יום ירושלים: 50 שנים, 50 פנים

50 שנה לשחרור ירושלים: לשכת העיתונות הממשלתית מציגה 50 פנים לעיר שחוברה לה יחדיו, דרך עדשת המצלמה של צלמי לע"מ.

פורום כאן נעים

מבצע "מגן כחול" לרגל ביקור נשיא ארצות הברית

מבצע "מגן כחול" יוצא לדרך לרגל ביקור נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ בישראל

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

למבוגרים: על חיתול ויאגרה וחתול…

זקן מבקש חיתולים למבוגרים וויאגרה | שחקנים: ורד פלדמן אלברט כהן.

מרואן ברגותי – נתפס בפעם השניה עם המכנסים למטה

מרואן ברגותי - נתפס פעם אחת על ידי כוחות הביטחון בתחתוניו ובפעם השנייה, שובת רעב וטורטית במלתעותיו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

כסף מדבר

תקציבים בהיקף כ-10 מיליון ₪ לקהילה הגאה, שר האוצר מקיים

שר האוצר, משה כחלון: "מדיניות ממלכתית חייבת להיות עיוורת צבעים ולשרת את האדם באשר הוא אדם ללא הבדל דת, גזע, מין או נטייה מינית" ◄ אוהד חיזקי, מנכ״ל האגודה למען הלהט"ב בישראל; "השר משה כחלון מוביל מהלך היסטורי שבו הקהילות הלהט"ביות זוכות לתוספת בבסיס התקציב ולמענה ממשי לצרכים שהתעכבו שנים ארוכות.
תקציבים בהיקף כ-10 מיליון ₪ לקהילה הגאה, שר האוצר מקיים
תקציבים בהיקף כ-10 מיליון ₪ לקהילה הגאה, שר האוצר מקיים

לראשונה בתולדות המדינה, הוסכם על תכנית רחבה לטובת ’הקהילה הגאה’ שתכלול הקצאת תקציבים בהיקף של כ-10 מיליון שקלים, זאת לאחר ששר האוצר מר משה כחלון, סיכם היום רביעי (ג’ תשרי תשע"ז) עם ארגון הגג של הקהילה הגאה, האגודה למען הלהט"ב, על חיזוק הפעילות בתחום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

התכנית כחלק מתכנית ארוכת טווח לרווחת הקהילה הגאה, כוללת העברת כ-10 מיליון ש"ח ל-משרדי הממשלה השונים, כבר בתקציב הקרוב לשנים 2017-2018.

עולה, כי תקציב משרד הרווחה המוקדש לטובת הקהילה הגאה יוגדל בכ-1.5 מיליון ש"ח. התקציב, יופנה בין היתר לטובת מרכזים של הקהילה הגאה, קבוצות תמיכה לבני הקהילה ובני משפחותיהם וכן מסגרות חירום עבור בני הקהילה שנזרקו מבתיהם.

במקביל, נמסר מטעם דוברות משרד האוצר, כי אל משרד החינוך יועבר סכום של 5 מיליון ש"ח, זאת לצורך הקמת פרויקט הסברה בבתי ספר, וכן יינתן סיוע תקציבי לתנועות סטודנטים מהקהילה הגאה אשר במוסדות ההשכלה הגבוהה, החל משנת הלימודים הקרובה.

במסגרת התכנית יוקצה גם תקציב ייעודי בסך כ-2.5 מיליון ש"ח להסברה על מניעת אפליה כנגד חברי הקהילה הגאה, בהובלת המשרד לשוויון חברתי.

תקציבים נוספים יוקצו ל’וועדה לשינוי מין’ ותינתן תוספת כוח אדם לבית החולים תל השומר על מנת להרחיב את פעילותה של הוועדה שעד כה עבדה על בסיס התנדבותי בלבד. בנוסף, תינתן ל-משרד הבריאות תוספת תקציבית במטרה לבחון את הרחבת קבלת תרומות דם מחברות וחברי הקהילות הגאות.

בהמשך לזאת שר האוצר מר כחלון, הנחה את רשות המסים לבצע הדרכות והטמעה של כללי נקודות זיכוי בגין ילדים ל-בני זוג מאותו מין. בנוסף סוכם ימונו אחראיות גם על ’מניעת אפליה על בסיס נטייה מינית’ במשרדי הממשלה.

שר האוצר מר משה כחלון; "מדיניות ממלכתית חייבת להיות עיוורת צבעים ולשרת את האדם באשר הוא אדם ללא הבדל דת, גזע, מין או נטייה מינית. אני מקווה שההסכם שהושג בשיתופה של חברת הכנסת מרב בן ארי, יתקן ולו במעט את העוול שנגרם לקהילה במשך שנים".

מר אוהד חיזקי, מנכ״ל האגודה למען הלהט"ב בישראל; "השר משה כחלון מוביל מהלך היסטורי שבו הקהילות הלהט"ביות זוכות לתוספת בבסיס התקציב ולמענה ממשי לצרכים שהתעכבו שנים ארוכות.

הבחירה לצבוע תקציבים עבור משרדי ממשלה שונים מאפשרת לקהילה הגאה בישראל להרחיב את העשייה בנושאים שונים שעל סדר יומנו.

אנחנו מברכות ומברכים את השר כחלון ואת חברת הכנסת בן ארי על הדיאלוג שנוצר בינינו בחודשים האחרונים בתמיכת ראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי, על הנכונות לפעול במספר מישורים במקביל ובמיוחד על הצעד ההיסטורי בהובלת קמפיין לאומי נגד להטופוביה. אין ספק, כי זוהי אבן דרך משמעותית בדרכה של הקהילה הגאה לחיות בשוויון בישראל. כך מתחילה שנה טובה באמת".

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! לחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

 

 

תגובות  • שינוי גודל גופנים