פורום כאן נעים

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון התשע"ז 2017

הפסקת אוכל: ארוחות בוקר עם שי לי ליפא

רותי רוסו וקבוצת ילדים מארחים במטבח של "הפסקת אוכל" את מנחת תוכניות הבישול שי לי ליפא.

ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני מאטיס

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017 | תקציר המשחק באיכות גבוהה

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

מציאות נושכת | על פליטי הריאליטי

מציאות נושכת - הסרט המלא (על פליטי הריאליטי)

מפעל הפיס

חדשות בריאות | רפואה

משרד הבריאות, לתנועת אומ"ץ: הרפורמה ב’קנאביס’ תוגש בקרוב להכרעת הממשלה

יו"ר הצוות הרפואי של תנועת אומ"ץ, ד"ר משה גורדון; "השימוש בקנאביס רפואי למי שזקוק לו בגין כאב בלתי נסבל, הופך לבעיה קשה. מניעת השימוש בו על בסיס עומס במרפאות, מוביל בלית ברירה את אלו הסובלים מכאב ל-קליניקות פרטיות של הרופאים המורשים, זאת בעלות של כ-1000 ₪ לפגישה".
משרד הבריאות, לתנועת אומ
משרד הבריאות, לתנועת אומ"ץ: הרפורמה ב’קנאביס’ תוגש בקרוב להכרעת הממשלה

בתשובה לפניית יו"ר הצוות הרפואי של תנועת אומ"ץ, ד"ר משה גורדון שפנה ב-8 בספטמבר 2015, אל מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב, בבקשה לברר כיצד מתכוון משרד הבריאות לפעול על מנת לפתור את בעיית העומס ב’מרפאות הכאב’ וכתוצאה מכך, סירובן לטפל במבקשי הקנאביס (Cannabis) הזקוקים לו באופן נואש השיב הח"כ הרב יעקב ליצמן שר הבריאות בתאריך 30.12.2015, כי הנו מאשר, כי משרדו, מצוי בימים אלה במהלך הכנת רפורמה בתחום השימוש בקנאביס למטרות רפואיות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

שר הבריאות הרב ליצמן, הוסיף בתגובתו שהגיעה אל משרדי תנועת אומ"ץ, רק אתמול (שני, 01.02.16), כי משרד הבריאות, מכשיר בימים אלו רופאים רבים אשר יוסמכו למתן ’קנאביס רפואי’. כמו כן, בסיום מכתבו, ציין השר ליצמן; "הרפורמה בתחום הקנאביס מותאמת להחלטת בג"ץ והיא תוגש בקרוב לממשלה להכרעתה".

כזכור בפנייתו של יו"ר הצוות הרפואי של אומ"ץ, ד"ר גורדון אל משרד הבריאות כבר לפני כחמישה חודשים כתב אל מנכ"ל משרד הבריאות, הכלכלן מר בר סימן טוב, אודות עומס יתר במרפאות הכאב של בתי החולים ופיגור בטיפול מבקשי קנאביס.

ד"ר גורדון, ציין במכתבו, כי השימוש בקנאביס רפואי למי שזקוק לו בגין כאב בלתי נסבל, הופך לבעיה קשה. מניעת השימוש בו על בסיס עומס במרפאות, מוביל בלית ברירה את אלו הסובלים מכאב ל-קליניקות פרטיות של הרופאים המורשים, זאת בעלות של כ-1000 ₪ לפגישה.

סכום זה, יש להוסיף לעלויות המעקב וחידוש הרישיון אחת ל-3 חודשים ובסה"כ קרוב ל-4,000 ₪ לשנה. הדבר נובע מכך שהדרך חסומה בפניהם מ’מרפאות הכאב הציבוריות’ וגם בקליניקות הפרטיות התורים ארוכים".

יו"ר הצוות הרפואי של אומ"ץ, ד"ר גורדון, ציין, כי; "הנושא נסקר בכתבתו של עידו אפרתי בעיתון "הארץ" מיום ג’ 3.9.15.

בין השאר מוצגת העלייה בביקוש לקנאביס רפואי בין השנים; 2009-2015 מ-1800 בעלי רישיונות ב-2009 ל-22,000 בעלי רישיון ב-2015 (עליה של פי 12)".

לטענת ד"ר גורדון; "מי שזקוקים לקנאביס רפואי, נחסמים במרפאות הכאב ברחבי הארץ בשלטים המודיעים על כך שאינן מטפלות בבקשות הנוגעות בקנאביס וכי תנועת אומ"ץ, מבקשת לדעת כיצד מתכוון משרד הבריאות לפעול על מנת לפתור את בעיית העומס במרפאות הכאב וכתוצאה מכך, סירובן לטפל במבקשי הקנאביס הזקוקים לו באופן נואש.

כשייצורו, החזקתו והשימוש בקנאביס עדיין אסורים ללא פיקוח ובחלקן הוא אף נכלל בפקודת הסמים המסוכנים. (בפרט כסם) למעט כשצריכתו מאושרת רק כתרופה וב’פיקוח רוקחי’ כשזני הצמח, ניתנים באופן מתחלף וכאשר מינונו מותאם למטופל במסגרת המעקב הרפואי.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים