פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
צרכנות

משרד החקלאות והאוצר: נחתם הסכם להוזלות מחירי דגים, זית, שמן וירקות קפואים לפסח

בין היתר, סוכם בין משרד החקלאות והאוצר, כי החקלאיים מתחייבים למכור לסיטונאים מספר ירקות בסיסים בסכום שבין 2 ₪ ל- 1.5 ₪ לקילו, שיאפשר לרשתות השיווק למכור מוצרים אלה במחירים נמוכים לצרכן. משרד האוצר, הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של 3,500 טון לייבוא פילה אמנון קפוא, 500 טון דגי קרפיון ובורי. רפורמת הוזלת מחירי המזון יוצאה לדרך.
משרד החקלאות והאוצר: נחתם הסכם להוזלות מחירי דגים, זית, שמן וירקות קפואים לפסח
שר החקלאות ושר האוצר חתמו על הסכם להוזלות מחירי דגים, זית, שמן, וירקות קפואים לפסח

הסכם אשר צפוי להוביל למניעת מחסור והוזלת העלויות לצרכנים לקראת חג הפסח זאת תוך שמירה על החקלאים וחיזוק החקלאות המקומית לצד הפחתת המחירים לכלל אזרחי ישראל נחתם היום (רביעי, י”ג באדר ב’ התשע”ו) בין שר האוצר, מר משה כחלון, שר החקלאות, מר אורי אריאל ו’התאחדות חקלאי ישראל’ האם אנו בדרך לרפורמת הוזלת מחירי המזון?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

נקבע בהסכם, כי ועדת המעקב, הכוללת נציגים מטעם משרד האוצר, משרד החקלאות ו-התאחדות חקלאי ישראל, תעקוב אחר ביצוע ההסכם, תקבל דיווחים שוטפים על השפעת מהלך הפחתת המכסים על השווקים, החל מרמת המגדל ועד לרמת הצרכן. בנוסף, תקיים בחינה מתמדת של יעילות המתווים ומניעת פגיעה בלתי צפויה במגדלים ובחקלאים.

במסגרת ההסכם, תינתן ל’מגדלי הדגים בבריכות’, תמיכה ישירה חד פעמית בשנת 2016 בסכום של 23 מיליוני שקלים. כמו כן, יוקצו 2 מיליוני ₪ לשנת 2016 עבור קמפיין לעידוד צריכת דגים טריים ישראליים.

כמו כן, במידת הצורך ובהתאם להשפעה על השוק, יוקצה תקציב נוסף של 12 מיליון ₪ באופן חד פעמי עבור תמיכה נוספת במגדלי דגי הבריכות זאת במידה ותהיה פגיעה במגדלים מעבר לסכום זה.

משרד האוצר, הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של 3,500 טון לייבוא פילה אמנון קפוא, 500 טון דגי קרפיון ובורי.

עוד סוכם, כי תינתן תמיכה ישירה חד פעמית בשנת 2016 של 15 מיליון ₪ ל’מגדלים בתחום שמן הזית’. בנוסף, יוקצה 1 מיליון ₪, עבור תמיכה בגידול מסורתי של זיתים לשמן. משרד האוצר, הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של שמן זית של 2,000 טון, וזאת בנוסף למכסה של 1,200 טון. בתוך כך, משרד האוצר, התחייב, כי יפעל מול משרד הכלכלה לאישור ’תקן שמן זית’.

במסגרת ההסכם, סוכם, בין היתר, כי החקלאיים, מתחייבים למכור לסיטונאים מספר ירקות בסיסים בסכום שבין 2 ₪ ל 1.5 ₪ לקילו, כך שיאפשר ל’רשתות השיווק’ למכור מוצרים אלה במחירים נמוכים לצרכן.

מגדלי ענפי הירקות הקפואים, ייהנו מתמיכה ישירה חד פעמית של 25 מיליון ₪ זאת בהתאם למתווה שיוסכם בתיאום עם משרד האוצר אשר הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס ל’ייבוא של ירקות קפואים’ של 4,5000 טון של טוגנים (צ’יפס קפוא) ושל 5,500 טון ירקות קפואים נוספים. משרד החקלאות והאוצר, שחתמו על ההסכם להוזלות, הדגישו, כי כל המכסות, יהיו פתוחות עד למחצית חודש יולי; 15.7.2016.

משרד האוצר, הבהיר, עוד, כי הפחתת המכסים הנוכחית מצטרפת לשורה של צעדים שהוביל המשרד בראשות שר האוצר מר משה כחולון והמביאים להפחתת מחירים לצרכנים. בין היתר;

█ בשר טרי;

נפתחה מכסה פטורה ממכס ליבוא בשר טרי. המכסה עמדה בשנת 2016 על 3,500 טון. מכסה זו, הוגדלה לאחרונה על ידי שר האוצר ב-1,500 טון נוספים. ניתן לראות כעת ברשתות השיווק בשר טרי מיובא במחירים נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי הבשר הטרי.

ניתן כעת לראות ברשתות השיווק בשר טרי מיובא במחירים נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי הבשר הטרי

ממלא מקום דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מר רוני ניב, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’ כי; משרד החקלאות, פעל לפתיחת ’ייבוא של בשר טרי’ מפולין ובודק ארצות נוספות במטרה להגדיל את מספר המדינות מהן ניתן לייבא ’בשר טרי-מצונן’ ובכך, יגדל ההיצע, תתגבר התחרות ויפחת המחיר לצרכן.

█ ביצים;

בנוסף משרד החקלאות, הגדיל ל-60 מיליון את המכסות ל’ייבוא ביצים’ לקראת חג הפסח.

█ גבינות צהובות;

התקיים הליך תחרותי על 5,400 טון, במסגרת ההליך התחייבו היבואנים על מחיר נמוך לצרכן. המחירים של הגבינות נמוכות ב20-30% ממחיר הגבינה הצהובה המפוקח(!)

█ חמאה;

לראשונה, השנה, התקיים הליך תחרותי בנוגע ל-1,200 טון חמאה, בו התחייבו היבואנים על המחיר. גם בחמאה המחירים נמוכים בצורה משמעותית מהמחיר המפוקח.

█ בשר כבש;

לאחרונה, אושרה, מכסה פטורה ממכס של 1,000 טון בשר כבש, באופן שצפוי להפחית בצורה משמעותית את מחירו של בשר הכבש.

כמו כן, נפתחה על ידי משרד החקלאות, מכסה של 10,000 ראש ליבוא כבש חי.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים