פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
הטור של גדעון רייכר

מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי

מה התועלת שמבקשות ה"נפגעות" מהעלאת הזיכרונות הללו, אם אכן כלל התקיימו? מהו ההיגיון בשידור תכנית טלוויזיה בשעת שיא, כאשר המנוח, איננו יכול להתגונן? הרי ילדיו ונכדיו וקרובי משפחתו ייפגעו על לא עוול בכפם.
הטור של גדעון רייכר | מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי
מה מסתתר מאחורי הפרסום של אילנה דיין על רחבעם זאבי

“גנדי נרצח שנית” – כך אומרת אלמנתו של רחבעם (גנדי) זאבי. האלוף רב ההוד והגבורה. היא מתכוונת לתכנית התחקירים של אילנה דיין העוסקת בטענות על הטרדות מיניות שכביכול הטריד הקצין המהולל את המתלוננות שטרם נחשפו.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

שנים אחרי מותו מעלים מן האוב את תלונתן של נשים אשר לטענתן, כפה עליהם את עצמו… מאז חלפו עשרות שנים. גנדי, מנוחתו עדן נקבר. מה התועלת שמבקשות ה”נפגעות” מהעלאת הזיכרונות הללו, אם אכן כלל התקיימו?

מהו ההיגיון בשידור תכנית טלוויזיה בשעת שיא, כאשר המנוח, איננו יכול להתגונן? הרי ילדיו ונכדיו וקרובי משפחתו ייפגעו על לא עוול בכפם. לעיתונאית, שדרנית, ותחקירנית בעלת תואר דוקטור במשפטים, מגישת תוכנית התחקירים “עובדה” שבעריכתה, מאז 1993, הגב’ אילנה דיין-אורבך, פתרונים.

█ גנדי שלנו

לפני שעה קלה, שמעתי את אילנה דיין, מנמקת בשפע של נימוקים את הצורך לחשוף את עוולות גנדי, לכאורה, שנעשו בעבר. אילנה המוכשרת ובעלת הידע המשפטי. אני מקווה שתקראי את השורות הללו.

כידוע לך כמרצה למשפטים שישנה התישנות על העבירות החמורות ביותר ב’ספר החוקים’ החל מרצח ואונס וכלה בגניבה. גנדי לא הואשם באף אחת מהעבירות הללו ורצונך לתחקר לאחר מותו את המתלוננות פוגע ללא ספק בעיקרון המוסרי הפשוט.

ה ת י י ש נ ו ת. גם אילו היה חי ונושם ובועט שום בית משפט לא היה דן בטענות כנגדו. קל וחומר, כאשר הוא איננו בחיים. האם הטענה הזו שלי אינה בנוייה על אדנים מוצקים של החוק והמוסר? מה דעתך? הרי בוודאות תשדרי מחר את הכתבה שעמלת עליה לא מעט. וחבל.

█ רחבעם עמיקם “גנדי” זאבי

רחבעם עמיקם “גנדי” זאבי (20 ביוני 1926 – 17 באוקטובר 2001; ח’ בתמוז ה’תרפ”ו – ל’ בתשרי ה’תשס”ב) היה אלוף בצה”ל ופוליטיקאי ישראלי. נושא דגל הטרנספר בשיח הציבורי הישראלי בשנות ה-90 של המאה ה-20. ב-2001, נרצח על ידי שלושה מתנקשים פלסטינים, אנשי ארגון החזית העממית. בעת הירצחו היה שר התיירות בממשלת ישראל, וחבר כנסת מטעם מפלגת מולדת בסיעת האיחוד הלאומי.

█ הנצחתו וזכרו

שלט המקדיש קטע בכביש 90, העובר בבקעת הירדן לרחבעם זאבי, גשר רחבעם זאבי ברמת השרון, מעל נתיבי איילון על שמו של זאבי, נקראו מספר אתרים ברחבי הארץ. כביש הבקעה אשר זאבי, פעל רבות למען פיתוחו נקרא על שמו, גשר מעל נתיבי איילון ברמת השרון (עיר מגוריו), טיילת בעיר אשדוד, שדרת הטיילת בראשון לציון, טיילת בהר הזיתים בירושלים, הטיילת המרכזית בעיר אילת, וכן רחובות, כיכרות וגנים ציבוריים בערים אחדות.

לזכרו הוקמו היישוב מרחב עם שבנגב, המאחז מעלה רחבעם בדרום מזרח גוש עציון וגבעת התיישבות בבית חגי שם ביקר כחודש לפני הירצחו‏. כן קרויים על שמו מחנה רחבעם באזור רמלה ואתר בית הכנסת העתיק באום אל-קנאטר (“קשתות רחבעם”) שברמת הגולן, שזאבי פעל לשיקומו.

מדי שנה מעניק משרד החינוך, פרס ע”ש רחבעם זאבי, למצטיינים בלימודי ארץ ישראל במערכת החינוך.‏ בשנת 2002, הנפיקה רשות הדואר בול לזכרו. מדי שנה, מתקיים לזכרו בבקעת הירדן “מרוץ הלפיד”‏.

█ יום הזיכרון לזאבי

ביולי 2005, קיבלה הכנסת את החוק להנצחת זכרו של רחבעם זאבי, התשס”ה-2005. על פי החוק, תקום עמותה להנצחת מורשתו ויום הרצחו, ל’ בתשרי, יהיה יום הזיכרון לרחבעם זאבי, ובו אירועי זיכרון בסמוך לקברו ובמחנות צה”ל. עוד מידע מורחב על רחבעם זאבי, הי”ד

__________

* הכותב גדעון רייכר, הנו עיתונאי ופובליציסט וותיק. כשדרן רדיו, התמחה רייכר בסיקור ענייני משפט, צרכנות וביורוקרטיה ובבירור תלונות מאת צרכני התקשורת על גופים ציבוריים.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים