פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
יום האישה הבינלאומי

יום האישה הבינ"ל על פי ציפי פקר מנכ"לית חברת מן

השינוי חייב להתחיל במניעת אפליה וקיפוח של נשים בכל תחום שיש לו השפעה על חייהן; חקיקה, שכר, תנאי עבודה, מעמד חברתי ובייצוג במוקדי קבלת החלטות חברתיות ◄ הגב’ ציפי פקר, מנכ"ל חברת "מן", יצרנית הופלים והעוגיות, מציעה ארבע פעולות חשובות דרכן חברות וארגונים בישראל יכולים ליצור שינוי ע"י מתן שיווין הזדמנויות בקידום וניצול מכלול כישוריהן של הנשים במקומות עבודה, מפעלים ובארגונים שונים.
יום האישה הבינ"ל על פי ציפי פקר מנכ"לית חברת מן
יום האישה הבינ"ל על פי ציפי פקר מנכ"לית חברת מן

יום האישה הבינלאומי (International Women’s Day), מצוין מדי שנה ברחבי העולם בשמונה במרץ, מחר (שלישי), וההיבטים העומדים במרכז יום זה הם זיכרון הנשים שפעלו בעבר ופועלות בהווה למען השגת שוויון זכויות, תרומת הנשים לחברה והישגיהן הרבים של נשים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עושה רושם, כי מעמד הנשים בעולם, עבר כברת דרך משמעותית לאורך השנים. מאבק הנשים אכן הוביל לצמצום הפערים בין המינים בתחומים רבים, נשים רבות מאיישות תפקידי מפתח במשק ובחברה, מובילות ומגיעות להישגים מרשימים בתחומי המדע, הרפואה, התקשורת, התרבות והאמנות על כל גווניה וכנסת ישראל מתגאה ב-32 חברות בכנסת ה-20.

לעומת זאת, תחום התעשייה, נחשב לטריטוריה גברית מובהקת, שבה הגבר, כביכול הוא תמיד המנהל בעוד האישה היא פועלת ייצור. "כינור שני" ב-תעשייה, למדתי רבות מאמי שהייתה שותפה להקמה וההישרדות של מפעל הוופלים "מן" שהקים אבי.

למרות שהתעשייה שינתה פניה בצורה משמעותית – נשים, נמצאות היום בנקודות מפתח של עולם התעשייה; מהנדסות, מנהלות בקרת איכות, מנהלות תפ"י, מנהלות מפעלים ואף יו"ר דירקטוריון חברות ציבוריות, עדיין עולם המושגים וההתייחסות המגדרית, כאילו אנו עדיין בשנות ה-40 המוקדמות.

ההתמודדות עם סביבת התעשייה היא מאתגרת ולא פשוטה – כאישה, עליך להוכיח עצמך הרבה יותר מגבר מול הספקים, מול הלקוחות ואפילו מול העובדים. אך חשוב להגיד, כשאת מוכיחה עצמך כאישה, מקצועית ובעלת יכולת ניהולית, הכבוד שנותנים לך הוא אף גבוה יותר.

מלאכתה של המהפכה הפמיניסטית, עדיין לא תמה, נשים עדיין מתמודדות מול קשיים רבים ונאבקות לפרוץ את אותה ’תקרת זכוכית’ מוכרת. שבויות תחתסטראוטיפיים, סובלות מדיכוי, אלימות, הטרדות מיניות במקומות עבודה, אפליהומשכר נמוך בהשוואה לגברים בתפקידים דומים.

אם כך, מה הפלא שהתחזיות מדברות על כך שרק בעוד כמאה ועשרים שנה(!) נגיע ברחבי העולם ל’שוויון הזדמנויות’ מלא – האמנם?

אז מה אפשר וחשוב לעשות עוד היום, כדי לצמצם הפער המגדרי?

השינוי חייב להתחיל במניעת אפליה וקיפוח של נשים בכל תחום שיש לו השפעה על חייהן; חקיקה, שכר, תנאי עבודה, מעמד חברתי ובייצוג במוקדי קבלת החלטות חברתיות.

אני גאה לציין שאצלנו, בחברת ’מן’ יצרנית הוופלים והעוגיות, הממשיכה לצמוח ולהתרחב, קיים ייצוג נשי מובהק, החל מעובדות הייצור ועד להנהלה והדירקטוריון. מה שבא לידי ביטוי בגישת החדשנות, בהתנהלות, בשגרת העבודה ובסופו של דבר במוצרים האיכותיים של החברה שהפכה ל"מותג נצחי" ואהוב בארץ ובקרב קהילותיהודי העולם.

הנה דוגמא ל-4 פעולות חשובות דרכן חברות וארגונים בישראל יכולים ליצור שינוי;

ההתחייבות ליצור תרבויות כוללניות וגמישות; חשוב שארגונים יפנימו שהקו בין קריירה והחיים האישיים הופך להיות נזיל יותר, על כן, חשוב שיצרו מדיניות פרוגרסיבית, כמו סביבת עבודה גמישה המאפשרת לעובדיהם לנהל את החיים האישיים והמקצועיים ולממש את שאיפותיהם.

להעריך את תרומתם של נשים וגברים באופן שווה; חובה על ארגונים להקפיד שכל תהליכי הערכת הכישורים שלהן הוגנים ומקדמים גיוון תרבותי ומגדרי.

קריאה למנהיגות מגדרית מאוזנת; חשוב מאוד שארגונים ימשיכו להקפיד ויעודדו חשיפה של נשים למהלכים אסטרטגיים במטרה לצבור את הניסיון החיוני לתפקידים בכירים ולהציב יעדים מדידים המכוונים נשים למעמד ניהולי בכיר.

חיבור ההון האנושי עם המיומנויות ויצירתיות של נשים בחברה; לתת יד לנשים להגשים את שאיפותיהן וכישוריהן ע"י מתן שיווין הזדמנויות בקידום וניצול מכלול כישוריהן במקומות עבודה, מפעלים ובארגונים שונים.

אני קוראת לכולם, הצטרפו גם אתם ליצירת השינוי ולהפוך כל יום ל’יום האישה הבינלאומי’!

_________
*הכותבת היא מנכ"לית חברת "מן", יצרנית וופלים ועוגיות.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים