פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
כאן חדרה

חדרה: מנכ”ל העירייה הזמין את יחידת להב 433 לפקח על מכרז האשפה החדש בעיר

מנכ”ל עיריית חדרה, תא”ל במיל’ מר זיגדון; “הפעולות שאותן נקטה העירייה, נועדו להקטין באופן משמעותי את הסיכויים לתיאום הגשת הצעות, יצירת קרטל (התאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה לבטל את התחרותיות ביניהם ולהגדיל את רווחיהם) ושאר תקלות שיפגעו בתחרות החופשית ובשוויון”.
חדרה: מנכ
חדרה: מנכ”ל העירייה הזמין את יחידת להב 433 לפקח על מכרז האשפה החדש בעיר

עיריית חדרה פרסמה מכרז פומבי לפינוי אשפה ופסולת עד כאן נשמע הכל רגיל, סביר ואפילו הכרחי, אלא שבעיני מנכ”ל העירייה תא”ל במיל’ מר יעקב זיגדון, זה הרבה יותר. זה “סופר הכרחי” גם לפנות אל היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית ול’רשות ההגבלים העסקיים’ לקחת חלק בהליך הפיקוח/ הבחירה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

צעד תקדימי זה, הבהיר המנכ”ל מר זיגדון (בעל תואר שני במדע המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה ותואר ראשון בגיאוגרפיה עם התמחות בתכנון עירוני מטעם האוניברסיטה העברית), נועד, כדי לסייע בצמצום האפשרות ל’קִרְטֵל’ במטרה למנוע אפשרות לקרטל ופגיעה בתחרות שוויונית בין מגישי הצעות פוטנציאליים.

בכך למעשה, כיוון לדעת גדולים ממנו; אדם סמית (Adam Smith‏; 5 ביוני 1723 – 17 ביולי 1790) מי שהיה פילוסוף וכלכלן סקוטי, אחת מן הדמויות העיקריות בעידן הנאורות הסקוטית, המכונה; אבי הכלכלה המודרנית שבספרו “מחקר בדבר טבעו וסיבותיו של עושר האומות” (“עושר העמים”) משנת 1776 המכיל את רעיונותיו החשובים והמשפיעים ביותר בתחום הכלכלי, שעסק גם בתחום הפילוסופיה של המוסר, כתב אז; “אנשי מקצוע מאותו הענף נפגשים לעתים רחוקות, אפילו רק באירועי בידור, אך השיחות ביניהם מסתיימות בקנוניה נגד הציבור, או בתחבולה לשם העלאת מחירים”. (אדם סמית, עושר האומות, 1776).

בצעד התקדימי בו פנה מנכ”ל העירייה תא”ל במיל’ מר זיגדון אל היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן של משטרת ישראל ואל הרשות ההגבלים העסקיים שבמשרד הכלכלה, לקחת חלק בהליך, כדי לסייע בצמצום האפשרות לקרטל, במטרה למנוע אפשרות לקרטל ופגיעה בתחרות שוויונית בין מגישי הצעות פוטנציאליים.

לדברי מר זיגדון, פנייתו התבצעה במסגרת המאמצים הרבים שאותם משקיעה עיריית חדרה, לצורך ניהול הליכי מכרז תקינים, שקופים ושוויוניים. ישנה עוד סיבה ולא מן הסתם; מתברר, כי ממש בימים אלה, מפרסמת העירייה, מכרז פומבי לפינוי אשפה ופסולת (לרבות; פסולת גזם ופסולת גושית) אשר שוויו הכולל מגיע לסך של 200 מיליון שקלים!

במהלך הכנת המכרז, שמה לה עיריית חדרה למטרה לקיים הליך תחרותי, הפתוח בצורה הוגנת ושוויונית. לשם כך, נקטה העירייה במספר פעולות, ביניהן; קביעת תנאי סף גמישים המאפשרים למציעים פוטנציאליים רבים לגשת למכרז.

משאית פינוי אשפה מוצקה משטחי בניה | אילוסטרציה | עיבוד צילום: שולי סונגו©

כמו כן, לא נקבעה כרגיל “פגישת קבלנים”, מאחר שקיומה היה עשוי לחשוף את זהות המתעניינים במכרז. במקום פגישה, ניתנת למתחרים במכרז האפשרות להעביר את שאלות ההבהרה בכתב. בנוסף מאפשרת עירייה חדרה, את הגשת ההצעות בשלושה מוקדים שונים, כך שיהיו שלוש תיבות מכרזים במקום תיבה אחת כפי שנהוג עד עתה.

זאת ועוד; הינו חלוקת “הפינוי” בין שני קבלנים שונים, אחד לפינוי אשפה ואחד לפינוי פסולת, כולל גזם. לדברי מנכ”ל עיריית חדרה, תא”ל במיל’ מר זיגדון; “הפעולות שאותן נקטה העירייה, נועדו להקטין באופן משמעותי את הסיכויים לתיאום הגשת הצעות, יצירת קרטל (התאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה לבטל את התחרותיות ביניהם ולהגדיל את רווחיהם) ושאר תקלות שיפגעו בתחרות החופשית ובשוויון”.

בפנייתו אל יחידת להב 433 ול’רשות ההגבלים העסקיים’ פירט מנכ”ל העירייה את כל זאת והוסיף, כי; “העירייה, עשתה ועושה ביתר שאת כעת, ככל שלאל ידה, לשמור על טוהר ותקינות הליך המכרז. אנו פונים אליכם ומזמינים אתכם לקחת חלק בהליך המכרז ככל שתמצאו לנכון”. סיכם מנכ”ל עיריית חדרה, תא”ל במיל’ מר יעקב זיגדון.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים