פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת

דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בדיון ביום שני, 13-11-17 לאחר שנאספו 40 חתימות בכנסת.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

מדהים? תשפטו בעצמכם

מדהים? תשפטו בעצמכם רק אל תנסו בבית וגם לא ברחוב.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
רדיו | טלוויזיה

מוטי קירשנבאום, הלך לעולמו בגיל 76, לאחר התקף לב קשה

קירשנבאום היה חתן פרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2012.‏ בראיון בו סיכם 50 שנות קריירה והצהיר כי; “ימשיך לשדר עד הרגע האחרון”. הבוקר בעוד עוסק בעבודתו העיתונאית, לקה בליבו ונפטר ◄ רשות השידור, פרסמה הודעת אבל: “כואבת ואבלה על לכתו של מוטי קירשנבאום מאושיות וממעצבי הטלוויזיה הישראלית”.
מוטי קירשנבאום, הלך לעולמו בגיל 76, לאחר התקף לב קשה
מוטי קירשנבאום, הלך לעולמו בגיל 76, לאחר התקף לב קשה

מנכ”ל רשות השידור לשעבר, מנחה הטלוויזיה והרדיו ו’חתן פרס ישראל’ העיתונאי מוטי קירשנבאום, ממגישי תוכנית האקטואליה “לונדון את קירשנבאום” בערוץ 10, נפטר הבוקר (יום שישי י״ב בְּתִשְׁרֵי תשע״ו), בביתו במושב מכמורת ליד הים שבעמק חפר, בגיל 76, לאחר שלקה בהתקף לב קשה, במהלך יום עבודה. קירשנבאום, הוא השאיר אחריו ארבעה ילדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הדובר והממונה על קשרי הציבור של רשות השידור, פרסם הודעה מיוחדת ובה נכתב, כי; רשות השידור, אבלה על פטירתו של מרדכי (מוטי) קירשנבאום שהיה מאבני היסוד של רשות השידור, חתן פרס ישראל לאמנות הרדיו, הטלוויזיה והקולנוע, ומי שהוענק לו פרס מפעל חיים על תרומתו לתקשורת הישראלית.

קירשנבאום, היה מאבני היסוד של הטלוויזיה בישראל, ממעצבי התוכן ברשות השידור, היה מנכ”ל הרשות, ובלט במיוחד בזכות התכנית “ניקוי ראש” ששודרה בשנים 1976-1974, והיוותה בסיס לתכניות סאטירה שבאו אחריה.

רשות השידור, משתתפת בצערה של המשפחה וכואבת את לכתו של מי שתרם רבות לדמוקרטיה הישראלית, והשאיר חותם בעשייה התרבותית בזכות מגוון תפקידיו בתקשורת”. נכתב בהודעת רשות השידור.

◄ השאיר חותם בעשייה התרבותית בזכות מגוון תפקידיו בתקשורת

קירשנבאום, נודע כמי שהיה ממקימי ’הערוץ הראשון’, ערך את “מבט לחדשות” ביים סרטי טבע מרשימים שלכדו את העין ואת האוזן כשליווה אותם בקריינות ואת תוכנית הסאטירה “ניקוי ראש” שהייתה תוכנית הטלוויזיה הסאטירית השנייה בטלוויזיה הישראלית (אחרי “לא הכל עובר”).

התוכנית שודרה בין השנים; 1974-1976 ב’ערוץ הראשון’ שהיה אז הערוץ הישראלי היחיד ולכן הייתה לה השפעה רבה על הפוליטיקה והשיח הציבורי בישראל באותה עת.

איש התקשורת קירשנבאום, הנחה ב-13 השנים האחרונות את תוכנית האקטואליה הפופולרית “לונדון את קירשנבאום” ב’ערוץ 10’ לצד עמיתו הפובליציסט, פזמונאי, שדרן רדיו ומנחה טלוויזיה’ העיתונאי ירון לונדון.

ביוגרפיה

מוטי קירשנבאום, נולד בעיר כפר סבא ולמד בבית הספר התיכון החקלאי ב-פרדס חנה. בשנת 1958 התגייס לצה”ל, התנדב לצנחנים ושובץ בגדוד הנח”ל המוצנח. בצנחנים, עבר מסלול הכשרה כלוחם וקורס מ”כים חי”ר‏.

לאחר שרותו הצבאי בתחילת שנות השישים של המאה ה-20 למד קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת קליפורניה בעיר לוס אנג’לס (UCLA). בשהותו בלוס אנג’לס, שימש נציג העיתון “ידיעות אחרונות” בתעשיית הקולנוע של הוליווד ותיאר את הנעשה שם בכתבות למוסף “7 ימים” של העיתון.

עוד במהלך לימודיו לתואר שני, נתבקש בשנת 1966 לשוב לישראל ולסייע בהקמתה של הטלוויזיה הישראלית. במסגרת זו, היה בין היתר העורך הראשי של תוכנית החדשות, “מבט” ולאחר מכן, הפיק את תוכנית הטלוויזיה הסאטירית; “ניקוי ראש”, עליה זכה אף בשנת 1976 ב”פרס ישראל” לאמנות הרדיו, הטלוויזיה והקולנוע.

קירשנבאום ערך סרטים דוקומנטריים וכתבות טלוויזיה רבות. זכורים במיוחד סרטיו על קו הפסקת האש לאחר מלחמת יום הכיפורים, הסדרה התיעודית “אל בורות המים” וכן כתבותיו למגזין “יומן השבוע” של הערוץ הראשון, בהן הרבה לחשוף את חיי הטבע בישראל ולגלות אנשים שונים מאזורי הפריפרייה.

אחד האנשים שקירשנבאום, גילה בכתבותיו הוא ז’וז’ו אבוטבול, שהפך בעקבות חשיפתו זו לשדרן רדיו ידוע. ב-1976 מונה קירשנבאום למנהל מחלקת התוכניות של הטלוויזיה הישראלית.‏

במהלך שנות השמונים עבד כעצמאי בתחום ההפקה ובימוי סרטים וכן ביים תוכניות בידור, שהידועה שבהן הייתה התוכנית התשיעית של להקת הגשש החיוור, בשם; “בעבור חוקן דולרים” (1985). בשנת 1993, מונה למנכ”ל רשות השידור על ידי שרת התקשורת שולמית אלוני. הוא סיים את תפקידו כמנכ”ל רשות השידור בשנת 1997.

במהלך כהונתו נאלץ להתמודד עם ירידה חדה בצפייה בערוץ הראשון עם פריצת הערוץ המסחרי, ערוץ 2 לאוויר. אחד מהישגיו כמנכ”ל היה העלאת הסדרה התיעודית “תקומה”.

קירשנבאום, הגיש ב’ערוץ 10’ את תוכנית האקטואליה הפופולרית “לונדון את קירשנבאום” יחד עם העעתונאי ירון לונדון, והפיק סרטי טבע שצולמו ביבשת אפריקה. הוא הנחה עם ירון לונדון גם את התוכנית, “המועמד”, תוכנית טלוויזיה לקראת הבחירות לכנסת השמונה עשרה.

בתוכניתו “לונדון את קירשנבאום” ביטא קירשנבאום בגלוי את עמדותיו השמאליות ואף נתפרסם בעימות חריף עם השר סילבן שלום, שבו הטיח במר שלום דברים קשים על חוסר נכונותו לסגת מרמת הגולן בהסכם עם סוריה למרות הצהרות התמיכה שלו בשלום, עמדה שנראתה לקירשנבאום, כצבועה.

באוקטובר 2009, העניקה אגודת העיתונאים את ’פרס מפעל חיים’ לעיתונאי מוטי קירשנבאום, יחד עם עמיתו ירון לונדון ו-סבר פלוצקר, על תרומתם לתקשורת הישראלית. הבחירה בעיתונאים הוותיקים, התקבלה על ידי הנהלת אגודת העיתונאים בתל אביב ונשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופסור רבקה כרמי.‏

בשנת 2010 גילם קירשנבאום את אברהם בסרט “זוהי סדום” יחד עם שחקני הסדרה הסאטירית “ארץ נהדרת”.

קירשנבאום היה חתן פרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2012.‏ בראיון לכתב נדב בורנשטיין, סיכם 50 שנות קריירה והצהיר ש”ימשיך לשדר עד הרגע האחרון”. הבוקר בעוד עוסק בעבודתו העיתונאית, לקה בליבו ונפטר.

יהי זכרו ברוך לעד.

☚ המידע אודות מוטי קירשנבאום, הובא מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים