה ו/או לחלופין הרבה שעות שינה, עלול להשפיע משמעותית על יכולתו של הגבר או יותר מדויק על איכות הזרע נמוכה, המקשה להפרות את שותפתו לזוגיות – כך עולה מעוד מחקר חדש בסוף השבוע שחלף, הפעם בארצות הברית שפרסמה פרופסור לאפידמיולוגיה לורן וייז, מבית הספר לרפואה ב-אוניברסיטת בוסטון לבריאות הציבור.

לדברי פרופ’ וייז; מדובר ב”הנקודה המתוקה” או האיזון הנכון, אם תרצו, שנראה כדי להביא להפריה היא לישון בין 7 עד 8 שעות שינה בלילה”.

חדשות dearjulius פורטל אורח החיים, המתבסס על מידע מטעם HealthDay News מוסיף ומדווח באמצעות קתלין בדוהני, נמצא, שמבין 790 זוגות שנחקרו ועקבו אחריהם, באמצעות 8 שעות שינה כנקודת התייחסות.

התברר, כי ישנם שני זמני משך שינה; קצר וארוך – פחות מ-6 שעות או 9 או יותר ללילה – שהיו קשורות ב’הסתברות מופחתת של כניסה להריון’” – סיפרה פרופסור וייז.

“ההסבר העיקרי הוא הורמונלי – מומחי פוריות יודעים טסטוסטרון (Testosterone) הורמון המין הזכרי העיקרי. הוא מיוצר בכמויות גבוהות אצל הגבר ב-אשכים, בהשפעת ה’הורמון LH’ המיוצר בבלוטת יותרת המוח ואצל האישה, בכמויות קטנות, ב-שחלות) הטסטוסטרון, חיוני לצורך רבייה כשרוב שחרור טסטוסטרון יומי, אצל גברים מתרחש בשעות השינה“.

“סה”כ משך השינה, נקשר באופן חיובי עם רמות טסטוסטרון, הידוע מכבר במספר מחקרים” – הבהירה פרופ’ לורן וייז שהוסיפה; “כל הזוגות שהשתתפו במחקר ניסו להרות והם ניסו לתקופה שלא תעלה על שישה מחזורי וסת. הזוגות, ענו על שאלות לגבי דפוסי שינה והאם יש להם בעיות שינה. התברר, כי האנשים שהתקשו לישון יותר ממחצית הזמן פחות מ-6 שעות או 9 או יותר ללילה, גם נטו פחות להפרות את בת זוגם מאשר אלו שלא”.

למרות שהמחקר נמצא רק קשר בין שינה ופוריות; “זה לא יכול להוכיח את הסיבה והתוצאה” – הסבירה פרופסור וייז; “אך גם אחרי שנלקח בחשבון במחקר שמצבם הגופני של הגברים והגילים של נשים, הכולל את מדד מסת הגוף שלהם, תדירות היחסים שלהם וגורמים נוספים הידועים כבעלי השפעה על פוריות.

“יתכן, כי משך של שינה ירודה, בוודאי שלא יכול לתרום לאורח חיים בריא, מביא לירידה בחשק המיני, לירידה בתדירות יחסי מין, אבל ניסינו לקחת בחשבון את כל הגורמים האלה… בכל מקרה, לדעתי, יש צורך במחקר נוסף”. סיכמה פרופסור לורן ווייז, המחברת הראשית של המחקר

אכילת יותר פירות וירקות מניבה לגבר תוצאה טובה יותר של פוריות הזרע מבשרים ושומנים

סגן נשיא האגודה האמריקנית לרפואת פוריות, ד”ר פיטר שלגל, בירך על ממצאי המחקר הראשוניים והצהיר, כי מדובר בחדשות טובות; “יש מעט מאוד נתונים על אופן השינה של הגברים העלולים להשפיע על פוריות.

אנחנו יודעים כל “לחץ” יכול להשפיע על פוריות עבור נשים וגברים כאחד. מחקר זה, מצביע, כי עבור גברים, מכוון עבור 7 <פחות> 9 שעות השינה עוזרות לייעל פוריותן וסיכוייהם להצליח להכניס להריון“.

בדיקת איכות זרע | צילום: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מיעוט בשעות שינה או לחלופין הרבה שעות שינה, עלול להשפיע משמעותית על איכות זרע נמוכה | צילום: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

בהתבסס על המחקר החדש, זוגות הפונים לייעוץ, הרופאים צריכים לדבר ולברר עימם נושא השינה אצל בני הזוג ולשאול את הגברים בכמה שעות מסתכמות שעות השינה שלהם. באשר לנשים לכמה שעות שינה הן זקוקות, השיב בכנות ד”ר שלגל; “אנחנו עדיין אנו לא יודעים בוודאות…”.

ד”ר שלגל, סיפר, כי “ממחקרים נוספים, עולה, כי אכילת יותר פירות וירקות לגבר תוצאה טובה יותר של ייצור ופוריות הזרע מבשרים ושומנים (השמנת יתר, היא גורם לא מבוטל המשפיע מחסור בפוריות אצל גברים) והדגיש, כי גברים הנמצאים במשקל הנכון והבריא הם בדרך כלל בעלי פוריות גבוהה יותר”.

מגבלה אחת של המחקר, מציין ד”ר שלגל, היא שהחוקרים, לא מדדו ’ספירת זרע’; “אבל הם רוב הזמן הסתכלו על ההריון,” הוא אמר, “סיכויי ההיריון המתרחשים הוא כנראה המדד הטוב ביותר”. סיכם סגן נשיא האגודה האמריקנית לרפואת פוריות ויו”ר אורולוגיה ב-Weill Cornell לרפואה בניו יורק.

הממצאים הוצגו בכינוס השנתי של האגודה האמריקאית לרפואת פוריות, בסולט לייק סיטי. המחקר שהוצג, נחשב ראשוני. אם כן, גברים רוצים טיפ טוב מאד לפוריות, חפשו את “הנקודה המתוקה” הגבירו ו/או החסירו משעות השינה שלכם ותזכו עם בת הזוג לצאצאים. מידע נוסף כדי ללמוד עוד על פוריות, לבקר האגודה האמריקנית לרפואת פוריות.

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר’ אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-אוריאן. המוטו; “אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות…”.

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים