ערוץ הכנסת | עובדים בכנסת, יוצאים לפגרה

ערוץ הכנסת - עובדים בכנסת, 23.3.17, מתוך שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ריו בהופעה

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ליאון מארי ניקולס ריו לפני פחות מחודש עם נעימות לשנת הלילה ואחר הצהרים.

ישראל נגד ספרד 4:1 תקציר השערים

נבחרת ישראל נגד נבחרת ספרד 4:1 תקציר השערים. למי שרוצה להתעצבן.

הגרלת הלוטו מפעל הפיס

הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי

העיתונאי אמנון לוי בתחקיר מזעזע מפחיד ומאיים על הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי.

השף ארז קומורובסקי: חלה חמימה ומפנקת לשבת

השף ארז קומורובסקי ילמד אתכם להכין חלה חמימה ומפנקת שתאיר לכם את השבת.

פורום גינון אורגני ואקולוגי כאן נעים

דין דין, מבצעת את השיר: "אם תלך"

ג'אם סשן באולפן גל"צ, יוני 2006. דין דין, מבצעת את השיר שהביא אותה לתודעה: "אם תלך". מילים ולחן: עידן רייכל. מתוך התכנית "מוזיקה היום".

חקלאות ימית

משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל: ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף…" ◄ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ…" ◄ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות; הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים" ◄ יו״ר ארגון מגדלי הדגים; "אני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.
משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה
משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה

משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל, הודיעו היום (רביעי, ו’ באב התשע"ו) כי הגיעו לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים להסכמות על ענף המדגה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במשא ומתן השתתפו מטעם החקלאים – מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין ונציגי ארגון מגדלי הדגים בראשותו של מר יוסי יעיש.

מטעם האוצר סגן ראש הממונה על התקציבים מר אודי אדירי והצוות המקצועי ומטעם משרד החקלאות, סמנכ"ל המשרד, צביקה כהן והצוות המקצועי.

דוברת תנועת המושבים ו’התאחדות חקלאי ישראל’ הגב’ דפנה כהן-נוריאל, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי במסגרת ההסכמות, נקבע;

● המכס ירד ב-50% באופן מידי לפרק זמן של שנה חצי.

● מגדלי הדגים יקבלו תמיכה ישירה לשנה בסך 30 מיליון ₪.

● רשת ביטחון של 12 מיליון ₪ שתחולק על פני מספר שנים.

בתום פרק הזמן של השנה וחצי, נקבע, כי תיבחן הורדה נוספת של המכס ותהליך הדרגתי ותיבחן הפגיעה בפדיון של מגדלי הדגים כאשר;

● במידה והפדיון, יפחת ביותר מ-10%, המכס לא ירד בינואר 2018 (ויישאר ב-50% מכס עם תמיכה ישירה של 30 מיליון ש״ח לשנה).

● במידה והפדיון, יפחת בין 5%-10%, המכס יפחת ב- 8% נוספים.

● במידה והפדיון יפחת עד מ-10%, המכס, יפחת ב- 16% נוספים.

● בינואר 2019 ובינואר 2020, ייבדק הפדיון שוב כאמור לעיל.

● המשמעות היא שככל שהפדיון המצטבר בשנים האמורות לא יפחת ביותר מ-5%, המכס, ירד בסוף התהליך ל-12%. במידה והענף ייפגע, יערכו התאמות עד כדי עצירת ההפחתה.

עוד נקבע, כי בנוסף יתקיים שיקום של 100 בריכות ונחלים, כאשר המדינה, תיתן 70 מיליון ש״ח והמגדלים יתנו 50 מיליון ש״ח.

התאחדות חקלאי ישראל ו’ארגון מגדלי הדגים’ ברכו על ההסכם ואומרים, כי ההסכם ישמור על ענף המדגה באזור ועל אי פגיעה בטבע.

█ מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן; ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף שהיו סוגרים את עמק המעיינות וגורמות לייבוש מלא של עמק המעיינות ואזור בית שאן.

אנחנו נמצאים במאבק גורלי על גורלו של הענף. ימים יגידו אם בישראל, ימשיכו לגדל דגים טריים או שיבוא הכורת על הענף כולו. אני מקווה שהיום עשינו צעד קטן לכיוון של שמירת והבטחת עתיד הענף".

█ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מר מאיר צור; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ, גם ישמרו על האזור המיוחד של עמק המעיינות וגם יתחשבו בצרכנים.

אני מודה על שיתוף הפעולה עם משרד החקלאות וההירתמות של השר אורי אריאל. כמו גם של שר האוצר, מר משה כחלון שרואה חשיבות רבה בצרכן בד בבד מבין את חשיבותה של החקלאות, היצור המקומי וביטחון המזון״.

█ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין; "אחרי מאבק גדול אליו התגייסו הדייגים, החקלאים, התושבים והאזור כולו יחד עם ’התאחדות חקלאי ישראל’ ו-משרד החקלאות, הגענו להסכמות על מתווה לטווח הארוך הכולל השקעות בפיתוח והרחבת ענף המדגה אשר יאפשרו לקדם לפתח ולחזק את הענף, את החקלאות, הסביבה וההתיישבות עמק המעיינות והפריפריה כולה.

אני מברך על המתווה שהושג עם משרד החקלאות, התאחדות החקלאים, המגדלים ומשרד האוצר שמבטיח את המשך קיומו של ענף המדגה שהוא ענף חקלאות מרכזי בעמק.

אני מודה לשר האוצר ח"כ משה כחלון, שר החקלאות ח"כ אורי אריאל, שרת המשפטים איילת שקד, לחברי הכנסת איתן כבל יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן ברושי, ניר מאיר מזכיר התנועה הקיבוצית, ולאמיתי פורת מזכיר הקיבוץ הדתי. הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים".

█ יו״ר ארגון מגדלי הדגים, מר יוסי יעיש; ״אני שמח שלאחר תהליך ארוך וממושך הצלחנו להגיע לסיכומים שמטרתם להבטיח את עתיד הענף.

המתווה שהושג היום, יובא לאישור אסיפת המגדלים שתתקיים בשבוע הבא ואני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים