פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

כאן חדרה

חדרה, מרוצה: סאגת העירוב בעיר הגיעה לסיומה בזכות המשנה לראש העיר בועז ביטון

משבת זו והילך אפשר לטלטל בכל העיר חדרה, זולת שכ’ ויצמן ושכ’ יצחק נווה חיים וחפציבה בה ההיקף השלישי עדיין בתיקון ◄ מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט”א והמרא דאתרא הגאון רבי שמעון ביטון שליט”א, חנכו העירוב החדש בעיר בפני מאות מתושבי חדרה ◄ המשנה לראש העיר ויו”ר תנועת ש”ס מר בועז ביטון בחדרה; “מדובר באחד ההישגים הגדולים של הקדנציה הזאת, שתנועת ש”ס יכולה לרשום לזכותה”.
חדרה, מרוצה: סאגת העירוב בעיר הגיעה לסיומה בזכות המשנה לראש העיר בועז ביטון
חדרה, מרוצה: סאגת העירוב בעיר הגיעה לסיומה בזכות המשנה לראש העיר בועז ביטון

גם בעיר חדרה על שכונותיה, יש מעתה בשעה טובה ’עירוב’. על פי ויקיפדיה, עירוב הוא הכינוי המקובל בהלכה להקפת שטח מיושב במחיצות על מנת להתיר בתוכו פעולות האסורות בשבת בשל מלאכת הוצאה מרשות לרשות: טלטול חפצים בין רשות היחיד ורשות הרבים והולכת חפצים למרחק ארבע אמות (כשני מטרים) ברשות הרבים. העירוב, הופך את כל שטח היישוב לרשות היחיד אחת, כך שמלאכת הוצאה מרשות לרשות הופכת לבלתי אפשרית. מקור השם ’עירוב’ הוא כנראה בתקנת ’עירוב חצרות’, שהיא תקנה המשלימה את העירוב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בעקבות השלמת עבודות העירוב בעיר חדרה במשך שלוש חדשים רצופים בהן התווספו למעלה מ-300 עמודים חדשים בעיר נרשמה קורת רוח מרובה ואושר הציף את אלפי תושבי העיר, כאשר מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שיחיה לאורך ימים טובים אמן (שליט”א) הרב הראשי לישראל, והגאון הצדיק רבינו שמעון ביטון שליט”א המרא דאתרא, הרה”ג רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א ראש ביהמ”ד להוראה ודיינות ורב צפון העיר, הרה”ג ברוך פחימה שליט”א רב העירובין בעיר, ועוד רבני שכנות וקהילות, ראש העיר מר צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר ויו”ר תנועת ש”ס בעיר חדרה הרב בועז ביטון וחברי מועצת העיר חדרה, חנכו בערב שבת קודש את העירוב החדש בעיר בפני מאות מתושבי העיר חדרה בצפון העיר סמוך לגדר הרכבת.

כזכור, סאגת “העירוב” בעיר, תפסה כותרות לפני כמה חודשים, לאחר ש-רב העירובין הנבחר הרב ברוך פחימה שליט”א, גילה שיש פגמים קשים מאוד בהיקף העירוב בעיר חדרה. לאחר שהתגלה ויכוח בין הרבנים, הגיע מפקחי הרבנות הראשית לישראל, עברו על היקף העירוב בעיר, וגילו שיש פגמים בעלי משמעות חמורה מבחינה הלכתית, אשר על מנת לשמור שבת כהלכתה יש צורך לתקנם מיד.

בעקבות כך, יצאה הודעה משמו של הרב הראשי לעיר חדרה, הגר”ש ביטון שליט”א, כי אסור לטלטל בעיר עד לתיקון העירוב. ואכן לאחר דין ודברים, החלו עבודות העירוב בעיר במשך 3 חדשים רצופים והתווספו למעלה מ-300 עמודים חדשים בעיר. כל העובר סביב העיר חדרה לא יכול להתעלם ולהישאר אדיש מעשרות העמודים החדשים בכביש מספר 2 וכביש מספר 4 המוכחים קבל עם ועדה על היותה חדרה עיר ואם בישראל הראויה לשירותי דת ברמה הגבוהה ביותר.

כאמור, ביום שישי שעבר, בערב שבת בעת קבלת הפנים למרן גאון ישראל שליט”א על ידי מאות מתושבי חדרה, נחנך העירוב בעיר על ידי הרב הראשי לישראל שליט”א, ועל ידי המרא דאתרא שליט”א, כשהם מותחים את החוט האחרון לקול תשועת הקהל.

כידוע עגמת נפש מרובה נגרמה לתושבי העיר כשאנשים נמנעו לטלטל בעיר, ולצאת עם עגלות תינוק בשל בעיית העירוב במשך כמה חודשים, וברוך השם סאגת העירוב הגיע לסיומה בבניית עירוב חדש מפואר בעיר.

מרן הראשון לציון שליט”א, היקנה למרא דאתרא שיחיה לאורך ימים טובים אמן, חלת מצווה גדולה, לקיים מצוות עירובי חצרות ושיתופי מבואות בעיר חדרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

כמו כן מרן הראשון לציון שליט”א, הקנה למרא דאתרא שליט”א, חלת מצווה גדולה, לקיים מצוות עירובי חצרות ו-שיתופי מבואות, כך שכל הציבור, יוכל לטלטל גם בין הבתים לחצרות ולמבואות. דמעות של גיל ושמחה ירדו מעיניו הטהורות של המרא דאתרא עת בירך על מצוות עירוב כשמאות מהקהל עונים בקול רעש גדול; אמן.

לאחר הטקס המרגש ניגש מרן הראשון לציון שליט”א לרב העירובין בעיר, לחץ את ידו בחזקה ואמר לו אין לתאר את הזכות הגדולה שהתגלגלה על ידך שמאה אלף איש ישמרו שבת כהלכתה בעיר חדרה.

לדברי המשנה לראש העיר חדרה ויו”ר תנועת ש”ס – חדרה מר בועז ביטון; “אנו תפילה והודיה להשי”ת על שסיימנו את סאגת העירובין של החודשים האחרונים. אין ספק, כי לאחר דרך קשה וארוכה, מלאת מכשולים ומהמורות, הגענו בסופו של דבר לתוצאה שרצינו של שיפוץ והרחבת ה”עירוב” בעיר חדרה מה שלא היה כאן עשרות שנים. מדובר באחד ההישגים הגדולים של הקדנציה הזאת שתנועת ש”ס, יכולה לרשום לזכותה”.

כאמור, משבת זו והילך אפשר לטלטל בכל העיר חדרה, זולת שכונת ויצמן ושכונת יצחק שבנווה חיים ושכונת חפציבה, בה ההיקף השלישי, עדיין בתיקון.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים