פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

צרכנות

סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם

67% מהנשאלים טעו בחישוב בתשובה לשאלה כמה יחזירו לבנק במקרה וייקחו הלוואה של 100 ₪ בריבית של 10% אחרי שנתיים ◄ מנכ”ל “פעמונים” מר אוריאל לדרברג; “אנחנו עוקבים בדאגה על חוסר ההבנה בתחום, בשל העדר חינוך הפיננסי. במקביל אנו רואים את גרף העלייה במספר המשפחות הפונות לפעמונים לקבלת כלים….”.
סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם
סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם

90% (אחוזים) מהישראלים מוציאים כסף בלי לתכנן. (דברים ליד הקופה, מבצעי 1+1, 50% הנחה). 50% מוציאים עד 500 ₪ , 23% מוציאים עד 1,000 ₪, ול 17% אין יכולת להעריך כמה כסף הם מוציאים על קניות בלתי מתוכננות בחודש. רק 10% מעידים שהקניות שלהם מתוכננות עד השקל האחרון – כך עולה מסקר שערך לאחרונה ’ארגון פעמונים’, המלמד כלכלת בית נכונה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הסקר, ביקש לבדוק את ההבנה הפיננסית של האנשים. לשאלה כמה כסף יחזירו לבנק על הלוואה, ידעו רק 37% מהנשאלים, להשיב, כי במקרה וייקחו הלוואה של 100 ₪ מהבנק בריבית של 10%, יצטרכו להחזיר אחרי שנתיים סכום של 121 ₪. שאר המשיבים, ענו תשובות שגויות.

פחות מרבע מן הנשאלים, ידעו מה גובה הסכום אותו יקבלו בפנסיה, מחצית ידעו, כי הם יכולים לבחור את המוצר הפנסיוני בו הם מושקעים, ורק 30%, ידעו, כי אם ימשכו את הכספים לפני ישלמו מס גבוה.

הסקר נעשה בעקבות השקת אתר האינטרנט החדש של ארגון פעמונים, המציע עזרה עצמית, טיפים, מידע בנושא כלכלה, חיסכון ובנקים ומעניק מענה מקוון לשאלות בנושא; כלכלת המשפחה.

96% מן הנסקרים, השיבו, כי היו משתמשים במידע שבאתר כמקום בו יקבלו מידע בקלות ובחינם.

מנכ”ל ארגון פעמונים מר אוריאל לדרברג: אנחנו עוקבים בדאגה על העדר החינוך הפיננסי של האזרחים | צילום: DollarPhotoClub | עיבוד: שולי סונגו ©

עולה, כי הישראלים, ממשיכים על פי הסקר לקחת הלוואות. עולה, כי 44% מהמשיבים, הודו, כי הם תמיד לוקחים הלוואות זאת לצורך “כיסוי המינוס בבנק” או מימוש חלומות שהשכנה ממול יכולה והם לא; חופשה, אירועים או שיפוץ ובכלל כי “הדשא שלה ירוק יותר…”.

לדברי מנכ”ל ’ארגון פעמונים’ מר אוריאל לדרברג; “אנחנו עוקבים בדאגה על חוסר ההבנה בתחום, בשל העדר חינוך הפיננסי. במקביל אנו רואים את גרף העלייה במספר המשפחות הפונות לפעמונים לקבלת כלים. אולם ההבנה, שיש פתרון מעודדת; יותר אנשים מעדיפים לקבל הכוונה וליווי כלכליים ומאמינים בפתרון לטווח הארוך”.

▼ ארגון פעמונים

לוגו של ארגון פעמונים

פעמונים, הוא ארגון חברתי ללא כוונת רווח (מלכ”ר), הפועל בקרב החברה האזרחית בכל רחבי הארץ. הארגון, נוסד בשנת 1997 ונרשם כעמותה בשנת 2002.

ארגון פעמונים שואף למציאות שבה המשפחות בישראל מנהלות חיים כלכליים מאוזנים ואחראיים בדרך ישרה, מציאות שתסייע לבניית חוסן כלכלי וחברתי.

פעמונים, חותר לשיתוף פעולה עם ארגונים נוספים ב-מגזר השלישי, כולל מוסדות וולונטריים וארגונים ללא כוונות רווח (מלכ”רים), ועם גופים במגזר הציבורי והעסקי.

לאתר של ארגון פעמונים.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים