פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת

דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בדיון ביום שני, 13-11-17 לאחר שנאספו 40 חתימות בכנסת.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

מדהים? תשפטו בעצמכם

מדהים? תשפטו בעצמכם רק אל תנסו בבית וגם לא ברחוב.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חקלאות ימית

משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה

מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל: ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף…” ◄ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ…” ◄ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות; הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים” ◄ יו״ר ארגון מגדלי הדגים; “אני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.
משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה
משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל הגיעו להסכמות על ענף המדגה

משרד החקלאות, האוצר והתאחדות חקלאי ישראל, הודיעו היום (רביעי, ו’ באב התשע”ו) כי הגיעו לאחר מו”מ אינטנסיבי בין הצדדים להסכמות על ענף המדגה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במשא ומתן השתתפו מטעם החקלאים – מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין ונציגי ארגון מגדלי הדגים בראשותו של מר יוסי יעיש.

מטעם האוצר סגן ראש הממונה על התקציבים מר אודי אדירי והצוות המקצועי ומטעם משרד החקלאות, סמנכ”ל המשרד, צביקה כהן והצוות המקצועי.

דוברת תנועת המושבים ו’התאחדות חקלאי ישראל’ הגב’ דפנה כהן-נוריאל, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי במסגרת ההסכמות, נקבע;

● המכס ירד ב-50% באופן מידי לפרק זמן של שנה חצי.

● מגדלי הדגים יקבלו תמיכה ישירה לשנה בסך 30 מיליון ₪.

● רשת ביטחון של 12 מיליון ₪ שתחולק על פני מספר שנים.

בתום פרק הזמן של השנה וחצי, נקבע, כי תיבחן הורדה נוספת של המכס ותהליך הדרגתי ותיבחן הפגיעה בפדיון של מגדלי הדגים כאשר;

● במידה והפדיון, יפחת ביותר מ-10%, המכס לא ירד בינואר 2018 (ויישאר ב-50% מכס עם תמיכה ישירה של 30 מיליון ש״ח לשנה).

● במידה והפדיון, יפחת בין 5%-10%, המכס יפחת ב- 8% נוספים.

● במידה והפדיון יפחת עד מ-10%, המכס, יפחת ב- 16% נוספים.

● בינואר 2019 ובינואר 2020, ייבדק הפדיון שוב כאמור לעיל.

● המשמעות היא שככל שהפדיון המצטבר בשנים האמורות לא יפחת ביותר מ-5%, המכס, ירד בסוף התהליך ל-12%. במידה והענף ייפגע, יערכו התאמות עד כדי עצירת ההפחתה.

עוד נקבע, כי בנוסף יתקיים שיקום של 100 בריכות ונחלים, כאשר המדינה, תיתן 70 מיליון ש״ח והמגדלים יתנו 50 מיליון ש״ח.

התאחדות חקלאי ישראל ו’ארגון מגדלי הדגים’ ברכו על ההסכם ואומרים, כי ההסכם ישמור על ענף המדגה באזור ועל אי פגיעה בטבע.

█ מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, מר אבשלום (אבו) וילן; ״טוב שהשכל הישר גבר על הצעות חסרות אחריות של הורדת כל המכסים מידית ללא כל פיצוי לענף שהיו סוגרים את עמק המעיינות וגורמות לייבוש מלא של עמק המעיינות ואזור בית שאן.

אנחנו נמצאים במאבק גורלי על גורלו של הענף. ימים יגידו אם בישראל, ימשיכו לגדל דגים טריים או שיבוא הכורת על הענף כולו. אני מקווה שהיום עשינו צעד קטן לכיוון של שמירת והבטחת עתיד הענף”.

█ מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מר מאיר צור; ״באמצעות הידברות בין הצדדים הגענו להבנות שגם ישמרו על המגדלים בארץ, גם ישמרו על האזור המיוחד של עמק המעיינות וגם יתחשבו בצרכנים.

אני מודה על שיתוף הפעולה עם משרד החקלאות וההירתמות של השר אורי אריאל. כמו גם של שר האוצר, מר משה כחלון שרואה חשיבות רבה בצרכן בד בבד מבין את חשיבותה של החקלאות, היצור המקומי וביטחון המזון״.

█ ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, מר יורם קרין; “אחרי מאבק גדול אליו התגייסו הדייגים, החקלאים, התושבים והאזור כולו יחד עם ’התאחדות חקלאי ישראל’ ו-משרד החקלאות, הגענו להסכמות על מתווה לטווח הארוך הכולל השקעות בפיתוח והרחבת ענף המדגה אשר יאפשרו לקדם לפתח ולחזק את הענף, את החקלאות, הסביבה וההתיישבות עמק המעיינות והפריפריה כולה.

אני מברך על המתווה שהושג עם משרד החקלאות, התאחדות החקלאים, המגדלים ומשרד האוצר שמבטיח את המשך קיומו של ענף המדגה שהוא ענף חקלאות מרכזי בעמק.

אני מודה לשר האוצר ח”כ משה כחלון, שר החקלאות ח”כ אורי אריאל, שרת המשפטים איילת שקד, לחברי הכנסת איתן כבל יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ איתן ברושי, ניר מאיר מזכיר התנועה הקיבוצית, ולאמיתי פורת מזכיר הקיבוץ הדתי. הענף ימשיך להתפתח ולהביא תוצרת חקלאית איכותית לצרכן הישראלי ולשווקים”.

█ יו״ר ארגון מגדלי הדגים, מר יוסי יעיש; ״אני שמח שלאחר תהליך ארוך וממושך הצלחנו להגיע לסיכומים שמטרתם להבטיח את עתיד הענף.

המתווה שהושג היום, יובא לאישור אסיפת המגדלים שתתקיים בשבוע הבא ואני תקווה שנוכל להניח מאחורינו את המאבק ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל דג ישראלי טרי ואיכותי״.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים