פורום כאן נעים

צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הענקת צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד. וידאו: עומר מירון, לע"מ

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
צרכנות

סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם

67% מהנשאלים טעו בחישוב בתשובה לשאלה כמה יחזירו לבנק במקרה וייקחו הלוואה של 100 ₪ בריבית של 10% אחרי שנתיים ◄ מנכ”ל “פעמונים” מר אוריאל לדרברג; “אנחנו עוקבים בדאגה על חוסר ההבנה בתחום, בשל העדר חינוך הפיננסי. במקביל אנו רואים את גרף העלייה במספר המשפחות הפונות לפעמונים לקבלת כלים….”.
סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם
סקר ארגון פעמונים, חושף: 90% מהישראלים לא יודעים לנהל את הכסף שלהם

90% (אחוזים) מהישראלים מוציאים כסף בלי לתכנן. (דברים ליד הקופה, מבצעי 1+1, 50% הנחה). 50% מוציאים עד 500 ₪ , 23% מוציאים עד 1,000 ₪, ול 17% אין יכולת להעריך כמה כסף הם מוציאים על קניות בלתי מתוכננות בחודש. רק 10% מעידים שהקניות שלהם מתוכננות עד השקל האחרון – כך עולה מסקר שערך לאחרונה ’ארגון פעמונים’, המלמד כלכלת בית נכונה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הסקר, ביקש לבדוק את ההבנה הפיננסית של האנשים. לשאלה כמה כסף יחזירו לבנק על הלוואה, ידעו רק 37% מהנשאלים, להשיב, כי במקרה וייקחו הלוואה של 100 ₪ מהבנק בריבית של 10%, יצטרכו להחזיר אחרי שנתיים סכום של 121 ₪. שאר המשיבים, ענו תשובות שגויות.

פחות מרבע מן הנשאלים, ידעו מה גובה הסכום אותו יקבלו בפנסיה, מחצית ידעו, כי הם יכולים לבחור את המוצר הפנסיוני בו הם מושקעים, ורק 30%, ידעו, כי אם ימשכו את הכספים לפני ישלמו מס גבוה.

הסקר נעשה בעקבות השקת אתר האינטרנט החדש של ארגון פעמונים, המציע עזרה עצמית, טיפים, מידע בנושא כלכלה, חיסכון ובנקים ומעניק מענה מקוון לשאלות בנושא; כלכלת המשפחה.

96% מן הנסקרים, השיבו, כי היו משתמשים במידע שבאתר כמקום בו יקבלו מידע בקלות ובחינם.

מנכ”ל ארגון פעמונים מר אוריאל לדרברג: אנחנו עוקבים בדאגה על העדר החינוך הפיננסי של האזרחים | צילום: DollarPhotoClub | עיבוד: שולי סונגו ©

עולה, כי הישראלים, ממשיכים על פי הסקר לקחת הלוואות. עולה, כי 44% מהמשיבים, הודו, כי הם תמיד לוקחים הלוואות זאת לצורך “כיסוי המינוס בבנק” או מימוש חלומות שהשכנה ממול יכולה והם לא; חופשה, אירועים או שיפוץ ובכלל כי “הדשא שלה ירוק יותר…”.

לדברי מנכ”ל ’ארגון פעמונים’ מר אוריאל לדרברג; “אנחנו עוקבים בדאגה על חוסר ההבנה בתחום, בשל העדר חינוך הפיננסי. במקביל אנו רואים את גרף העלייה במספר המשפחות הפונות לפעמונים לקבלת כלים. אולם ההבנה, שיש פתרון מעודדת; יותר אנשים מעדיפים לקבל הכוונה וליווי כלכליים ומאמינים בפתרון לטווח הארוך”.

▼ ארגון פעמונים

לוגו של ארגון פעמונים

פעמונים, הוא ארגון חברתי ללא כוונת רווח (מלכ”ר), הפועל בקרב החברה האזרחית בכל רחבי הארץ. הארגון, נוסד בשנת 1997 ונרשם כעמותה בשנת 2002.

ארגון פעמונים שואף למציאות שבה המשפחות בישראל מנהלות חיים כלכליים מאוזנים ואחראיים בדרך ישרה, מציאות שתסייע לבניית חוסן כלכלי וחברתי.

פעמונים, חותר לשיתוף פעולה עם ארגונים נוספים ב-מגזר השלישי, כולל מוסדות וולונטריים וארגונים ללא כוונות רווח (מלכ”רים), ועם גופים במגזר הציבורי והעסקי.

לאתר של ארגון פעמונים.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים