פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

כאן עכו

עכו: אברהם טליאס, מנהל מרכזי הנוער בעיר, נפטר ממחלה קשה

הלם ותדהמה בעיר עכו: טליאס, שימש בעירייה כרפרנט ויועץ ראש העיר לנוער בסיכון ועל עבודתו האינטנסיבית והשקעתו הרבה במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי בעיר זכה לקצור שבחים ופרסים רבים ◄ ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "העיר, איבדה אבדה גדולה של איש יקר, ודמות למופת והערצה אשר הקדיש שנים רבות מחייו לעשייה חינוכית עם ילדים ונוער".
עכו: אברהם טליאס, מנהל מרכזי הנוער בעיר, נפטר ממחלה קשה
עכו: אברהם טליאס, מנהל מרכזי הנוער בעיר, נפטר ממחלה קשה

אברהם טליאס, מייסד ומנהל מרכזי הנוער בעיר עכו, נפטר הבוקר (שלישי, ל’ בתשרי, תשע"ו), לאחר מחלה קשה. טליאס, הותיר אחריו הורים, אחים, בת ושני נכדים. הוא יובא לקבורה הערב, בשעה 19:00 בבית העלמין "נחלת אשר" שליד הכפר מכר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

טליאס (58), תושב העיר עכו, פעל בשנים האחרונות בקרב בני הנוער בעיר, סייע להם רבות להשתלב בחיי החברה ואף עודד אותם להתגייס לצה"ל, וכל זאת תוך שהוא משתמש בסיפור חייו האישי כדי להציל את הילדים והנוער. אנשי עיריית עכו, בה עבד טליאס מתקשים לעכל את הידיעה על מותו של חברם אברהם טליאס.

טליאס, שימש בעיריית עכו כרפרנט ו’יועץ ראש העיר לנוער בסיכון’ ועל עבודתו האינטנסיבית והשקעתו הרבה במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי בעיר, זכה לקצור שבחים ופרסים רבים.

עם היוודע דבר פטירתו, אמר ראש העיר עכו מר שמעון לנקרי, כי; "העיר עכו, איבדה אבדה גדולה של איש יקר, ודמות למופת והערצה אשר הקדיש שנים רבות מחייו לעשייה חינוכית עם ילדים ונוער.

"טליאס ראה תמיד לנגד עיניו את עתיד הילדים והנוער, ולכן פעילותו הנמרצת בקרבם היתה בגדר של הצלת חיים", אמר לנקרי.

חייו של טליאס שזורים בסיפור אישי מדהים. בצעירותו נפל לסמים ובהחלטה אמיצה שלו הצליח להיגמל, לשקם את עצמו ולהתנדב למען ילדים ונוער בסיכון, כדי שלא יחוו את מה שעבר ולא ידרדרו למצב שבו היה נתון.

לא אחת סיפר טליאס, כי אילולא התמיכה ממשפחתו, הסיוע הרב והאמצעים שהיו ברשותם, לא היה מצליח לחלץ את נפשו מהתחתית, שבה היה שרוי. סיפור חייו, אותו נשא בהרצאות בבתי ספר, בסיסי צה"ל, ארגונים ובתי כלא, תמיד היה מרגש וכל שומעיו נותרו פעורי פה.

דובר עיריית עכו מר שרון דהאן, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; מאז ששיקם את עצמו הקדיש טליאס את חייו למען מטרה זו ודאג להתמקצע בתחום. את ראשית דרכו עם הנוער עשה בהתנדבות במרכז הייעוץ וההכוונה לנוער "הפוך על הפוך" מייסודה של עמותת עלם, משם קצרה הדרך להצלחה, ובהמשך הפך למנהל המרכז. הוא אף סיים את לימודי התואר ראשון שלו ב-קרימינולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי וחש גאווה, כאשר הצליח לגבור על מחסומים רבים.

טליאס, הציב בפניו מטרה והיא איתור ילדים ובני נוער בסיכון. הוא הושיט להם יד לעזרה, החזיר אותם לחיי המסלול הרגילים ואף הצליח לטפח מנהיגות ולהכשיר חלק מאותם ילדים למדריכים ורכזי נוער. לא בכדי הרעיפו עליו הילדים והנוער המון אהבה, ראו בו דמות אבהית חינוכית ואף העריצו אותו.

טליאס, ייסד וניהל את מרכזי הנוער והקהילה שנפתחו בשכונות ברחבי העיר, הפיח בהם רוח חיים חדשה, הצעיד אותם למסלול של הצלחה ומנהיגות ובזכות פועלו הרב גויסו תרומות לפעילות המרכזים. "אם אני הצלחתי, כל אחד יכול" – היה אומר טליאס לחניכיו ומראה להם את דרך הישר.

טליאס, היה יוזם ומקימה של קבוצת נוער שחמט ובכל מרכזי הנוער, נלמד המשחק ומשמש עד היום כמודל של דיאלוג רב תרבותי המחבר בין יהודים ו-ערבים. שמחתו היתה רבה כאשר אליפות השחמט הארצית התקיימה בעכו ונבחרת הנוער של מרכזי הנוער, הצטרפה לטורנירים של איגוד השחמט הישראלי ואף זכתה במקומות ראשונים והחלה להצמיח אלופים.

טליאס, כאמור, יובא לקבורה הערב בשעה 19:00 בבית העלמין "נחלת אשר" שליד הכפר מכר.

יהי זכרו ברוך.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.