פורום כאן נעים

פגישת ראש הממשלה עם המאבטח ששב מירדן

נתניהו: "שמחתי לפגוש הבוקר את השגרירה עינת ואת המאבטח זיו. הם מייצגים את מדינת ישראל - ומדינת ישראל לא שוכחת את זה אפילו לרגע אחד".

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017 | איפור קיץ.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

יום האישה הבינלאומי

דבר אלי בוורדים ב’יום האישה הבינלאומי’ לא בטוח בגלל המחיר

לקראת ’יום האישה הבינלאומי’ (International Women’s Day), החל מחר ה-8 במרץ, שוב עולה השאלה למה הוורדים כל כך יקרים? הגברים ברוסיה מפנקים את נשותיהם בוורדים מישראל ליום האישה הבינ"ל והמחירים בארץ עולים; "ביום האישה כדאי להניח למתנות המגדריות שממקמות את האישה בין הכיור לשיש... ראוי לצאת מהסטיגמה המגדרית ולהעדיף מתנות מקוריות שיש בהן מסר של העצמה, שגשוג וצמיחה עם חשיבה מחוץ לקופסה".
דבר אלי בוורדים ב’יום האישה הבינלאומי’ - לא בטוח בגלל המחיר
נדב עטיה, מנהל סטודיו אנד ג’וי: דבר אלי בוורדים ב’יום האישה הבינלאומי’ – לא בטוח בגלל המחיר

זו הייתה בשורה רעה ובעקבות כך נמתחה ביקורת חריפה אשר נמתחה ב’יום ולנטיין – חג האהבה’ ב-14 בפברואר, על מחירי ה’ורדים’ הגבוהים שהגיעו עד לכדי 25 שקל לפרח בודד ועד ל-300 שקל ל-זר ורדים. הבשורה הרעה יותר, היא, כי מי שירצה לפנק את בת זוגו בזר ורדים ב’יום האישה הבינלאומי’ מחר ה-8 במרץ, עלול להיתקל במחירים גבוהים עוד יותר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בעקבות החרם שהטיל הנשיא ולדימיר פוטין, על יבוא ממדינות רבות בעולם והביקוש הרב ברוסיה לפרחים לקראת לקראת ’יום האישה הבינלאומי’ (International Women’s Day), המצוין מדי שנה ב-8 במרץ, יצאו בשבוע שעבר משלוחים שלמיליוני פרחי וורדים מארץ ישראל אל רוסיה.

ורד (Rosa) על פי ויקיפדיה הוא סוג פרח ממשפחת הוורדיים. פרח הוורד מונה בין 200 ל-250 מינים, שיחים או מטפסים רב-שנתיים, קוצניים; והוא נפוץ בעשרות צבעים וגוונים שונים.

כזכור, בעבר הייתה ישראל, נחשבת מעצמת פרחים עולמית וגידלה כ- 400 מיליון פרחי ורדים בשנה, אשר הספיקו הן לשוק המקומי והן ליצוא, אולם התגברות התחרות בעולם, גרמה לצמצום משמעותי של הענף בארץ וכך בתקופות שהביקוש עולה המחירים מטפסים מעלה ומאמירים.

מר נדב עטיה, מנהל סטודיו אנד ג’וי, המעסיק ’אנשים עם מוגבלויות’ בעבודות שזירת פרחים, מספר שלפני "יום ולנטיין – חג האהבה" הוא ועמיתיו נתקלו בתגובות נזעמות של גברים, אשר חשבו, כי מחירי הוורדים, הועלו בצורה מלאכותית.

"זו תופעה כלל ארצית, ללא יד מכוונת והמצב לא צפוי להשתפר… לכן, אנו מציעים לבחור פרחי חורף יפים לא פחות מן הוורדים שמחירם סביר וזול יותר, כמו; קאלות צבעוניות, שושן צחור, צבעוני (טוליפ) ואחרים" – סיכם מר עטיה.

’יום האישה הבינלאומי’ ראוי לצאת מן המסגרת של מתנות מגדריות לנשים שמנציחות את תפקידיהן בעבר" – מוסיף ואומר מר עטיה ומוסיף באותה נשימה; "אני שומע אנשים שמדברים על קידום, שוויון זכויות בין המינים ועוד הרבה ססמאות, ובסופו של דבר נותנים לנשותיהם מתנות מעולם המטבח או עיצוב הבית. המתנות אמנם נאות, אבל המסר שמאחוריהן מחזיר את הנשים אל המטבח בין השיש לכיור…

ביום האישה הבינלאומי, ראוי לצאת מהסטיגמה המגדרית ולהעדיף מתנות מקוריות שיש בהן מסר של העצמה, שגשוג וצמיחה עם חשיבה מחוץ לקופסה". סיכם מנהל "סטודיו אנד ג’וי" מר נדב עטיה.

*המידע הועבר באדיבות פורטל הנגישות לבעלי מוגבלויות נגישות-נט.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים