פורום כאן נעים

צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הענקת צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד. וידאו: עומר מירון, לע"מ

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
פלילים

עוה”ד איה לביא (פוריה) נאשמת בגניבת כספים מלקוחות ועבירות מס

בתקופות שבין מאי 2014 ועד ליוני 2016, משכה הנאשמת עורכת הדין איה לביא, סכומי כסף שונים בסך כולל של כ- 4,240,000 ₪ מתוך חשבונות הנאמנות וכספי הנאמנות והעבירם לחשבונותיה הפרטים. הנאשמת, רוקנה את חשבונות הנאמנות ועשתה בכספים שימוש לא ידוע, כל זאת שלא בידיעת המתלוננים ושלא ברשותם ובהסכמתם.
עוה"ד איה לביא (פוריה) נאשמת בגניבת כספים מלקוחות ועבירות מס
עוה”ד איה לביא (פוריה) נאשמת בגניבת כספים מלקוחות ועבירות מס

פרקליטות מחוז ת”א (פלילי) הגישה הבוקר (חמישי, י”ב באלול התשע”ו) כתב אישום לביהמ”ש המחוזי בעיר תל אביב נגד עורכת הדין איה לביא, בת 48 מתל אביב, בגין 6 אישומים של גניבה בידי מורשה ועבירות מס; השמטת הכנסה ומרמה, ערמה ותחבולה (שתי עבירות).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מכתב האישום, שהוגש על ידי סגנית בכירה א’ <בפועל> בפרקליטות מחוז תל אביב <פלילי> עו”ד שירי פרל, בעת התקופה הרלוונטית לכתב האישום, הייתה הנאשמת (איה לביא) עורכת דין נעדרת עבר פלילי, אשר ניהלה משרד בעיר רמת גן. במסגרת ייצוג לקוחותיה בהליכי מכירת וקניית נכסים, מונתה הנאשמת לייצג את לקוחותיה, המתלוננים, במספר הזדמנויות, ולהחזיק את כספיהם בחשבונות נאמנות לשם הבטחת תשלומים על ידי המוכרים ועד לקבלת האישורים הנדרשים לשם רכישת הנכסים.

סמוך לאחר חתימות החוזים והעברת כספי הנאמנות לחשבונות שהחזיקה עבור המתלוננים, במספר רב של מועדים, בין מאי 2014 לחודש יוני 2016, משכה הנאשמת סכומי כסף שונים בסך כולל של כ- 4,240,000 ש”ח מתוך חשבונות הנאמנות ו-כספי הנאמנות והעבירה אותם לחשבונותיה הפרטים. הנאשמת, רוקנה את חשבונות הנאמנות ועשתה בכספים שימוש לא ידוע, שלא בידיעת המתלוננים ושלא ברשותם ולא בהסכמתם.

אל סרטון ששודר בערוץ 2 על הלקוחות של עו”ד איה לביא המשועבדת לכת האורגיות של ריקי שחם תובעים את בנק המזרחי

דוברת מחוז תל אביב של משרד המשפטים עו”ד עדי לבני, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; כתוצאה ממעשי הגניבה, הפיקה הנאשמת הכנסות נוספות עליהן הייתה חייבת בהגשת דו”חות לפקיד השומה.

כמו כן, במהלך השנים; 2014-2016, פעלה הנאשמת במעשי מרמה, עורמה ותחבולה על מנת להתחמק מתשלום מס באופן שיטתי ובמסגרת עיסוקה כעורכת דין.

החקירה נוהלה על ידי מפלג הונאה תל אביב – משטרת ישראל ו’יחידת יהלום’ ב’רשות המסים’.

מעילות הבקשה למעצר ובקשה להארכת תנאי שחרור בערובה של עורכת הדין איה לביא, שהגישה סגנית בכירה א’ <בפועל> בפרקליטות מחוז תל אביב <פלילי> עו”ד שירי פרל, עולה, כי; “כנגד המשיבה קמה עילת מעצר של מסוכנות מכוח סעיף 21(א)(1)(ב) (סמכויות אכיפה-מעצרים) התשנ”ו 1996.

מצויה בחובות כלכליים כבדים ובין היתר עבור השוק האפור

מדובר בשיטת פעולה, בריבוי עבירות גניבה חוזרות ונשנות בסך של 4.5 מיליון ₪, לאורך זמן, תוך שיטתיות ותחכום, אשר הובילה לפגיעה במתלוננים. ובלשונו של כבוד השופט ס’ ג’ובראן ברע’’פ 1096/09 בעניינו של דוד מילשטיין; “אין צורך להכביר מילים בנוגע לחומרת העבירות בהן הורשע המבקש, אשר שלח ידו בממונם של לקוחות תמימים, ששמו בו את מבטחם.

זאת ועוד, מקצוע עריכת הדין, מושתת על האמון שנותן הלקוח בבא כוחו; במעשיו של המבקש, יש כדי לערער אמון זה, ולהכתים ציבור גדול של עורכי דין העושים את מלאכתם נאמנה”.

לאור כל האמור לעיל, ולאור מסוכנתה של המשיבה אשר לטענתה מצויה בחובות כלכליים כבדים ובין היתר עבור השוק האפור, מתבקש בית המשפט הנכבד בזאת להורות על הארכת תנאי שחרור בערובה של המשיבה לפי סעיף 21 ו-44 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ”ו – 1996 וכן להורות על הפקדת כספי המזומן שטרם הופקדו בקופת בית המשפט ואיסור עיסוק במקצוע עריכת הדין“. כתבה בבקשתה סגנית בכירה א’ <בפועל> בפרקליטות מחוז תל אביב <פלילי> עו”ד שירי פרל.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! לחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 63, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-אוריאן. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים